Jump to content
Sign in to follow this  
Jaro

rejestrator ovh

Recommended Posts

Korzysta ktoś z Was z ovh.?

 

W sumie fajne ceny ...

Nie wiem jak z obsługą.

Mam kilka perełek i trzymam je w home. Ale drogo jest.

W aftermarket boję się trzymać najlepszych domen.

Tak sobie myślę, że jak mi ktoś ukradnie domenę, albo coś sie stanie to co ja zrobie. Pójdę na policje a oni mi powiedzą, jedź pan sobie na cypr i dochodź swoich praw.

Co w kraju to w kraju. Ma ktoś doświadczenia z ovh?

 

http://www.ovh.pl/domeny/cennik_domen.xml

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie miałem u nich kilka domen, ale wszystkie przeniosłem "na cypr" :)

Aby uzyskać kod authinfo musisz wysłać listownie prośbę z wytłumaczeniem, co za tym idzie sam transfer domeny do potencjalnego klienta trwa kilka ładnych dni...

 

żeby ktoś Ci ukradł domenę musiałby mieć też dostęp do maila aby potwierdzić transakcję, więc luz, zwłaszcza jak masz inne hasło do dropped a inne na maila.

Edited by FreeS

Share this post


Link to post
Share on other sites
Korzysta ktoś z Was z ovh.?

 

W sumie fajne ceny ...

Nie wiem jak z obsługą.

Mam kilka perełek i trzymam je w home. Ale drogo jest.

W aftermarket boję się trzymać najlepszych domen.

Tak sobie myślę, że jak mi ktoś ukradnie domenę, albo coś sie stanie to co ja zrobie. Pójdę na policje a oni mi powiedzą, jedź pan sobie na cypr i dochodź swoich praw.

Co w kraju to w kraju. Ma ktoś doświadczenia z ovh?

 

http://www.ovh.pl/domeny/cennik_domen.xml

 

ja miałem paręnaście w ovh, ale wytransferowałem do dropped ,

 

co za róznica czy na cypr czy do francji jechać po domenę ? :)

 

a mnie oszukał netart/ nazwa.pl , niby"krajowy rejestrator z marką " a rżnie klientów równo

 

do dropped mam zaufanie - owszem- awarie serwerów się zdarzają , niemniej i tak ocena ogólna " in plus "

Share this post


Link to post
Share on other sites
W sumie miałem u nich kilka domen, ale wszystkie przeniosłem "na cypr" :)

Aby uzyskać kod authinfo musisz wysłać listownie prośbę z wytłumaczeniem, co za tym idzie sam transfer domeny do potencjalnego klienta trwa kilka ładnych dni...

 

 

z tym sie zgodzę ale kilka dni to u mnie trwało 3 dni i domeny wylądowały na "cyprze" , wszystkie papiery wysłane listem zwykłym i za 3 dni dostałem na email z info ze domeny zostały transferowane

 

z ovh sie pożegnałem po części przez to że obsługa w ich panelu jest jakaś taka niewygodna dla mnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
co za róznica czy na cypr czy do francji jechać po domenę ? :)

 

No dokładnie, ovh to przecież francuska firma i serwery mają we Francji, za to dropped.pl odwrotnie firma cypryjska, a ma serwery w Warszawie. ;)

 

http://ovh.fr

 

OVH jest dobrym rejestratorem, ale strasznie sformalizowanym, cokolwiek chcesz wykonać to jest pełno dziwnych procedur. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korzystam z ovh, ale tylko dlatego, ponieważ mają najniższą cenę na domenę .tel

Natomiast od kilku miesięcy inne domeny kupuję tylko przez AM.

Edited by nikolas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może to schiza, ale miałem niemiłe doświadczenia ze swoimi pracownikami. Byłymi oczywiście.

Gość tak mi skonfigurował narzędzia, że emaile wysyłane przez klienta szły nie tylko do mnie.

Szły też do niego (zaznaczył - wyślij ukrytą kopie) i potem przekazywał to mojej konkurencji.

