Jump to content

Recommended Posts

Istne szaleństwo z tym psiakami. :lol:

 

Trzeba zakładać jak najszybciej sklep z akcesoriami dla psów (karmy, przysmaki, witaminki) - płatność oczywiście w psiakach ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też bym chciał, aby Doge kosztował te 0,02 $ (lub więcej - oby.)

Na razie 1 Doge = 0.00000210 BTC czyli 0,001377 $ więc dużo brakuje. Nie wiadomo czy BTC/USD się nie załamie,

 

Najciekawsze, ze przy debiucie DOGE na Cryptsy najwyższa transakcja była na poziomie

0.08000000 BTC (52,88 USD) za Doge.

 

 

Ja mam skromniejsze oczekiwania... wydobyć 20-30 K Doge na razie 1500 mam (ale brak GPU ;/) i mikołaj mi koparki nie przyniesie .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapomniałem że włączyłem w routerze UPnP . W pliku User/Dane aplikacji/Dogecoin/debug.log

zgłaszał mi problem z tym.

Jak masz już m.in. 1 połączenie to zacznie synchronizować.

 

Dzięki Królu Złoty ;)

 

UPnP!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja przewiduję, że do końca miesiąca będę miał ok. 200-300 tys. DOGE, a kurs będzie 0,1-0,2$ za jeden DOGE, więc wartość tego powinna wynieść nie 4000 zł, a z 75000 zł.

 

Koparka Ci się zwróci i jeszcze na tym zarobisz. Już teraz za milion dogów dostaje się dwa bitcoiny, a szaleństwo psiaków trwa dopiero od kilku dni, więc póki trwa pompowanie, to będzie święto lasu dla posiadaczy dogów. I jestem pewny, że kurs będzie szedł górę. Tak łatwo teraz zarobić kasę, że masakra. Trzeba mieć tylko kase na inwestycje.

 

Kolejna okazja zaprzepaszczona. Kiedy wiesz, że należy inwestować i nie masz jak, to masz już dość takiego marnego życia. Przecież mnie już nawet człowiekiem nie można nazwać :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@domainer

Nie załamuj się, jeszcze się da wykopać coś nawet na słabej maszynie, przykładowo dodatkowo na nie używanym (niemal) VPSie zapuściłem cpumainera na 1 thread. Nie porywa bo daje 2.55 khash/s ;] Ale coś tam kopie, choć coraz gorzej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja przewiduję, że do końca miesiąca będę miał ok. 200-300 tys. DOGE, a kurs będzie 0,1-0,2$ za jeden DOGE, więc wartość tego powinna wynieść nie 4000 zł, a z 75000 zł.

Ale to możliwy tylko teraz taki jednorazowy strzał i tylko jak będzie duży hype na to, potem będzie trudno już tak zarobić i bliżej tych kilku tysięcy zł / m-c lub nawet mniej.

 

To jest w sumie optymistyczny scenariusz, a taki średni to 0,01-0,02$ za jeden DOGE i wartość 7500 zł, więc zwróci się i prąd i zakup koparki wtedy, ale na czysto dużo nie zostanie. :)

A jak ze wzrostem trudności, masz wyliczone o ile w czasie będziesz mniej na tym kopał? Sam się zastanawiam nad kupnem sprzętu, na razie mam trochę psiaków zakupionych ale wolałbym sobie pokopać też.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak ze wzrostem trudności, masz wyliczone o ile w czasie będziesz mniej na tym kopał? Sam się zastanawiam nad kupnem sprzętu, na razie mam trochę psiaków zakupionych ale wolałbym sobie pokopać też.

 

Mam nadzieję, że nie wzrośnie zbyt szybko. Aktualnie mam ok. 140 tys. DOGE, ale liczę, że do końca miesiąca wykopię jakieś dodatkowe 60-160 tys. DOGE, więc wyjdzie ok. 6-16 tys. DOGE dziennie (tak - stopień trudności mam uwzględniony w swoich wyliczeniach też). Oczywiście jeśli stopień trudności dla DOGE będzie już za wysoki przerzucę się na inną kryptowalutę z niskim, ale koniecznie musi to być waluta oparta na hashach scrypt jak dogecoin (a nie oparta na hashach SHA-256 jak bitcoin). :)

 

Tym 99% osób (zajmujących się tym na większą skalę i oszczędnych jeśli chodzi o prąd) teraz kopie bitcoiny i inne waluty oparte na hashach SHA-256. To się nazywa ASIC USB, zasilane też przez USB lub z zasilacza 3,5W i ma wydajność na poziomie milionów lub miliardów hashy SHA-256 na sekundę - dlatego tak trudno w ogóle z nimi konkurować kartami graficznymi (karta graficzna obliczy dziesiątki lub setki tysięcy hashy SHA-256 na sekundę max), prądem z zasilacza rzędu 1000W czy w ogóle czymkolwiek:

 

Bitcoin-Mining-USB-ASIC-Block-Erupters_6

 

Takie jedno urządzenie na USB może kosztować 300 zł - 10 tys. zł zależnie od wydajności (więc tu idą grube, wręcz nierealne inwestycje już).

