Jump to content
maX.com

SmallAndMediumBusiness.pl

Recommended Posts

Witam serdecznie,

prosiłbym o wasze zdania nt. wyceny domen:

 

SmallAndMediumBusiness.pl

SmallMediumBusiness.pl

SmallAndMediumEnterprises.pl

SmallMediumEnterprises.pl

 

oraz o sugestie nt. wartość domeny SmallAndMediumBusiness z rozszerzeniem .com, a .pl.

Posiadam też rozszerzenia .eu, .info, .net

 

Wiem, że właściciel domeny SmallBusiness.pl wycenia ją na min. 60 000zł

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam serdecznie,

prosiłbym o wasze zdania nt. wyceny domen:

 

SmallAndMediumBusiness.pl

SmallMediumBusiness.pl

SmallAndMediumEnterprises.pl

SmallMediumEnterprises.pl

 

oraz o sugestie nt. wartość domeny SmallAndMediumBusiness z rozszerzeniem .com, a .pl.

Posiadam też rozszerzenia .eu, .info, .net

 

Wiem, że właściciel domeny SmallBusiness.pl wycenia ją na min. 60 000zł

 

 

Nie będę się wymądrzał, ponieważ nie za bardzo znam się na nazwach anglojęzycznych. Widzę jedynie, iż pozycje: 1 i 3 są bardzo długaśne - język można sobie połamać :unsure:

[nawiasem mówiąc, mam coś podobnego do Twojej pozycji nr2, ale dużo krótsze i nie zarejestrowane, więc odnieść się będziesz mógł porównawczo, kiedy ją ew. zarejestruję i poddam pod ocenę Forum. Może przyniesie Ci to jakiś pożytek? Kto wie ...]

 

Sugestii dotyczącej wartości ww. domeny, ale z rozszerzeniem "com", prawdopodobnie nie otrzymasz, ponieważ na Forum oceniamy/wyceniamy jedynie swoje domeny, czyli w tym przypadku - Twoje własne.

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"nawiasem mówiąc, mam coś podobnego do Twojej pozycji nr2, ale dużo krótsze i nie zarejestrowane, więc odnieść się będziesz mógł porównawczo" - No to podziel się swoją propozycja to sobie porównam i dalej podyskutujemy. :unsure: Masz rację - długie, ale są to orginalne nazwy sektora MSP. Czekam na dalszą dyskusję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kup sobie trzyliterówkę SMB.pl i SME.pl o ile wlasciciele sie zgodza.

Mysle ze zaplacisz za nie duzo mniej niz wyceniasz swoje domeny, a sa o niebo lepsze.