Gnój straszny. Ja się nie do końca znałem, więc nie wiedziałem. Dopiero jak klienci mi powiedzieli to wynająłem informatyków co to obczaili.

 

Jeśli chodzi o domeny to mam kilka takich, których nigdy nie sprzedam.

Obecnie trzymam je w home. Nawet dla tego, że ciężko zdobyć kod authinfo.

Ciężko wyciągnąć taką domenę. W związku z tym, że home nie jest tanie szukam jakiejś alternatywy.

Mam serwer w ovh i na fakturze jest adres z wrocławia.

 

Wiem, że ukraść domenę nie jest łatwo, ale czysto teoretycznie jest to możliwe.

Wystarczy włamać się do komputera, i pośledzić trochę. Przechwycić hasło, wygenerować kod, kliknąć linka potwierdzającego i po sprawie :)

W ciągu 5 minut można to zrobić.

 

A już w home tak nie zrobisz...

 

90% domen mam w AM i tu nie zamierzam nic zmieniać.

Ale te 10% chciałbym gdzieś w sejfie zamknąć ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wysłałem do home 20 wniosków o wydanie kodu do 20 domen.

Kilka dni później dostałem emaila:

 

Witam,

 

Otrzymalismy od Panstwa wniosek o wydanie kodu authinfo.

 

Niestety przeslany wniosek nie jest kompletny - brak w nim dokumentow potwierdzajacych sposob reprezentowania dysponenta.

- dla firmy w zaleznosci od rodzaju podmiotu moze to byc np. wpis do ewidencji dzialalnosci gospodarczej, umowa spolki cywilnej, KRS,

- dla osoby fizycznej skan dokumentu tozsamosci.

 

W zwiazku z tym prosimy o ponowne przeslanie kompletu dokumentow w terminie do 3 dni roboczych od otrzymania niniejszej wiadomosci, najlepiej w postaci zalacznika (skan badz zdjecie cyfrowe) za pomoca formularza kontaktowego ( https://home.pl/formularz ) lub faksem (+48.914325599). Prosze pamietac o zalaczeniu dokumentow potwierdzajacych sposob reprezentowania dysponenta. Po otrzymaniu kompletu dokumentow niezwlocznie wykonamy dyspozycje wydania kodu authinfo dla Panstwa domeny. W przypadku braku uzupelnionych dokumentow w wyznaczonym terminie, Panstwa zgloszenie zostanie zamkniete.

 

Przeslanie dokumentacji mailem w formie zalacznika daje znacznie wieksza gwarancje poprawnego doreczenia czytelnych dokumentow.

 

W razie pojawienia sie pytan lub watpliwosci pozostajemy do dyspozycji.

 

 

Po godzinie dostałem drugiego emaila:

 

 

Witam,

 

Przepraszamy za powstala niescislosc. Dokumenty dotarly do naszej firmy poprawnie lecz zostaly zamieszczone w osobny zgloszeniu. Kod authinfo dla domeny xxx zostal juz wydany.

 

Za powstala sytuacje jeszcze raz pragne Pana najmocniej przeprosic.

 

W razie pojawienia sie pytan lub watpliwosci pozostajemy do dyspozycji.

 

--

Pozdrawiam

Biuro Obslugi Klienta home.pl

 

 

i po kolejnej godzinie dostałem kod authinfo , ale do jednej domeny z 20 wniosków

 

ech, szkoda gadać.

Edited by apze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak mogę edytować swój post z tego wątku??? - pomoże ktoś?

 

Napisał do mnie konsultant home, żeby usunąć jego nazwisko

Share this post


Link to post
Share on other sites

podbiję swój temat.

 

z home chcę zabrać ponad 100 domen.

Macie pomysł jak to zrobić w miare sprawnie?

 

Żeby dostać kod authinfo muszę do każdej domeny odobno spisywać wniosek o wydanie ?

 

- na samą myśl mi słabo

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale dlaczego w ten sposób - jeden wniosek robisz i tam tylko podajesz po przecinku nazwy domen - oczywiscie skany dowodu i ten skan wniosku im przesylasz i wydaja Ci wszyskie authinfo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×