Jump to content
Sign in to follow this  
westdawid

Wycena kilku domen pl

Recommended Posts

Jeśli macie ochotę i czas prosiłbym o fachową wycenę kilku domen ;) Oto one:

 

blogher.pl

 

newssport.pl

 

unun.pl

 

giełdysamochodowe.pl

 

muzykaślubna.pl

 

aboutbook.pl

 

boook.pl

 

otwórzfirme.pl

 

ches.pl

 

sexybook.pl

 

Mam zamiar je sprzedać, a pomoc doświadczonych domeniarzy na pewno mi się przyda ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam zamiar je sprzedać, a pomoc doświadczonych domeniarzy na pewno mi się przyda ;)

 

Mission impossible ;)

No ale powodzenia, podobno każda potwora znajdzie swego amatora ;) .

Jak dla mnie domeny nie warte nawet czasu jaki spędziłeś nad ich rejestracją.

Edited by przemowild

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli macie ochotę i czas prosiłbym o fachową wycenę kilku domen ;) Oto one:

 

blogher.pl

 

newssport.pl

 

unun.pl

 

giełdysamochodowe.pl

 

muzykaślubna.pl

 

aboutbook.pl

 

boook.pl

 

otwórzfirme.pl

 

ches.pl

 

sexybook.pl

 

Mam zamiar je sprzedać, a pomoc doświadczonych domeniarzy na pewno mi się przyda ;)

 

 

Najpierw kolego umieść chociaż jedną domenę w tytule.(taki regulamin)

 

Co do domen to zdanie jak kolega wyżej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też nie widzę wartości w żadnej z nich. Moooooże kiedyś, jak pod book.pl powstanie duży serwis a boook.pl jako literówka zyska jakiś ruch to będzie warta ze 100 PLN. Z dużym naciskiem na "może kiedyś". Ale to już taka bardzo naciągana teoria na pocieszenie.

 

Mała dygresja: Przy rejestracji na forum nowi domeniarze powinni dostawać "złotą podpowiedź" treści:

Jeżeli domena jest wolna to prawdopodobnie jest nic nie warta. Zamiast ładować kasę do kieszeni naskowi, rejestrując potworki z palca, lepiej kupić cokolwiek z wtórnego rynku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli domena jest wolna to prawdopodobnie jest nic nie warta. Zamiast ładować kasę do kieszeni naskowi, rejestrując potworki z palca, lepiej kupić cokolwiek z wtórnego rynku.

 

Założę się że w 2009 czy też w 2007 roku dokładnie to samo mówiono nowym, mimo że było jeszcze bardzo dużo ciekawych domen wolnych.

 

nie zgadzam się z tym, mam kilka fajnych domen z rynku pierwotnego które są coś warte. Jedna z nich zarejestrowana kilka dni temu (pod danego klienta szukającego ciekawej i taniej domeny) zostanie lada dzień sprzedana za 500zł.

 

Aczkolwiek początkującemu domainerowi radziłbym zaznajomić się z rynkiem, kupić kilkanaście domen właśnie z giełdy a dopiero potem jak już będzie coś wiedział na ten temat rozpocząć przeszukiwania rynku pierwotnego.

 

Aczkolwiek domeny wymienione powyżej są nic nie warte.

Edited by FreeS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to może jedynie giełdysamochodowe.pl ma jakąś wartość... Ewentualnie otwórzfirme.pl ale jeśli to już miałby być IDN to powinno być otwórzfirmę.pl, więc to taki pół IDN i nIDN.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedzi. Miałem nadzieje, że moje domeny zostaną wycenione nieco wyżej... Jednak myślę, że to nie przeszkodzi mi w sprzedaży lub postawieniu serwisów na tych adresach ;)

 

Dlaczego uważacie, że krótkie i łatwe do zapamiętania domeny: unun.pl ches.pl są nic nie warte? Jest ich ograniczona ilość i wg. mnie takie domeny zyskują na wartości z każdą chwią. Nigdy nie inwestowałem w domeny jednak uważam, że tutaj panują takie same warunki jak na innych rynkach. W związku z tym te dwie domeny powinny zyskiwać na wartości po upływie czasu, chociażby tylko z powodu, że jest ich mało.

