Jump to content
SELES

Parkowania a sprzedaż domen

Recommended Posts

Parkuję wyłącznie domeny z ruchem, jednak zastanawiam sie nad wstawieniem na parking kilkunastu domen generycznych.

Wiem, ze ruch maja bardzo kiepski, jednak ciekawi mnie, czy byli by nimi zainteresowani klienci z zagranicy.

 

Czy otrzymujecie zapytania, oferty z zagranicy? Jeśli tak, to czy promowaliście jakoś domenę, czy była to aukcja?

Może sprzedaliście jakąś domenę przez parking klientom z innych krajów?

 

Jakieś inne pomysły na skuteczne trafienie do klientów zagranicznych?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Parkuję wyłącznie domeny z ruchem, jednak zastanawiam sie nad wstawieniem na parking kilkunastu domen generycznych.

Wiem, ze ruch maja bardzo kiepski, jednak ciekawi mnie, czy byli by nimi zainteresowani klienci z zagranicy.

 

Czy otrzymujecie zapytania, oferty z zagranicy? Jeśli tak, to czy promowaliście jakoś domenę, czy była to aukcja?

Może sprzedaliście jakąś domenę przez parking klientom z innych krajów?

 

Jakieś inne pomysły na skuteczne trafienie do klientów zagranicznych?

 

Jeśli są to domeny angielskojęzyczne , jest bardzo prawdopodobne , że ktoś się nimi zainteresuje nawet przy nikłych odwiedzinach .

Z mojego doświadczenia wynika jednak , iż zainteresowanie polskojezycznymi genericami pojawia się tylko wtedy , jeżeli dana domena posiada spory ruch .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli są to domeny angielskojęzyczne , jest bardzo prawdopodobne , że ktoś się nimi zainteresuje nawet przy nikłych odwiedzinach .

Z mojego doświadczenia wynika jednak , iż zainteresowanie polskojezycznymi genericami pojawia się tylko wtedy , jeżeli dana domena posiada spory ruch .

 

Chodzi mi właśnie o domeny polskojęzyczne. Dziekuję za informacje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chodzi mi właśnie o domeny polskojęzyczne. Dziekuję za informacje.

 

A z mojego doświadczenia wynika, że polskie domeny da się sprzedać przez sedo polskim firmom drożej niż bez tego pośrednictwa. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A z mojego doświadczenia wynika, że polskie domeny da się sprzedać przez sedo polskim firmom drożej niż bez tego pośrednictwa. ;-)

Hmmm, to ciekawe. U mnie ruch się zaczął jak zdjąłem z sedo domeny i przekierowałem do swojego serwisu.

A klienci zagraniczni?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hmmm, to ciekawe. U mnie ruch się zaczął jak zdjąłem z sedo domeny i przekierowałem do swojego serwisu.

A klienci zagraniczni?

 

W sumie trudno powiedzieć, bo jak dostaję ofertę, to przecież nie wiem od kogo. Ale jeśli patrzeć na sfinalizowane transakcje, to większość mam polskich. Co do ruchu (rozumiem, że chodzi o zapytania w sprawie sprzedaży) - może i bezpośrednich zapytań jest więcej, ale wydaje mi się, że na sedo można uzyskać wyższą cenę, może to po prostu lepsza platforma do negocjacji (jak napiszę - $1000 i koniec dyskusji, to kupiec wie, że bierze albo przepada, nie może mnie nękać mailami czy telefonami żebym sprzedał taniej ;-).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×