Jump to content
Sign in to follow this  
eclip

Cesja domeny przez SEDO

Recommended Posts

Witam.

Mam domenę, którą chce odsprzedać pewnej firmie.

Firma nie chce zrobić przelewu przed dokonaniem cecji tylko upiera się na cesje poprzez SEDO i dopiero w tedy wypłaci mi kase.

Czy ktoś się z tym spotkał? Czy to wogóle jest bezpiecznie?

 

Nie chcę zostać bez domeny i bez kasy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sedo jest bezpieczna platformą do przeprowadzenia tego typu transakcji (zapewnia bezpieczeństwo dla obu stron). Klient wpłaca kasę do Sedo. Sedo potwierdza że ma kasę, przesyłasz do nich kod authinfo, oni przesyłaja kod klientowi a kasę (pomniejszona o prowizję) Tobie.

 

Do pewnego pułapu sprzedaży Sedo jest jednak dość drogie... Może zaproponuj im inną platformę: np. premium.pl o ile to domena .pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niejednokrotnie szedłem na taki układ, ale po poprzednim zbadaniu firmy, osoby podającej się za nią itp. Z reguły ufam ludziom, ale jak to mówią pozorny zawsze ubezpieczony :) Sprawdź escrow.com tak jak słusznie zasugerował rok1978.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jeszcze jedno. Czy orientujecie się jak to wygląda od strony technicznej. Czy cesje muszę najpierw zrobić u swojego operatora (w tym wypadku home.pl) czy odrazu na SEDO (lub inną platformę)?

 

PS. Sorry za pewnie banalne pytania ale nie orientuje się w tym temacie.

 

dzięki

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jeszcze jedno. Czy orientujecie się jak to wygląda od strony technicznej. Czy cesje muszę najpierw zrobić u swojego operatora (w tym wypadku home.pl) czy odrazu na SEDO (lub inną platformę)?

 

PS. Sorry za pewnie banalne pytania ale nie orientuje się w tym temacie.

 

dzięki

Nie robisz zadnej cesji. bedziesz musial tylko podac Sedo kod Authinfo/Authcode i potem zatwierdzic maila o transferze i chyba tyle.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie robisz zadnej cesji. bedziesz musial tylko podac Sedo kod Authinfo/Authcode i potem zatwierdzic maila o transferze i chyba tyle.

Witam! przepraszam , a może kolega orientuje się jak wygląda procedura sprzedaży domeny poprzez ESCROW.COM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×