Jump to content
Adelard

Renewal date we WHOIS?

Recommended Posts

Nie jest tak że nic się nie stało. Miała renewal date 2011.11.16 13:00:00 i o tej godzinie wygasła, w tym momencie właśnie wygasa, ale to jest nadal wygasanie "naskowe" - nie BLOCKED tylko EXPIRED, dlatego zmiana na "wygasa: nie zdefiniowano". Czyli zmieniło się o tyle, że teraz trochę lepiej wszystko widać, natomiast procedury pozostaną bez zmian aż do czasu wdrożenia nowego panelu w nask.

Dowiedziałeś się też jaki jest orientacyjny termin nowego panelu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dowiedziałeś się też jaki jest orientacyjny termin nowego panelu?

 

Wiem tylko tyle co wszyscy (z DM), ale myślę że nie wcześniej niż połowa przyszłego roku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakiś pic na wodę. Np adres wirtualna.pl reneval miał do 2011.11.16 13:00:00 a teraz expiration date: not defined.

Zamiast spadać nie stało się nic ;/

 

 

Nie jest tak że nic się nie stało. Miała renewal date 2011.11.16 13:00:00 i o tej godzinie wygasła, w tym momencie właśnie wygasa, ale to jest nadal wygasanie "naskowe" - nie BLOCKED tylko EXPIRED, dlatego zmiana na "wygasa: nie zdefiniowano". Czyli zmieniło się o tyle, że teraz trochę lepiej wszystko widać, natomiast procedury pozostaną bez zmian aż do czasu wdrożenia nowego panelu w nask.

Mam identyczną sytuację z jedną z domen na którą mam opcję. Domena zarejestrowana w NASK, miała datę wygasania jakieś 3 dni temu. Termin nadszedł i nie widać żadnych innych objawów niż zamiana tej daty we whois na "nie zdefiniowano". Domena nadal działa.

 

Rozumiem, że w tej chwili nie wiadomo, czy ona wygasa/wygaśnie czy np. klient nie przedłużył umowy z naskiem na czas nieokreślony?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam identyczną sytuację z jedną z domen na którą mam opcję. Domena zarejestrowana w NASK, miała datę wygasania jakieś 3 dni temu. Termin nadszedł i nie widać żadnych innych objawów niż zamiana tej daty we whois na "nie zdefiniowano". Domena nadal działa.

 

Rozumiem, że w tej chwili nie wiadomo, czy ona wygasa/wygaśnie czy np. klient nie przedłużył umowy z naskiem na czas nieokreślony?

 

Dołączam się do pytania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dołączam się do pytania.

 

No przecież ktoś tam wyżej pisał, że prócz umieszczenia daty w whois nic się nie zmieniło, procedury w nask są "po staremu".

Share this post


Link to post
Share on other sites
No przecież ktoś tam wyżej pisał, że prócz umieszczenia daty w whois nic się nie zmieniło, procedury w nask są "po staremu".

 

Tylko nie każdy te procedury zna ;) Co NASK robi z takimi nieopłaconymi domenami? Kasuje? Trzyma w nieskończoność?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko nie każdy te procedury zna ;) Co NASK robi z takimi nieopłaconymi domenami? Kasuje? Trzyma w nieskończoność?

Rozpoczyna windykację. Domena pozostaje aktywna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam identyczną sytuację z jedną z domen na którą mam opcję. Domena zarejestrowana w NASK, miała datę wygasania jakieś 3 dni temu. Termin nadszedł i nie widać żadnych innych objawów niż zamiana tej daty we whois na "nie zdefiniowano". Domena nadal działa.

 

Rozumiem, że w tej chwili nie wiadomo, czy ona wygasa/wygaśnie czy np. klient nie przedłużył umowy z naskiem na czas nieokreślony?

Wisiała przez kilka dni data wygasania "nie zdefiniowano" po czym wskoczyła dzisiaj "2012.11.18 13:00:00". Wygląda na to, że ściągnęli opłatę i przedłużyli domenę - ale uwzględniając te kilka dni spóźnienia. Opcja musi poczekać :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozpoczyna windykację. Domena pozostaje aktywna.