Domeny ktore podales nie maja wartosci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Troche.. dluga :unsure: Nie wiem kto by chcial promowac taki adres. Bond, James Bond pisze dobrze. Skrot bylby najlepszy, ale zajete. Poza tym smallbusiness.pl a SmallAndMediumBusiness.pl to jest kilkuset kilometrowa roznica. Moim zdaniem bedzie ciezko sprzedac takie twory (.PL), ale szansa zawsze jest (.COM,EU). :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A propos skrótów: smb - stowarzyszenie marketingu bezpośredniego, ktoś z was skojarzyłby od razu SMB z MSP. Jeśli tego typu domena ma mieć polskie rozszerzenie to nazwa powinna być orginalna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No niestety, ale cos takiego nie ma najmniejszych szans na sprzedaz w Polsce, a podejrzewam, ze na swiecie tez. W zwiazku z tym 0 zl kazda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastosowanie by sie oczywiscie znalazło Ale to jest baaaaardzo dluga domena, walnąc sie mozna i to juz przy 'l' w small... z iloscia:P zartobliwie oczywiscie, ale imo 0zł..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale mówicie, że 0zł tylko i wyłącznie jako "znawcy" (bez obrazy) rynku domen, czy może choć trochę orientujecie się w gospodarce. Może domeny nie są z waszych branż i od razu idą na straty? A może mówicie, że 0zł ponieważ tyle osobiście jesteście w stanie zapłacić? Dla mnie domena cafepralnia.net jednego z uczestników dyskusji szczerze mówiąc jest również warta 0zł, a jej właściciel może ją wyceniać na np. 10 000zł bo posluży do konkretnego celu. Czyli jest to identyczna sytuacja jak ze mną. Wiem, że długość działa na niekorzyść, ale jako kontrargument spójrzcie na domeny na których Joe Vitale promuje swoje ksiązki. Mimo to będę próbował je sprzedać w odpowiednich kręgach. Moją grupą docelową nie są nastolatki (podejrzewam, że cafepralnia.net tam celuje) więc mam nadzieje, że się uda.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale mówicie, że 0zł tylko i wyłącznie jako "znawcy" (bez obrazy) rynku domen, czy może choć trochę orientujecie się w gospodarce. Może domeny nie są z waszych branż i od razu idą na straty? A może mówicie, że 0zł ponieważ tyle osobiście jesteście w stanie zapłacić? Dla mnie domena cafepralnia.net jednego z uczestników dyskusji szczerze mówiąc jest również warta 0zł, a jej właściciel może ją wyceniać na np. 10 000zł bo posluży do konkretnego celu. Czyli jest to identyczna sytuacja jak ze mną. Wiem, że długość działa na niekorzyść, ale jako kontrargument spójrzcie na domeny na których Joe Vitale promuje swoje ksiązki. Mimo to będę próbował je sprzedać w odpowiednich kręgach. Moją grupą docelową nie są nastolatki (podejrzewam, że cafepralnia.net tam celuje) więc mam nadzieje, że się uda.

Odsyłam do:

http://wiadomosci.onet.pl/1660865,11,item.html

http://wiadomosci.wp.pl/kat,,statp,UG9sZWN...ml?ticaid=1525b

 

Zarejestrowałem te domeny bo uwazam,ze jakos to sie rozwinie w polsce, zarejestrowałem te domeny w sposób nie zoobowiązujący albo zyskam i sie to rozwinie i coraz wiecej bedzie takich punktów albo stracę. Popieram nowatorskie rozwiazania, wiadomo to z zachodu do nas trafiło ale W polsce jest nowatorskie i może ,choc nie musi przyciagnąc osoby. Wracajac do tematu to domena raz ze jest za dluga i nie masz pomyslu na nią. Znalazłeś domenę smallbusiness.pl za 60k i tez chcesz tyle dostac za te swoje, a prawde mówia Twoje domeny są przekombinowane. na tym zakończe, bo jak widzisz nie tylko ja ja wyceniłem na 0zł.. Pozdrawiam. Poza TYm najwazniejszy jest pomysł i chęc sprzedania domeny ,bo rejestrowac byle co i byle gdzie to kazdy umie, ale nawet z beznadziejnej domeny mozna jakiś ładny pieniązek dostac jezeli posiada sie pewne umiejetnosci ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego są przekombinowane? Tak jak wspomniałem jest to orginalna nazwa MSP

 

60k za każdą z domen? To byłoby miłe...

 

Nie mam pomysłu i jak to ująłeś "rejestrowac byle co i byle gdzie to kazdy umie", jest kompletnie bez sensu. Skąd wiesz, że nie mam pomysłu? Nie wiem czy orientujesz sie w MSP, ale chyba nie skoro mówisz "byle co". Obecnie jestem w trakcie realizacji portalu dla MSP i orientuje się bradziej w temacie. Zgadzam się, że są długie, już mówiłem.

 

 

 

Trafiłem chyba w czuły punkt skoro tak sie zbulwersowałeś :unsure: (cafepralnia.net)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego są przekombinowane?

 

 

Bo sa: Dlugie, duzo mozliwosci bledow, poza tym ktos kto jest w angielskim obcykany nawet nie bedzie sie trudzil zeby wstukac w gugla "Small and Medium enterprises" tylko od razu wpisze SME companies, SME financing, SME Biz, Small BIZ, small business itp. Rozumiesz? Podstawowe clue dla tej domeny to "SME" i wszystko sie wokol tego magicznwgo skrotu obraca

 

BTW, domena SMEBiz.pl jest wciaz wolna !

