Jump to content
Sign in to follow this  
crtt

Nie sprzedają się czy nie są wystawiane

Recommended Posts

Wchodzę na allegro i widzę kilka 2-znakowych po kilkaset zł, licytacja trwa oraz prawdopodobne ustawki domen typu korzeniowskirobert.pl za około 700-800 zł i reszta to same literówki.

 

Gdzie się podziały domeny przynajmniej średnie, dlaczego ich nie ma na allegro w licytacjach po ~500 zł gdzie użytkownicy biją się o nie jak to miało miejsce w tamtym roku jeszcze... Czy branża naprawdę straciła na wartości, czy poprostu te lepsze nie są wystawiane, jak wygląda sytuacja np na giełdzie domen aftermarket?

 

Porozmawiajmy o tym, jeśli masz jakąś uwagę co do obecnej wartości rynku domenowego i jego obrotów podziel się!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może rynek nie stracił na wartości tylko właśnie dojrzał i więcej abonentów zdaje sobie sprawę z wartości posiadanych domen (tych które są "przynajmniej średnie") i nie wystawia ich od 1 zł BCM, żeby osiągały te ceny ~500 zł tylko cierpliwie czekają na klienta końcowego (o którego na aukcjach właśnie bardzo trudno), gdzie w przypadku sprzedaży cena może być dużo wyższa.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam inny pogląd. Wg mnie domeny średnie są sprzedawane głównie na AM. Tam najwięcej domeniarzy posiada konta, a więc ich domeny są na tamtejszej giełdzie. A poza tym AM sam niejako z automatu wystawia Twoje domeny w cenie KT na Allegro.pl , więc może dlatego nie zauważasz tam dobrych domen od 1 PLN. Ostatnio networker sprzedawał domeny premium i wybrał jako miejsce sprzedaży AM. Ostatnia fajna domena jaką widziałem na Allegro to adres T-Shirts.pl i TShirts.pl sprzedawany przez Korneliusza, było to co najmniej pół roku temu. Dziwne CenyDomen.pl podają, że też sprzedaży dokonano w AM za 6,6k, a byłem pewien, że widziłem ten komplet na Allegro, z takim marketingowym opisem.

 

Edit : Literówka

Edited by polo333

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na allegro jest zastój, to fakt.

 

Warto wystawić na aftermarket domeny i czekać? Jak długo trzeba tam czekać na sprzedaż sensownej domeny gdy wystawiona jest na licytację np od 500 zł?

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze to efekt tych ustawek i egzotycznych ccTLD, widocznie wartosciowe domeny ginely w tym tloku i mialy male zainteresowanie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak długo trzeba tam czekać na sprzedaż sensownej domeny gdy wystawiona jest na licytację np od 500 zł?

 

Myślę, że tak około 2 dni i 13 godzin, ale wtedy gdy wystawisz aukcje o świcie. Ten zabieg zwiększa oglądalność.

Edited by polo333

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że tak około 2 dni i 13 godzin, ale wtedy gdy wystawisz aukcje o świcie. Ten zabieg zwiększa oglądalność.

przy pelni księżyca i w parzystych dniach miesiąca, do tego bez "r"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak długo trzeba tam czekać na sprzedaż sensownej domeny gdy wystawiona jest na licytację np od 500 zł?

Share this post


Link to post
Share on other sites
przy pelni księżyca i w parzystych dniach miesiąca, do tego bez "r"

 

W parzystych dniach miesiąca wychodzi 2 dni i 6 godzin. Jeśli wystawisz 30 lutego - najwyżej 1,5 dnia :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
W parzystych dniach miesiąca wychodzi 2 dni i 6 godzin. Jeśli wystawisz 30 lutego - najwyżej 1,5 dnia :-)

nie uwzględniłes "r" w nazwie dnia

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy rynek stracił na wartości ?

