Jump to content
Sign in to follow this  
Guest slawomir_cwirko

od ilu wejsc na strone warto myslec o adsense?

Recommended Posts

Guest slawomir_cwirko

Witam,

powiedzcie od ilu wejsc na strone warto myslec juz o reklamach typu adsense?

Chciałbym byscie sie wypowiedzieli w tym temacie.

Uruchomiłem 3 dni temu portal i nie wiem czy juz wrzucac reklamy. Pierwszego dnia miałem 430 wejsc, drugiego 870, wczoraj ponad 1800 wejsc. Czy to juz ruch na reklamy?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

To zależy od portalu. 3 dni temu i już 2000 wejść? Podejrzane... Czy to nie jest przypadkiem serwis typu Kwejk.pl?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest slawomir_cwirko

nie,

serwis spolecznosciowy :)

zadnych tam sciem z generowaniem wejsc na 3 s itp.

reklama tylko poprzez posty na forach ( od piatku po 30 wpisów dziennie na różnych forach i portalach). Taki klasyczny marketing jak dla mnie ;)

Średni czas przebywania osoby na portalu ponad 3min.

Dodatkowo troche wyslanych wiadomosci przez nk do uzytkownikow nk bo tam mi latwo wyszukac taka grupe docelowa jaka mi jest potrzebna ( wiek, plec, miasto )

Wiec jak? juz stawiac reklamy czy te reklamy moga mi teraz zniechecic odwiedzajacych?

Boje sie, że za pare tygodni bedzie mi juz potrzebny serwer dedykowany a wolałbym by portal na niego juz zarabiał.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

W takim razie nie reklama tylko spam. I nie serwis społecznościowy tylko jakiś domowy projekt na marnym hostingu.

 

Wg mnie na samym początku nie ma sensu wrzucać reklam. Niektórych to może trochę odpychać i denerwować.

 

Jeśli za parę tygodni będzie potrzebny dedyk to polecam do tego czasu na niego uzbierać i po zakupie wrzucić reklamy.

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie,

serwis spolecznosciowy ;)

zadnych tam sciem z generowaniem wejsc na 3 s itp.

reklama tylko poprzez posty na forach ( od piatku po 30 wpisów dziennie na różnych forach i portalach). Taki klasyczny marketing jak dla mnie ;)

Średni czas przebywania osoby na portalu ponad 3min.

Dodatkowo troche wyslanych wiadomosci przez nk do uzytkownikow nk bo tam mi latwo wyszukac taka grupe docelowa jaka mi jest potrzebna ( wiek, plec, miasto )

Wiec jak? juz stawiac reklamy czy te reklamy moga mi teraz zniechecic odwiedzajacych?

Boje sie, że za pare tygodni bedzie mi juz potrzebny serwer dedykowany a wolałbym by portal na niego juz zarabiał.

Pozdrawiam

Pewnie, że stawiać

Jak je dobrze poukrywasz i nie bedą zajmować 75% powierzchni strony to nikogo nie zniechęcą :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy przypadkiem regulamin adsense nie zabrania mówienia o dochodach, publikowania statystyk ale jak ktoś mi uwierzy na słowo to proszę bardzo - z 10 tys. użytkowników dziennie ~ 300 tys. miesięcznie w 2008r. był przychód ~ 800zł. Tematyka - portal komputerowy, potem dochody spadały, podnosiły się, ciężko wróżyć jakby było dzisiaj ale pewnie dosyć podobnie.

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Jak je dobrze poukrywasz i nie bedą zajmować 75% powierzchni strony to nikogo nie zniechęcą ;)

 

Ale też nikogo nie zachęcą do klikania. Ustawienie i pozycja reklamy to jeden z najważniejszych wyznaczników CTR

 

@Adelard

CTR? Jaki?

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem czy przypadkiem regulamin adsense nie zabrania mówienia o dochodach, publikowania statystyk ale jak ktoś mi uwierzy na słowo to proszę bardzo - z 10 tys. użytkowników dziennie ~ 300 tys. miesięcznie w 2008r. był przychód ~ 800zł. Tematyka - portal komputerowy.

