Jump to content
ktosGosc

Nowe domeny

Recommended Posts

W ciągu najbliższych lat w sieci pojawi się wiele nowych domen. Czego można się spodziewać? Pełną listę wnioskodawców opublikował serwis .NXT Kto znajdzie coś z Polski?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale się bajzel w Sieci zrobi ;) Ludzie już będą tylko wiedzieli, żeby klikać na .com lub na krajowe typu .pl :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
W ciągu najbliższych lat w sieci pojawi się wiele nowych domen. Czego można się spodziewać? Pełną listę wnioskodawców opublikował serwis .NXT

 

Sporo tego.

 

Kto znajdzie coś z Polski?

 

Te się wydają uniwersalne i pasujące też dla Polski:

 

.film (filmowa)

.hotel (dla hoteli)

.mail (pod pocztę)

.med (medyczna)

.radio (pod radio)

.sport (sportowa)

.taxi (dla taksówek)

.xxx (dla branży adult)

 

Ale w ogóle to jestem sceptyczny co do tych nowych końcówek, bo się trochę śmietnik zrobi, wtedy pl-ki i com-y powinny jeszcze urosnąć w siłę.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sporo tego.

Te się wydają uniwersalne i pasujące też dla Polski:

 

Chodziło mi bardziej o domeny typowo z Polski. Zobaczcie ile jest domen z różnych regionów, landy niemieckie, ile miast planuje swoją domenę. A my? Czy ktoś w ogóle słyszał aby coś w Polsce w tym temacie było planowane? Nawet jeśli nie teraz to w następnej turze przyjmowania nowych domen?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chodziło mi bardziej o domeny typowo z Polski. Zobaczcie ile jest domen z różnych regionów, landy niemieckie, ile miast planuje swoją domenę. A my? Czy ktoś w ogóle słyszał aby coś w Polsce w tym temacie było planowane? Nawet jeśli nie teraz to w następnej turze przyjmowania nowych domen?

 

u nas to może:

 

.pis

.po

.smolensk

.fiskus

 

itd ;)

 

a tak serio to nic nie słyszałem o tym

 

póki co mamy subdomeny .co.pl :)

Edited by DM2009

Share this post


Link to post
Share on other sites
Te się wydają uniwersalne i pasujące też dla Polski:[...]

 

jeszcze te: free game games mma poker hiv

 

na free niby darmowe domeny

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chodziło mi bardziej o domeny typowo z Polski. Zobaczcie ile jest domen z różnych regionów, landy niemieckie, ile miast planuje swoją domenę. A my? Czy ktoś w ogóle słyszał aby coś w Polsce w tym temacie było planowane? Nawet jeśli nie teraz to w następnej turze przyjmowania nowych domen?

 

Kiedyś ktoś pisał, ile trzeba pieniędzy żeby uruchomić taką końcówkę i ją obsługiwać, była to jakaś duża kwota, nie mogę teraz tego znaleźć, ale może po prostu polskich miast nie stać na taki wydatek jak jak np. Berlina, Paryża czy Nowego Jorku i mają dużo pilniejsze potrzeby w budżetach?

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedyś ktoś pisał, ile trzeba pieniędzy żeby uruchomić taką końcówkę i ją obsługiwać, była to jakaś duża kwota, nie mogę teraz tego znaleźć, ale może po prostu polskich miast nie stać na taki wydatek jak jak np. Berlina, Paryża czy Nowego Jorku i mają dużo pilniejsze potrzeby w budżetach?

 

2 mln złotych na rozruch i ~500k rocznie na utrzymanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bylaby okazja na start z .pol

 

Ciekawe czy przejdzie .ppl - duza mozliwosc pomylek i zebrania ruchu od .pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedyś ktoś pisał, ile trzeba pieniędzy żeby uruchomić taką końcówkę i ją obsługiwać, była to jakaś duża kwota, nie mogę teraz tego znaleźć, ale może po prostu polskich miast nie stać na taki wydatek jak jak np. Berlina, Paryża czy Nowego Jorku i mają dużo pilniejsze potrzeby w budżetach?