 

PS

 

http://www.google.de/search?num=100&hl...Suche&meta=

 

http://www.google.de/search?num=100&hl...Suche&meta= (widzisz w ktorejs domenie - poza oczywiscie wikipedii - pelna nazwe "smallandmediumenterprise"? No wlasnie, ja tez nie widze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli próbujesz powiedzieć, że są niewartościowe ponieważ nikomu nie chce się wpisać www.SmallAndMediumBusiness.pl, .eu czy .info?

 

W takim razie to, że zawierają pełną nazwę tylko obniża ich wartość, gdyby zawierały skróty byłyby lepsze, bardziej wartościowe?

 

Wydaje mi się, że ważną sprawą jest zastosowanie tej domeny oraz tego w jaki sposób promowany będzie serwis. Dla odpowiedniej strategii domeny mogą być wartościowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja za to bardzo lubie domene MisieLubiaDzieciZdaunem.pl, ale chyba jest oczywiste że jej wartość dzisiaj jest zerowa, tak jak i Twoja. Powiedz mi jak możesz prosić o wycene domeny z serwisem, skoro nie wiemy co to za serwis, jaki ma ruch, ile zarabia. To jest po prostu niewykonalne. Sama domena jest nic nie warta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W takim razie to, że zawierają pełną nazwę tylko obniża ich wartość, gdyby zawierały skróty byłyby lepsze, bardziej wartościowe?

 

W przypadku domen jakie zaprezentowales wrecz obowiazkowy jest skrot i ww domeny mozesz sobie trzymac sentymentalnie, bo nawet na przekierowanie sie nie nadaja i nigdy nie beda warte zlamanego grosza.

 

wyobrazasz sobie taki adres:

 

PowszechnaKasaOszczednosciBankPolski.pl (jak chcesz to rejestruj, jest wolna)

 

PKOBP.pl i wszystko jasne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bo sa: Dlugie, duzo mozliwosci bledow, poza tym ktos kto jest w angielskim obcykany nawet nie bedzie sie trudzil zeby wstukac w gugla "Small and Medium enterprises" tylko od razu wpisze SME companies, SME financing, SME Biz, Small BIZ, small business itp. Rozumiesz? Podstawowe clue dla tej domeny to "SME" i wszystko sie wokol tego magicznwgo skrotu obraca

 

BTW, domena SMEBiz.pl jest wciaz wolna !

 

PS

 

http://www.google.de/search?num=100&hl...Suche&meta=

 

http://www.google.de/search?num=100&hl...Suche&meta= (widzisz w ktorejs domenie - poza oczywiscie wikipedii - pelna nazwe "smallandmediumenterprise"? No wlasnie, ja tez nie widze

W pełni sie z TYm zgadzam:)

i pozdrawiam autora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasny piszesz, że proszę o wycene serwisu? Nic takiego nie mówiłem, prosiłem tylko o domeny.

Dziękuję za wasze opinie.

 

Na pocieszenie podam tylko, że SmallAndMediumBusiness.com została sprzedana za 25 000 dolarów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na pocieszenie podam tylko, że SmallAndMediumBusiness.com została sprzedana za 25 000 dolarów.

A wallstreet.com poszła pare lat temu za kilka baniek $. Myślisz, że wallstreet.pl jest warta choćby 1 % z tego?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pomarzyc kazdy moze...... max pokaz choc jakis minimalny dowod na sprzedaz takich byle jakich domen za takie kwoty

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamiast się na nas obrażać za szczerą wycenę, to może pochwal się po prostu za kilka miesięcy jaką kwotę udało Ci się wyciągnąć. Stawiam dobre piwo jeśli weźmiesz za te domeny więcej niż po stówie.

 

Pozdrawiam

 

 

 

ps. posiadałem kiedyś na testach czteroliterową domenę *pl, której odpowiednik *com warty jest kilkaset milionów $, jest w pierwszej dwudziestce najczęściej odwiedzanych stron w stanach. I co z tego? Nie opłaciłem jej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×