 

Nie żebym był ekspertem, ale 800 złotych za cały rok to tak mało trochę imo, zwłaszcza z takim ruchem...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie żebym był ekspertem, ale 800 złotych za cały rok to tak mało trochę imo, zwłaszcza z takim ruchem...
miesięcznie, co zresztą napisałem, teraz jeszcze podkreśliłem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
miesięcznie, co zresztą napisałem, teraz jeszcze podkreśliłem ;)

 

Aaaa to zmienia postać rzeczy :) Przepraszam za niedoczytanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może niech najpierw ludzie się zaczną rejestrować, powracać a nie tak na dzień dobry reklamami po oczach..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest slawomir_cwirko

dedyk to jakies 1200 miesiecznie - wiec te 800 pln to 66% kosztu serwera = dla mnie ok.

Poczekam jeszcze do piatku - po tygodniu dzialania bede widział czy ruch rosnie dalej tak dynamicznie.

Dzieki za opinie i pewnie odezwe sie w sobote i napisze co i jak.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
dedyk to jakies 1200 miesiecznie - wiec te 800 pln to 66% kosztu serwera = dla mnie ok.

 

Przesadzasz. Dedyka w miarę znośnego można mieć już za 300 złotych miesięcznie np. w OVH.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale też nikogo nie zachęcą do klikania. Ustawienie i pozycja reklamy to jeden z najważniejszych wyznaczników CTR

 

@Adelard

CTR? Jaki?

Zle sie wyslowilem.mialem na mysli wkomponowanie graficzne w strone.

Ale fakt, chyba jednak lepiej troche poczekać i zdobyć "zaufanie" odwiedzających.

Edited by DM2009

Share this post


Link to post
Share on other sites
CTR? Jaki?
Nigdy nie większy niż ~2,5%, reklama nie była ukrywana czy nachalna, zwykły boksik w topie na zmianę z arbo, albo w treści artykułów itp, gdy przychodziła reklama dedykowana sieciówki wylatywały.

 

Portal - egielda.com.pl ale nie wiem czy ktokolwiek to pamięta.

 

dedyk to jakies 1200 miesiecznie - wiec te 800 pln to 66% kosztu serwera = dla mnie ok.

Poczekam jeszcze do piatku - po tygodniu dzialania bede widział czy ruch rosnie dalej tak dynamicznie.

Dzieki za opinie i pewnie odezwe sie w sobote i napisze co i jak.

Przestrzegam przed inwestowaniem 1200zł miesięcznie w serwer, za 1500zł możesz zrobić własny składak i umieścić go w sieci kolokacyjnej, a przy społecznościówkach hurraoptymizm też nie jest wskazany, bo wbrew pozorom ciężej jest zarobić 500zł startując od zera niż 5 miliardów spekulując bańką jak zuckerberg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reklamy dla portalu społecznościowego / forum, w ogólnej (czyli lipnej) tematyce to w Polsce 0,01 - 0,05 euro. CTR na forach jest zdecydowanie poniżej 1%, na portalach społecznościowych w porywach do 3. Policz więc sobie ile Ci wyjdzie mniej więcej. Oczywiście dużo zależy, bo może masz portal społecznościowy dla maklerów, albo lekarzy ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

powiedzcie od ilu wejsc na strone warto myslec juz o reklamach typu adsense?

Chciałbym byscie sie wypowiedzieli w tym temacie.

Uruchomiłem 3 dni temu portal i nie wiem czy juz wrzucac reklamy. Pierwszego dnia miałem 430 wejsc, drugiego 870, wczoraj ponad 1800 wejsc. Czy to juz ruch na reklamy?

 

Pochwalisz sie Swoim portalem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja miałem adsense na stronie, która miała 1000 wejść miesięcznie. Gówno zarobiłem to wywaliłem adsense. A po jakimś czasie okazało sie że dostałem bana za generowanie kliknięć w reklamy, chociaż kliknięć miałem tyle co kot napłakał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem w pierwszym etapie istnienia strony należy całkowicie zrezygnować z reklamy i skupić się na systematycznym dodawaniu nowych treści i pozycjonowaniu. Jeżeli zaczniesz od wstawiania reklam to sam sobie utrudniasz tak naprawdę pracę. Być może zarobisz parę złoty, ale i tak je wydasz płacąc np. za linki (reklamę) na innych stronach.

 

Inni właściciele stron będą do Ciebie mniej chętnie linkowali, jeżeli od razu zobaczą reklamę. Wyrób sobie markę, ustabilizuj traffic, a dopiero potem myśl nad monetaryzacją (ta to się tłumaczy z ang. ? :)) swojego traffica.

 

O.O

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×