Jump to content
Sign in to follow this  
domenator

dopalacze * pl

Recommended Posts

Dzisiaj wpadła mi z opcji domena dopalacze*pl

 

Proszę o pomysły na wykorzystanie tej nazwy, ewentualnie o wyceny :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakiś rok temu byłyby z niej kokosy teraz już na pewno dużo mniej warta niemniej jednak domena mi się podoba .

 

 

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cieżko będzie postawić pod tym inna działalność / produkt gdyż ludziom nadal będzie się to kojarzyć z narkotykami . Nie mniej domena nadal ciekawa i warta opcji

Share this post


Link to post
Share on other sites

również uważam że domena bardzo dobra. Dodałem ja do przechwycenia, ale jak widać na marne :). Gratuluje zrealizowania świetnej opcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena super ale ciężko się prowadzi taką działalność - szczególnie że w PL jest zablokowana jakakolwiek możliwość obrotu takim towarem.

 

Tego typu sklepy często zmieniają nazwę i jak wiadomo są na pół legalne, więc raz postawiony sklep który z racji generyka NA PEWNO zwróci na siebie uwagę oznacza rychłą stałą znajomość z kontrolami skarbowymi, sanepidami.

 

Tak czy siak gratuluje nosa, średnie X XXX prawdopodobne.

 

EDIT: Można też potraktować to jako alternatywną nazwę NOS i tuningu samochodów, taka domena też byłaby pożądana za niskie XXXX

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pod tą domeną stała strona klubu motocyklistów natomiast sklep "kolekcjonerski" był pod .com

Jeśli chodzi o wykorzystanie nazwy to pasuje mi tutaj tematyka tuningu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jak sprawa z TM?

 

Z tego co wiem mówi się potocznie słowo dopalacz więc raczej nie ma problemu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jak sprawa z TM?

 

 

Widzę, że są 2 zgłoszenia w UPRP na "dopalacze" (słowno-graficzny) i "dopalacze.com" (słowny), ale nie mają nadanych numerów prawa wyłącznego. O ile mi wiadomo to znaczy, że nie mają nadanej ochrony.

Zresztą domenę można wykorzystać do innych celów, jak np. podał Adelard. Dlatego pytam na co to można byłoby wykorzystać, bo nie zamierzam sprzedawać dopalaczy.

Najprawdopodobniej będę chciał ją sprzedać, stąd moja prośba o ew. wycenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciężko uwierzyć, że spadła. Kilka miesięcy temu abonent chciał XX.XXX.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciężko uwierzyć, że spadła. Kilka miesięcy temu abonent chciał XX.XXX.

 

może siedzi i nie miał kto opłacić :)

 

---

 

co do wyceny to domena wydaje mi się cały czas bdb ale obecnie pod jakieś alternatywne dopalacze może + forum itp

Edited by krzywykrzywy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że domena należy do grupy tych lepszych spośród ostatnio dodanych do wyceny. Chciałbym mieć ją w swoim portfolio, jednak odnośnie ceny ciężko się wypowiedzieć. Może być bardzo różnie - wiele zależy od dalszych działań rządu i dystrybutorów w temacie dopalaczy ponieważ moim zdaniem tylko ta branża może zaoferować na chwilę obecną konkretne pieniądze. Miej rękę na pulsie i odpowiednio oscyluj ceną (oczywiście jeśli chcesz ją dłużej trzymać).

 

PS. I oczywiście gratuluję opcji :)

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciężko uwierzyć, że spadła. Kilka miesięcy temu abonent chciał XX.XXX.

 

Też nie sądziłem, że spadnie.

Co do TM to zastosowanie na stronkę z "dopalaczami" może być ryzykowne. Pomimo, że nie mają przyznanego jeszcze prawa wyłącznego to z tego co kojarzę znak towarowy podlega ochronie od chwili zgłoszenia.

Fajna na serwis poświęcony tuningowi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pomimo, że nie mają przyznanego jeszcze prawa wyłącznego to z tego co kojarzę znak towarowy podlega ochronie od chwili zgłoszenia.

 

Tak, od chwili zgłoszenia pod warunkiem otrzymania ochrony :-)

 

A jakby ktoś był zainteresowany to domenę wystawiłem na allegro aukcja dopalacze.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×