 

Moglbys przyblizyc jak wyglada proces windykacji przez NASK? Probuja skontaktowac sie z abonentem domeny i w przypadku gdy nie bedzie to mozliwe przez okres 14 dni to domena trafia do puli wolnych? Staram sie okreslic jakie sa szanse na realizacje opcji w domenie zarejestrowanej w NASK...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moglbys przyblizyc jak wyglada proces windykacji przez NASK? Probuja skontaktowac sie z abonentem domeny i w przypadku gdy nie bedzie to mozliwe przez okres 14 dni to domena trafia do puli wolnych? Staram sie okreslic jakie sa szanse na realizacje opcji w domenie zarejestrowanej w NASK...

Niestety tego nie wiem. W tej kwestii musiałby się wypowiedzieć ktoś, na kim NASK przeprowadzał taką windykację.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mało który (poczytalny) domainer trzyma domeny w NASK (przypominam - 244zł za przedłużenie .pl!) więc mogę tylko posiłkować się znajomym który przez trzy lata nie opłacał firmowej domeny .com.pl a na końcu bez konsekwencji przeniósł ją do Netart :) Historia jest niewiarygodna ale tak samo jest z większość wałków tam kręconych, niby organizacja przejrzysta a nie trzyma się własnych zasad (bądź osoby za to odpowiedzialne zostały "już" ukarane).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mało który (poczytalny) domainer trzyma domeny w NASK (przypominam - 244zł za przedłużenie .pl!) więc mogę tylko posiłkować się znajomym który przez trzy lata nie opłacał firmowej domeny .com.pl a na końcu bez konsekwencji przeniósł ją do Netart :) Historia jest niewiarygodna ale tak samo jest z większość wałków tam kręconych, niby organizacja przejrzysta a nie trzyma się własnych zasad (bądź osoby za to odpowiedzialne zostały "już" ukarane).

 

Wlasnie wacham sie nad zalozeniem opcji na 1 domene, ktora jest zrejestrowana w NASK. Wygasa za 4 dni, od 2002 jest oplacana tam i ciekawi mnie, czy oni beda to trzymac dla tak "lojalnego" klienta, czy tez puszcza po tych 2 tygodniach... Troche mnie zszokowales tym, ze takie sytuacje maja tam miejsce. Myslalem, ze wlasnie oni sa czysci jak lza, a tu prosze takie takie sytuacje maja tam miejsce. Caly czas ciekawi mnie jak wyglada ten proces windykacji ze strony NASK, czy oni wysylaja pisma, dzwonia i nie wiadomo co do klineta, czy tak jak u wiekszosci rejestratorow jest to pare maili i sms - nikt sie nie orientuje? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam opcje na pewnej domenie

 

created: 2003....
last modified: 2004...
renewal date: 2012...
REGISTRAR:
NASK

 

Jest szansa, ze spadnie?

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam opcje na pewnej domenie

 

created: 2003....
last modified: 2004...
renewal date: 2012...
REGISTRAR:
NASK

 

Jest szansa, ze spadnie?

Raczej Nie ma... (też się łudziłem)

(miałem podobnie. Weszła w wygasanie.. po czym (chyba) nask sam ją przedłużył po kilku dniach lub też (skuteczniej) poinformował abonenta o wygasającej domenie. Last modified miała chyba z 2003.

Domena to generyk i jest tylko przekierowana na strone firmy (właściciela) Po prostu nieużywana i raczej była zapomniana.. no i nie udała się realizacja opcji ;) (nask)

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Raczej Nie ma...

 

 

No to mnie nie pocieszyles :( Zastanawia mnie, po olere NASK wprowadzil ta martwa informacje o ostatniej modyfikacji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

No to mnie nie pocieszyles :( Zastanawia mnie, po olere NASK wprowadzil ta martwa informacje o ostatniej modyfikacji...

 

O ile się nie mylę, wprowadzenie tej daty to wstęp do normalizacji procedur utrzymania/wygasania domen w nask, póki co nie mają one żadnego przełożenia na stan faktyczny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

O ile się nie mylę, wprowadzenie tej daty to wstęp do normalizacji procedur utrzymania/wygasania domen w nask, póki co nie mają one żadnego przełożenia na stan faktyczny.