 

Dla mnie allegro to żaden rynek jeżeli chodzi o domeny,więc rynek ma się jak najbardziej ok :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla mnie allegro to żaden rynek jeżeli chodzi o domeny,więc rynek ma się jak najbardziej ok :unsure:

 

Dokładnie, a to że nie ma domen premium na aukcjach świadczy tylko o tym że takie domeny są na sprzedaż za Kup teraz lub czekają sobie na odpowiednie oferty nie muszą wcale być na aukcjach szczególnie na Allegrosz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli wystawisz 30 lutego - najwyżej 1,5 dnia :-)

 

30 napewno

dobre domeny :unsure: nie potrzebuja rozglosu a slabe sie nie sprzedaja

Share this post


Link to post
Share on other sites
W parzystych dniach miesiąca wychodzi 2 dni i 6 godzin. Jeśli wystawisz 30 lutego - najwyżej 1,5 dnia :-)

 

Przecież najkrótsza możliwa aukcja na Aftermarket.pl może trwać tylko 9 godzin. Można wystawić aukcję zaraz przed północą, żeby kończyła się o 9:00 zaraz następnego dnia, tylko aukcje wystawiane "przez automat" kończą się w godzinach 20:00-22:00 - swoje możesz wystawiać, żeby kończyły się, o której godzinie się chce. :unsure: Tylko last minute muszą trwać 3 dni, zwykła aukcja może być już minimum jednodniowa.

 

A odpowiadając na pytanie:

 

Jak długo trzeba tam czekać na sprzedaż sensownej domeny gdy wystawiona jest na licytację np od 500 zł?

 

Myślę, że jeśli aukcja nie będzie promowana to w ogóle się nie sprzeda taka domena na aukcji lub trzeba ją będzie wystawić kilkanaście razy z rzędu (lub więcej), bo niewiele osób przegląda aukcje, które nie są promowane i nie są wystawiane od niskich kwot (np. 10-100 zł), jest tego po prostu za dużo, nawet dużo więcej niż na Allegro. Jeśli aukcja będzie promowana (kosztuje to 25 zł lub 100 zł) to szansa na sprzedaż bardzo mocno rośnie, bo już domena łatwo się nie zgubi w tłumie - ale jeśli domena się nie sprzeda to taka opłata nie jest zwracana i ma to sens, jeśli jest duża pewność sprzedaży takiej domeny (musi być na pewno niższa cena startowa niż te 500 zł i pewność, że domena jest na tyle przyzwoita, że nawet np. samemu by się ją licytowało od niskiej kwoty).

 

Moja odpowiedź na to pytanie to więc, że trzeba będzie poczekać bardzo, bardzo długo. Dużo lepiej na to samo bardzo, bardzo długo wystawić samą ofertę zakupu domeny na giełdzie, domena się nie zepsuje to może sobie leżeć i leżeć (póki się ją przedłuża) i czekać na kupca.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogólne wnioski zostały już wyciągnięte, dla żartu podsumuje:

 

1) Allegro =/= Rynek domen w Polsce

2) Aukcja domeny (nawet MeetDomainers) = najgorszy sposób sprzedaży domeny, choć często pewnie jedyny możliwy.

3) Wakacje to IMHO najgorszy okres na jakąkolwiek sprzedaży w innych niż sezonowe branżach (choć podobno najsłabiej w sprzedaży jest na początku roku - też warto unikać tego okresu)

4) Nie słyszałem o sprzedaży domeny za więcej niż jest warta - to ocenia tylko i wyłącznie klient.

5) Sytuacja na rynku .pl jest względem innych ccTLD IMHO bardzo, bardzo dobra. Owszem nie brakuje wśród krajan spekulantów ale oni starają się rozpalać bańkę na domain hacki, co, tv, fm, tel i inne rejestry które są już dawno wybrane z top keywordów, nie twierdze że są "złymi domeniarzami" albo zarabiają na czyjejś naiwności ale IMHO nie ma sensu afiszować takich freak-show-sprzedaży, świeży w temacie się nacinają i potem cierpią, nic z tego dla rynku nie wynika.

6) IMHO raczej obraca się tu pieniędzmi niż sensownie sprzedaje, tak jak w każdym hazardzie zresztą (patrz afery nask) z 1000zł miliona na domenach w 2011r. nie zrobisz, chociaż jest znana elita która ma pewnie z tego stały dochód > 10 000zł, część wysokich sprzedaży możliwa jest tylko dzięki osobie domainera, jego obecności w świadomościach agencji czy inwestorów, nie wkupił się jednak w ich łaski ładną buzią a szerokim portfolio domen zazwyczaj z archive ~2003.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×