Wejdź na stronę np. http://www.dotberlin.de/ zobacz ilu tam jest sponsorów. U nas jest tylko jedna odpowiedź "nie ma pieniędzy" Kasa to nie wszystko.

Share this post


Link to post
Share on other sites
.alsaudiah

.рф/.RF

 

Ale będzie bałagan ;)

Część domen z tej listy już funkcjonuje .рф można już od roku rejestrować, .xxx już w pierwszej fazie rejestracji jest

Share this post


Link to post
Share on other sites
To bylaby okazja na start z .pol

 

Myślę, że końcówka .pol mogłaby sporo namieszać na naszym rynku. Tylko kto tyle kasy wyłoży...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że końcówka .pol mogłaby sporo namieszać na naszym rynku. Tylko kto tyle kasy wyłoży...

 

Tylko gdyby miała jakieś dużo niższe ceny odnowień niż .pl np. 5 zł. Tylko komu by się to wtedy opłaciło? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ekhm, a kto wydał właśnie prawie 50% kosztów nowego rejestru na dwuliterówkę .pl? Wiem, widzę konflikt interesów ale lepiej byłoby "pisać alternatywną historię domen w polsce" i rozwijać dziwny rejestr .pol niż promować używając przecież tych samych kanałów i mediów subdomenę .co.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
To bylaby okazja na start z .pol

 

Ciekawe czy przejdzie .ppl - duza mozliwosc pomylek i zebrania ruchu od .pl

 

Myślę, że końcówka .pol mogłaby sporo namieszać na naszym rynku. Tylko kto tyle kasy wyłoży...

... "czysto polski skrót" to .rp ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To bylaby okazja na start z .pol

A dlaczego .pol? Co w tym rozszerzeniu kojarzy Ci się z Polską? Nowe domeny to nowa "jakość" domen. Tu można wybrać dowolną nazwę, dlatego są pełne nazwy miast, a nie jakieś skróty (chyba że ogólnie znane jak np. .nyc)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A dlaczego .pol? Co w tym rozszerzeniu kojarzy Ci się z Polską? Nowe domeny to nowa "jakość" domen. Tu można wybrać dowolną nazwę, dlatego są pełne nazwy miast, a nie jakieś skróty (chyba że ogólnie znane jak np. .nyc)

 

.polska? Czemu nie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
.polska? Czemu nie ;)

 

Może jeszcze Telekomunikacja z krótkiej tp.pl by przeszła na telekomunikacja.polska :-)

 

Piję do tego, że mi się wydaje, że niektóre z tych nowych nazw domen to straszne tasiemce są, ludzie raczej są przyzwyczajeni do krótkich 2-3 literowych rozszerzeń, nie bardzo widzę sens w tych bardzo długich np.

 

.bourgogne

.fantasytlds

 

no i oczywiście mój "faworyt":

 

.lanka ilangai (taka długa i jeszcze ze spacją, jakkolwiek by to było możliwe)

 

Takie jak .eco, .med czy .usa mogę jeszcze zrozumieć, że ktoś postawi na tym jakikolwiek serwis, ale powyższych już nie bardzo. :) Dla mnie 5 znaków w rozszerzeniu to jest już takie kompletne maksimum, choć jeśli pojawią się takie domeny to na początku wrażenie będzie i tak dość dziwne, niemniej myślę, że takich jak .sport, .music, .hotel będzie trochę zarejestrowanych.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
.polska? Czemu nie ;)

lubie-to-ciastko-i-miod-_g.jpg

 

 

Tylko nie bardzo pasuje do niektórych domen a do niektórych idealna

 

domena.polska

BrokerDomen.polska

agnieszka.polska

taxi.polska

nocleg.polska

frytki.polska

lawety.polska

hotele.polska

sex.polska

muzyka.polska

pizza.polska

bank.polska

kartofle.polska

 

 

edit:

 

dobre na euro2012

niemcy.polska

anglia.polska

francja.polska

przegrana.polska

 

 

:)

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites
no i oczywiście mój "faworyt":

 

.lanka ilangai (taka długa i jeszcze ze spacją, jakkolwiek by to było możliwe)

 

To jest akurat zapis angielski domeny .xn--fzc2c9e2c i .xn--xkc2al3hye2a a są to domeny ze Sri Lanki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×