 

Cos dlugo trwa ten wstep... Swoja droga, jest to wprowadzanie klientow w blad, za co NASK powinien beknac. Skoro ostatnia modyfikacja byla w 2004r. to albo pozniejsze zmiany (przedluzenia) nie zostaly uwzglednione (a to jest zatajanie operacji i wprowadzanie innych w blad), albo domena tyle lat nie byla oplacana i przetrzymywana w NASK, co oznacza ze NASK dziala wbrew prawu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cos dlugo trwa ten wstep... Swoja droga, jest to wprowadzanie klientow w blad, za co NASK powinien beknac. Skoro ostatnia modyfikacja byla w 2004r. to albo pozniejsze zmiany (przedluzenia) nie zostaly uwzglednione (a to jest zatajanie operacji i wprowadzanie innych w blad), albo domena tyle lat nie byla oplacana i przetrzymywana w NASK, co oznacza ze NASK dziala wbrew prawu.

 

Umowa utrzymania domeny w nask jest zawierana na czas nieoznaczony, stąd "odnowienie" (opłacenie faktury za kolejny rok utrzymania) nie powoduje zmiany daty ostatniej modyfikacji. Natomiast faktem jest, że w tym stanie rzeczy daty "wygasania" przy domenach naskowych nie funkcjonują jak powinny i są w związku z tym bezużyteczne. Dlatego, tak jak napisałem, zostały wprowadzone wraz z wprowadzeniem ich przy wszystkich domenach, jedynie jako "wstęp", natomiast zaczną normalnie funkcjonować dopiero po zmianie procedur dla domen utrzymywanych w nask, co nastąpi "w swoim tempie", może i jest to proste od strony technicznej, ale od strony formalno-prawnej musi trochę zająć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że faktycznie NASK przedłuża domeny za darmo. Śledzę domenę, od kilku lat nieaktywną, o której mam wrażenie wszyscy zapomnieli lub osoba za nią odpowiedzialna nie pracuje w firmie. Domena musi generować ogromy ruch type-in a firma nawet nie raczy jej przekierować na witrynę .com której używają. DNS'y od lat ustawione są na jakieś dziwne serwery generujące błąd przy próbie wejścia na domenę. Nie mogę uwierzyć, że taka marka na swoje życzenie marnuje takiego generyka. Mimo, to po okresie "nie zdefiniowano", we WHOIS pojawiło się info, że domena została przedłużona ( oczywiście data modyfikacji się nie zmieniła i nadal wisi 2004 ). Czas na porządki w NASK. Ktoś już dawno powinien zburzyć ten beton.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... natomiast zaczną normalnie funkcjonować dopiero po zmianie procedur dla domen utrzymywanych w nask, co nastąpi "w swoim tempie", może i jest to proste od strony technicznej, ale od strony formalno-prawnej musi trochę zająć.

 

To ile lat ma to "troche" trwac? Rok, dwa, dekade, wieki cale? Jak zmienia sie prawo, to podmioty prywatne czasem z dnia na dzien musza wprowadzac zmiany do swoich regulaminow i jakos sie da, a NASK jest jakis uprzywilejowany i moze swoje bledy poprawiac w nieskonczonosc, az komus cos sie tam zachce? Uwazam, ze to celowe dzialanie, bo:

a) zarabiaja na opcjach

B) zarabiaja na jeleniach, od ktorych windykuja (niezgodnie z prawem?) zalegle oplaty za przedluzanie

c) byc moze, ze to celowe dzialanie niektorych z pracownikow, bo moze sami maja chrapke na te domeny?

d) mozna to tez zakwalifikowac jako dzialanie na szkode samego NASK i niegospodarnosc, bo skoro ktos kilka lat nie placi, to maleja przychody. Dluznika powinno sie odcinac juz po jednej niezaplaconej fakturze, a nie kilkudzesieciu...

e) dzialanie na niekorzysc swoich partnerow, bo takie dzialanie prowadzi do nieuczciwej konkurencji

 