 

Z kolei domena BlogHer.pl jest kopią domeny blogher.com czyli blogu dla niej. Dużo dziewczyn na pewno będzie zainteresowane umieszczeniem tam swojego bloga. Dlatego uważam, że domena ma wartość

 

Z kolei domena newssport.pl jest bardzo dobrą nazwą dla serwisu sportowego. Analogowo do newsweek ;)

 

Muzykaślubna.pl , giełdysamochodowe.pl wg. mnie sa to bardzo wartościowe domeny- mam na nie już potencjalnych klientów.

 

I dzięki za podpowiedź w sprawie zakupu domeny www.otwórzfirmę.pl , razem z otwórzfirme.pl teraz ten komplet zapewne zwiększył swoją atrakcyjność.

 

A z tym nabijaniem pieniędzy do NASK to chyba przesadzacie... Płacę za domenę 10 zł, więc wystarczy sprzedać lub zarobić w inny sposób 20 zł i już jest 100% zysku. Nie liczę oczywiście czasu jaki w to włożymy, ale to jest konieczne nawet przy lokowaniu pieniędzy w banku.

 

A co możecie powiedzieć na temat domeny nielubię.pl ?

Edited by westdawid

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego uważacie, że krótkie i łatwe do zapamiętania domeny: unun.pl ches.pl są nic nie warte? Jest ich ograniczona ilość i wg. mnie takie domeny zyskują na wartości z każdą chwilą....

 

Apropos krótkich i łatwych do zapamiętania, kilka dni temu sprzedałem Supa*pl za 39 PLN i Kerl*pl za 45 PLN, tyle (mniej więcej oczywiście, bo dużo zależy od tego kto wystawia i kilku innych czynników) są warte obecnie przeciętne domeny czteroliterowe.

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to jest dla mnie bardzo dobra stopa zwrotu. Nie ma co ukrywać, na razie jako początkujący nie jestem nastawiony na sprzedaż za wielkie pieniądze. I uważam, że 300% zysku z domeny to jest bardzo dużo. Oczywiście zyski jakie są z jednej domeny nie są oszałamiające, jednak nie mam w planach zostać milionerem po sprzedaży jednej domeny ;) Chociaż kiedy jestem w posiadaniu około 50 domen 4 literowych(nie tylko .pl) to dochody rzędu 100% do 300% są jak najbardziej zadowalające.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też nie miałbym nic przeciwko sprzedawaniu domen za średnie/wysokie XX PLN, pod warunkiem, że udawało by się ich sprzedać 30 w skali miesiąca (czyli jedną na dzień) ;)

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
I to jest dla mnie bardzo dobra stopa zwrotu. Nie ma co ukrywać, na razie jako początkujący nie jestem nastawiony na sprzedaż za wielkie pieniądze. I uważam, że 300% zysku z domeny to jest bardzo dużo. Oczywiście zyski jakie są z jednej domeny nie są oszałamiające, jednak nie mam w planach zostać milionerem po sprzedaży jednej domeny ;) Chociaż kiedy jestem w posiadaniu około 50 domen 4 literowych(nie tylko .pl) to dochody rzędu 100% do 300% są jak najbardziej zadowalające.

 

Nie wszystkie domeny czteroliterowe są warte 30-40zł a nie zawsze otrzymasz zapytanie o taką domenę w pierwszym roku a przedłużenie kosztuje 50zł więc już jesteś w plecy 20zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zupełnie nie mam pojęcia o tym jak schodzą domen, nie traktuję tego jako sposób zarabiania na chleb. I jako koledzy z większym doświadczeniem zapewne macie rację. Jednak ja patrzę na sprzedaż domen w taki sam sposób jak na inne moje inwestycje. Handluję m.in. monetami, płytami z muzyką oraz klockami lego. Zyski z tego na początku były żadne, jednak niezmienne prawa rynku zaowocowały ogromnymi zyskami. I z tego co zauważyłem najbardziej unikatowe kolekcje/egzemplarze z biegiem czasu zwiększyły swoją wartość.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jednak ja patrzę na sprzedaż domen w taki sam sposób jak na inne moje inwestycje.