 

Kryptowalut typu litecoin i dogecoin nie wykopiesz w ogóle przez takie ASIC (bo to liczy tylko hashe SHA-256, tak jest zrobione i tylko do tego służy - nikt nie zrobił jeszcze na szczęście takiego urządzenia kopiącego na litecoiny czy dogecoiny). Dlatego jest jeszcze bardziej równa konkurencja przy kryptowalucie dogecoin, litecoin oraz innych opartych na scrypt i z kartą graficzną (która jest bardziej uniwersalna i wyliczy wszystkie rodzaje hashy) każdy ma w miarę równe szanse. Te urządzenia ASIC są też powodem takiego skoku poziomu trudności bitcoina do kilkuset milionów podczas, gdy przy dogecoinie jest w miarę realny na poziomie kilkuset i będzie się jeszcze trochę trzymał na takim poziomie, być może jeszcze do końca miesiąca.

Edited by thomaso
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

thomaso rewelacja, dawno nie zaglądałem do tego wątku a tu takie sensacje

 

Dzięki. :) A co by było dopiero, jakbym założył ten blog o domenach, bo mam chyba jeszcze większą zajawkę na nie. ;-)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istne szaleństwo z tym psiakami. :lol:

 

Trzeba zakładać jak najszybciej sklep z akcesoriami dla psów (karmy, przysmaki, witaminki) - płatność oczywiście w psiakach ;-)

Dokładnie... i nawet znalazłem idealnie pasującą domenę pod ten projekt :-P

http://di.pl/topic/97455-doggystylepl/

Share this post


Link to post
Share on other sites

ciekawe czy nie znalazłoby się kilku z di aby złożyć się na sprzęt, który kopałby co najmniej 10x tyle, może pół miliona dziennie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na razie chyba trzeba kupować BTC lub inna wymienialną i zamieniać na Crypsy lub innej giełdzie na DOGE.

 

BTW Pewnie zaawansowani kopacze wiedzą, ale warto zwrócić uwagę na temperatury sprzętu. Szczególnie dotyczy to CPU (przy kopaniu via CPU), ale kart graficznych też. Warto zadbać o dobrą wentylację i zapoznać się z temperaturami krytycznymi sprzętu. Aby się nic nie ugotowało.

Właśnie spojrzałem, że jak katuje proca 8 wątkami to ma temp 74.xx , a dla tego procesora krytyczna (TCASE) to 72,6 C

więc trochę przedobrzyłem. Niestety nie mogę zmienić chłodzenia, bo ten komp jest zdalny.

Na 6 wątkach było lepiej ale część (podaje temp każdego wątku z osobna) temperatur przekroczyło 74 część 70.

Będzie trzeba próbować na 4 wątkach niestety.

 

Sorry za oczywistości, ale może ktoś się zreflektuje i sprawdzi u siebie jak to wygląda :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry za oczywistości, ale może ktoś się zreflektuje i sprawdzi u siebie jak to wygląda :)

 

Chłodzenie? To mój roboczy projekt:

 

g2osbe5io9t7.jpg

 

ale już zdążyłem go jeszcze trochę ulepszyć. :P Oczywiście na to już nie zakładam w ogóle pokrywy (dzięki temu trochę zaoszczędzę na ogrzewaniu pokoju i część się już zwróci jakoś).

 

ciekawe czy nie znalazłoby się kilku z di aby złożyć się na sprzęt, który kopałby co najmniej 10x tyle, może pół miliona dziennie

 

Nie da się złożyć jednego sprzętu, bo nie znajdziesz wystarczająco mocnego zasilacza komputerowego, by to pociągnął (nie robi się w ogóle powyżej 1000W, bo po co) ani płyty głównej, w którą byś włożył więcej niż kilka kart graficznych. Można złożyć najwyżej kilka sprzętów i postawić jeden obok drugiego, ale ktoś by musiał płacić rachunki za prąd z tego wszystkiego - dodatkowe tysiące zł miesięcznie, bardzo łatwo wtedy pokłócić się o to albo w ogóle nie dogadać, ile kto miałby dać i ile dostawać z tego, moim zdaniem to w ogóle nie jest realny scenariusz. ;-)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajne chłodzenie :)

 

Robi się robi nawet do zwykłych PC np. 1300

http://www.amazon.com/Rosewill-1300W-Certified-Supply-LIGHTNING-1300/dp/B0057JFOKU

 

i jest 2000W

http://www.xpcgear.com/ep2000p10t3.html

 

Po za tym można by pokombinować z jakąś siecią nodów.