Wydaje mi się, że faktycznie NASK przedłuża domeny za darmo. Śledzę domenę, od kilku lat nieaktywną, o której mam wrażenie wszyscy zapomnieli lub osoba za nią odpowiedzialna nie pracuje w firmie. Domena musi generować ogromy ruch type-in a firma nawet nie raczy jej przekierować na witrynę .com której używają. DNS'y od lat ustawione są na jakieś dziwne serwery generujące błąd przy próbie wejścia na domenę. Nie mogę uwierzyć, że taka marka na swoje życzenie marnuje takiego generyka. Mimo, to po okresie "nie zdefiniowano", we WHOIS pojawiło się info, że domena została przedłużona ( oczywiście data modyfikacji się nie zmieniła i nadal wisi 2004 ). Czas na porządki w NASK. Ktoś już dawno powinien zburzyć ten beton.

 

Tez uwazam, ze ktos powinien naprawde sie za to cale guano zabrac i posprzatac.

 

Napisalem wczesniej ze to moze nie byc zgodne z prawem. W prawie bankowym jest zapis, ze martwe konta zawiesza sie po bodajze 2 latach i nie nalicza sie dalszych odsetek i oplat. Byc moze jest podobne w prawie telekomunikacyjnym, gdzie operator nie moze w nieskonczonosc naliczac oplat, gdy klient nie oplaca faktur (chyba 6 m-cy). Nie moze tez naliczyc kilkukrotnie oplat karnych, jak to bywalo dawniej. Dlatego przedluzanie domen w NASK w nieskonczonosc, gdy abonenci ich nie oplacaja, powinno byc niezgodne z prawem i zabronione. Takie dzialanie powinni natychmiastowo skorygowac, zanim ktos im sie jeszcze nie dobral do 4 liter i nie narobil smrodu.

 

Jesli ministerstwo nie pomaga, to czy aby NASK nie podlega tez pod UKE? Bo jako operator telekomunikacyjny na pewno, ale czy domeny tez podlegaja nadzorowi UKE? Bo co mam do UKE, to mam, ale oni akurat uwielbiaja ustawiac telkomy po kątach...

 

NASK powinien natychmiastowo wypowiedziec umowy, tudziez przedstawic abonentom liste rejestratorow i nakazac przeniesienie sie do nich Jesli ktos by tego nie zrobil, po uplywie okresu abonamentowego, domena powinna byc uwolniona, a nie przedluzana.

 

NASK po prostu nie powinien byc jednym z rejestratrow, bo to doproadza do takich patlogii, jak obecnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odkopuje bo mam opcje na kilka domen utrzymywanych w nask, z waszych wypowiedzi można wywnioskować, że nie da się złapać takiej domeny na opcje, jedna z takich domen dzisiaj o ok 9 powinna wygasnąć a status zmienił się na not defined, może ma ktoś jakieś informacje czy i kiedy zostanie wprowadzony ten nowy system w nask. To już druga domena na którą mam opcje i ewidentnie ktoś o niej zapomniał tak jak i poprzednim razem, ale poprzednim razem jednak nie spadła. Zobaczymy jak będzie teraz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odkopuje bo mam opcje na kilka domen utrzymywanych w nask, z waszych wypowiedzi można wywnioskować, że nie da się złapać takiej domeny na opcje, jedna z takich domen dzisiaj o ok 9 powinna wygasnąć a status zmienił się na not defined, może ma ktoś jakieś informacje czy i kiedy zostanie wprowadzony ten nowy system w nask. To już druga domena na którą mam opcje i ewidentnie ktoś o niej zapomniał tak jak i poprzednim razem, ale poprzednim razem jednak nie spadła. Zobaczymy jak będzie teraz.

 

Mi jak dotąd udało się na opcję przechwycić tylko 1 domenę utrzymywaną w NASK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba źle przeczytałeś wątek. Domeny utrzymywane w NASK oczywiście można łapać na opcje. Kilka domen w miesiącu zostaje przechwyconych tą drogą.

Trzeba tylko mieć na uwadze, że data renewal w tym przypadku nie ma znaczenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • NatGeo.pl   Zapraszamy do udziału w aukcji domeny z ruchem - NatGeo.pl Link do aukcji: https://www.aftermarket.pl/aukcja/2606498/ Koniec aukcji w środę, 15 maja, o godzinie 20:00  
    • Jutro zakończenie aukcji
    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×