Jump to content
zabaco

jak wpadacie na pomysł nowej domeny ;)

Recommended Posts

nie widziałem takiego tematu więc założę nowy ;]

Dla mnie to trochę zabawny temat, bo tak naprawdę jak siedzę i myślę nad jakąś domeną to nigdy sensownej nie wymyślam, ale czasem przy obiedzie czy kolacji coś mi wpadnie do głowy to odrazu biegnę do laptopa i sprawdzam, jak jest wolna to rejestruję i przy okazji od żony po "łbie" dostaję za to że odchodzę od stołu ;) według mnie moje dobre pomysły rodzą się przypadkiem kiedy robię coś całkiem innego ;]

a Wy ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja całe szczęście nie mam żony :)

 

Kiedyś szukając odpowiedniej kandydatki dałem ogłoszenie do gazety "Szukam żony". Dostałem ok. 60 odpowiedzi od facetów. Wszyscy mi pisali to samo: "Weź Pan moją" ;)

 

A na serio - postępuję tak samo jak Ty, tylko nikt mnie z tego powodu nie wali w łeb ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja mało co wymyślam, ponieważ mało jest już sensownych wolnych domen, lepiej skupić się na przechwytywaniu lub domenach LM :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

- artykuły w różnych branżowych portalach

- rejestracje innych użytkowników

- newsy w tv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiadomości, banery, gazety, artykuły - ogólnie obserwacja i oczytanie.

 

Czasami rano widzę, iż pobrało mi $ za rejestrację :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja mało co wymyślam, ponieważ mało jest już sensownych wolnych domen, lepiej skupić się na przechwytywaniu lub domenach LM :)

 

Otóż to, teraz tylko rynek wtórny. Swego czasu starałem się rejestrować jakieś nowinki, o których przeczytałem, usłyszałem itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Swego czasu starałem się rejestrować jakieś nowinki, o których przeczytałem, usłyszałem itp.

 

 

I nie wyszyłeś na tym dobrze? Dalej to praktykujesz, czy tylko LM i przechwyty?

Share this post


Link to post
Share on other sites
I nie wyszyłeś na tym dobrze? Dalej to praktykujesz, czy tylko LM i przechwyty?

 

Tylko LM i przechwyty, a co do wcześniejszych rejestracji na rynku pierwotnym...zawsze mogło być lepiej. Życie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiadomości, banery, gazety, artykuły - ogólnie obserwacja i oczytanie.

 

Można dużo ciekawych domen tak zarejestrować. Ogólnie obserwacja i oczytanie, ale i trochę znajomość branż się przydaje (które mogą zakupić domenę, a które nie, bo promocja w internecie jest tam marginalna lub nawet żadna).

 

przy okazji od żony po "łbie" dostaję za to że odchodzę od stołu

 

Ja tam akurat mam tak, że moja dziewczyna to całkiem nawet się zainteresowała domenami (może się wtedy nadaje na żonę, kto wie :)), nawet sama czasem coś zarejestruje, ostatnio zarejestrowała nawet kilka domen np.

 

slicznosci.pl

pimpek.pl

samoobronakobiet.pl

 

te dwie pierwsze rozumiem (chociaż to ja bym nie zarejestrował), ale zachodzę w głowę skąd ta ostatnia rejestracja i kiedy wpadł pomysł, bo ja mam agresywność zero lub nawet ujemną. ;-)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja tam akurat mam tak, że moja dziewczyna to całkiem nawet się zainteresowała domenami (może się wtedy nadaje na żonę, kto wie :) )

 

ciekawe czy zainteresowala sie nimi przed przechwyceniem energetyka.pl czy po? ;)

 

Jeżdząc po mieście dużo zerkam na szyldy , bannery itp

szybko jezdze, nie widze ;)

 

uwazam, ze dzis zarejestrowac sensowna domene jest trudno, a jeszcze trudniej ja sprzedac

ale sensowne zarejestrowane z palca ponad 2 lata temu dzis maja zainteresowanie, wiec moze to tylko kwestia czasu ???

jedno jest pewno -nie licz na to, ze dzis rejestrujesz -jutro sprzedajesz

 

powod edycji literowka (na co nie moge sobie pozwolic)

Edited by Edit

Share this post


Link to post
Share on other sites
jedno jest pewno -nie licz na to, ze dzis rejestrujesz -jutro sprzedajesz

 

Ja liczyłem i sprzedałem tak jedną domenę (bez mailingu) Po prostu trafił się zainteresowany.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest radse
Ja tam akurat mam tak, że moja dziewczyna to całkiem nawet się zainteresowała domenami (może się wtedy nadaje na żonę, kto wie :)), nawet sama czasem coś zarejestruje, ostatnio zarejestrowała nawet kilka domen np.