 

BTW na 4 wątkach u mnie:

 

 

sysctl -a |grep temper
dev.cpu.0.temperature: 67,0C
dev.cpu.1.temperature: 67,0C
dev.cpu.2.temperature: 72,0C
dev.cpu.3.temperature: 72,0C
dev.cpu.4.temperature: 68,0C
dev.cpu.5.temperature: 67,0C
dev.cpu.6.temperature: 69,0C
dev.cpu.7.temperature: 69,0C
 

Więc jest lepiej niestety z 46 Khash /s spadło do 33;/ no ale groźba spalenia sprzętu mniejsza; ]


Edited by adir

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nie do takich "zwykłych" tych PC. :lol: Wystarczy poczytać parę opinii klientów z tego Amazon:

- Very heavy duty and well constructed PSU! Leds are a nice to have too. Now I have my rig all tidy and neat (rig - nikt poza kopaczami nie używa tego słowa...)

- I purchased the 1000w lightning to power my new build. I was extremely pleased with its performance ...until day 24 (24 dni i padł zasilacz, pewnie chodził bez przerwy...)

- 1300 watts. Enough for my 8 core system with 4 7950's in crossfire. (4 karty graficzne Radeon 7950 w jednym komputerze...)

- This power supply is everything I ever needed, and more! I've had it running 24/7 for over 6 months now, and no signs of stopping it now! (24/7 przez ponad 6 miesięcy, ciekawe po co...)

 

Dobra - pojawili się kopacze kryptowalut to pojawił się i segment potężniejszych zasilaczy do "koparek". ;-) Koparki rozwinęły więc rynek zasilaczy na mocniejsze - jest jakiś pozytyw z koparek. :P W Polsce - gdzie kopanie nie jest tak rozpowszechnione to pewnie dużo trudniej byłoby dostać, ja kupiłem najmocniejszy jaki dałem radę dostać i to był 1000W.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zwykłych PC w sensie Desktop, nie serwerowych np. http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=9SIA24G15S5933

 

Lub takie potworki serwerowe które są od wielu wielu lat:

http://www.ebay.com/itm/Sun-Blade-6000-5600-Watt-Power-Supply-A206-Sun-P-N-300-1802-07-Chassis-PSU-/321272856671

 

A patrzyłeś w sieci (w kalkulatorach) lub w specyfikacjach technicznych ile realnie Twój sprzęt bierze prądu?

Zależy też jak bardzo sprawny jest zasilacz.

 

Kopacze rozwijają rynek ;]

Edited by adir

Share this post


Link to post
Share on other sites

A patrzyłeś w sieci (w kalkulatorach) lub w specyfikacjach technicznych ile realnie Twój sprzęt bierze prądu?

 

Nie muszę, bo nigdy nie weźmie przecież więcej prądu niż może dać zasilacz (1000W) - tylko mniej. Poza zasilaczem, który jest wpięty do kontaktu do koparki nie ma przecież nic innego podłączonego, co może pobierać prąd - wszystko idzie przez ten jeden zasilacz. Liczę więc wszystkie koszty po najwyższych możliwych czyli zużycie 1000W (a realnie będzie ono faktycznie trochę mniejsze).

 

 

No - to jest już konkretny potwór (5600W), ale to ma zupełnie inne łącza i nie zasilisz tym płyty głównej komputera - w grę wchodzą niestety tylko zwykłe, desktopowe zasilacze. :)

 

EDIT: w ogóle kurs DOGE spada, o nie - jak tak dalej będzie to mi się zakup tej koparki tak łatwo nie zwróci, jak myślałem.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanim zaczniecie liczyć miliony zarobione na DOGE, to zwróćcie uwagę na głębokość rynku. Fajnie, że cena rośnie po 400% dziennie, ale obecnie na https://www.cryptsy.com/markets/view/132 przy próbie sprzedaży za 50 BTC kurs DOGE spada o połowę.

 

Mała płynność, na cryptsy jest dopiero jeden dzień a już i tak jest na drugim miejscu jeśli chodzi o obrót na tej platformie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanim zaczniecie liczyć miliony zarobione na DOGE, to zwróćcie uwagę na głębokość rynku. Fajnie, że cena rośnie po 400% dziennie, ale obecnie na https://www.cryptsy.com/markets/view/132 przy próbie sprzedaży za 50 BTC kurs DOGE spada o połowę.

 

Dobra uwaga - w sumie też mi to przyszło do głowy, że kurs poleciał, bo ktoś sprzedał jakąś bardzo dużą ilość czyli miliony DOGE za kilka BTC, wtedy to tylko zwykła korekta.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×