 

slicznosci.pl

pimpek.pl

samoobronakobiet.pl

 

te dwie pierwsze rozumiem (chociaż to ja bym nie zarejestrował), ale zachodzę w głowę skąd ta ostatnia rejestracja i kiedy wpadł pomysł, bo ja mam agresywność zero lub nawet ujemną. ;-)

Gratuluję że udało Ci się zainteresować dziewczynę domenami. Mi to średnio wychodzi choć nie ma tragedii. Na marginesie mówiąc to zawsze mi dokucza i gdy udaje mi się jakąś sprzedać to zawsze powtarza po 100 razy że ta własnie była jej ulubioną a ja się jej pozbyłem:)

 

Co samoobronakobiet.pl to sam po sobie zauważam że płeć piękna szczególną siłę do walki i emancypacji ma wówczas kiedy zupełnie nie ma się przeciw czemu buntować. Ja podobnie jak ty jestem ujemnie agresywny a mimo to zauważam niejednokrotnie jakąś niesamowitą wolę walki o równouprawnienie u mojej Patrycji. Dla kontrastu np jej siostra miałaby się przeciw czemu zbuntować a jakoś nie ma na to ochoty:D

 

 

Ja rejestrując domeny zawsze tworzę dziesiątki rezerwacji z których wybieram max kilka do rejestracji. Ostatnio moja aktywność na rynku pierwotnym znacząco spadła ale często jescze coś rezerwuję. Przeważnie wybieram najpierw branżę w której szukam domen, później przeglądam dziesiątki stron internetowych o danej tematyce, przeskakuję z jednej na drugą i skupiam się na wyborze jakichś usług lub fraz, które są wspólne dla większej ilości firm działających w danej branży.

Radek

Share this post


Link to post
Share on other sites

bardzo-łatwo-jest-wpaść-na-pomysł-nowej-domeny.pl :) o nawet IDN mi wyszedł.

...a realnie chyba sensowniej jest kupić jedną, droższą od domainera niż wpadać-na-pomysły.pl

 

edit literówki

Edited by mucho

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja liczyłem i sprzedałem tak jedną domenę (bez mailingu) Po prostu trafił się zainteresowany.

 

wyjatek potwierdza regule

Share this post


Link to post
Share on other sites

Informacje, inspirację i przestrogę czerpię z listy spadów, niestety w tej (jak i w każdej innej za wyjątkiem służb publicznych branży) wiedzę czerpie się z wyrzuconych w błoto własnych pieniędzy, a sam początki miałem straszne, do dziś jestem na małym minusie :) Wiadomo że najlepiej byłoby porejestrować na 10 lat generyki .pl w 2000r. a potem odhibernować się i być milionerem, można też marzyć że chociaż część wolnych IDN jest sprzedawalna ale odstawmy bajki na bok.

 

Rejestracje z palca - największe ryzyko wtopy, szczególnie bez dużego doświadczenia i świadomości że tylko pl, tylko w temacie o którym mamy pojęcie a nie tylko wydaje nam się że mamy pojęcie (bo "hodowlajaszczurek.pl" to na pewno dochodowy biznes :P) na pewno na domeny trzeba patrzeć przekrojowo i nie wolno myśleć że poker.com.pl to słaba domena bo w złym rejestrze, a .co to tylko chwytak dla frajerów, bo to tylko ogranicza nam horyzonty. Z drugiej strony przy małym budżecie typu 2000zł rocznie na domeny, na prawdę lepiej mieć 20 domen z branży w której pracujemy bądź widzimy wartość podobną do tej którą powinni widzieć KK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli ktoś nagle wymyśli super domenę, sprawdzi i będzie wolna, to zamiast wpadać w euforię, lepiej wkleić ją w google w " " i się okaże (na listach spadów w poprzednich latach) ile razu w przeszłości inny domainer doznał podobnego pięknego uczucia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ciekawe czy zainteresowala sie nimi przed przechwyceniem energetyka.pl czy po? :P

 

Przed, ale niedużo przed, bo pod koniec zeszłego roku, po kilku moich grudniowych aukcjach na Aftermarket.pl np.

 

http://www.aftermarket.pl/bid.php?id=807050

http://www.aftermarket.pl/bid.php?id=807053

 

Wtedy "poległo" jeszcze trochę "domenowych sceptyków", bo jeśli ludzie się tak dosłownie "zabijają o domeny" to trudniej zachować sceptycyzm, a łatwiej uwierzyć w te całe domeny. :P A potem się samemu zainteresować, domeny tak ogólnie są ciekawe, bo jest nieograniczony ogrom możliwości wymyślania ich nazw, jeśli ktoś lubi słowo / zabawy słowem to w moment go to na pewno wciągnie, niezależnie od tego jak je potraktuje (czy jako hobby czy biznes).

 

A domeny "z palca" się łatwo wymyśla, a trudniej już sprzedać, też uważam, że lepiej odkupić / złapać domenę, bo prawie każda ciekawa / wartościowa domena była już kiedyś zarejestrowana (monty ma więc dużo racji w tym, co pisze z tym google "nazwadomeny.pl").

 

PS energetyka.pl to już popularniejsza jest chyba od Krzyśka Ibisza. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×