 

Oj, to chyba będziesz musiał zmienić sposób patrzenia. W tym biznesie często jest tak że im domena starsza tym więcej przewalisz pieniędzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Każda inwestycja wiąże się z ryzykiem, jednak patrząc na rozwój polskiego internetu(14% rocznie) jestem w stanie zaakceptować tą niepewną wg. was sytuacje. Jednak dziękuje wszystkim za porady na pewno skorzystam z przechwytywania domen.

Mam jeszcze jedno pytanie odnoszące się do wyceny domen. A mianowicie ile jest Waszym zdaniem warta domena www.nielubię.pl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie trochę po-polemizować z Twoimi argumentami. W ramach forumowej pomocy :-)

 

Dlaczego uważacie, że krótkie i łatwe do zapamiętania domeny: unun.pl ches.pl są nic nie warte?

Nie powiedziałbym, że one są łatwe to zapamiętania. Jak to było... unun, nunun, nunu ...? Łatwe do zapamiętania są domeny, które coś znaczą albo chociaż z czymś się kojarzą.

 

Jest ich ograniczona ilość i wg. mnie takie domeny zyskują na wartości z każdą chwią. [...] W związku z tym te dwie domeny powinny zyskiwać na wartości po upływie czasu, chociażby tylko z powodu, że jest ich mało.

Zupełnie jak xxyz.pl lub śęxq.pl.

 

Z kolei domena BlogHer.pl jest kopią domeny blogher.com czyli blogu dla niej. Dużo dziewczyn na pewno będzie zainteresowane umieszczeniem tam swojego bloga. Dlatego uważam, że domena ma wartość

- w pogrubionym przeze mnie fragmencie Twojej wypowiedzi tkwi błąd. Internet już dawno tak nie działa, że uruchomisz serwis i ludzie się na niego rzucą (o ile kiedykolwiek tak działał). Mam domenę dogwalkers.pl i uruchomiłem pod nim mini-serwis. Wiesz ile ludzi było bardzo zainteresowanych wejściem na niego, nie mówiąc już o skorzystaniu? Zero.

- blogher.com celuje w niszę, tak jak ty. Różnica polega na tym, że oni robią to globalnie i potencjalnie są w stanie jakieś sensowne ilości ruchu w serwisie mieć. Sprawdziłeś jak duża i aktywna jest ta grupa w Polsce?

 

Z kolei domena newssport.pl jest bardzo dobrą nazwą dla serwisu sportowego. Analogowo do newsweek ;)

"sportnews.pl" to by była niezła domena, ale newssport nie. Podobnie jak herblog.com byłby o wiele lepszy niż blogher.com albo bazanoclegow.pl od noclegowbaza.pl.

 

Newsweek to brand w którego promocję wpompowano wiele pieniędzy i środków. Ta wartość się nie wzięła z tego, że ktoś zlepił dwa słowa do kupy i zarejestrował domenę ;)

 

Muzykaślubna.pl , giełdysamochodowe.pl wg. mnie sa to bardzo wartościowe domeny- mam na nie już potencjalnych klientów.

O praktycznie każdej domenie można tak powiedzieć. Niestety większość tych potencjalnych klientów nie będzie zainteresowana. Cold-call jest zawsze trudny w takich sprawach. Ale nie zniechęcam Cię do próbowania. Trzeba samemu próbować.

 

I dzięki za podpowiedź w sprawie zakupu domeny www.otwórzfirmę.pl , razem z otwórzfirme.pl teraz ten komplet zapewne zwiększył swoją atrakcyjność.

Jeszcze jakbyś miał nIDN do kompletu to by było całkiem fajnie. To chyba najsensowniejsze domeny z tych które wymieniłeś.

 

A z tym nabijaniem pieniędzy do NASK to chyba przesadzacie... Płacę za domenę 10 zł, więc wystarczy sprzedać lub zarobić w inny sposób 20 zł i już jest 100% zysku. Nie liczę oczywiście czasu jaki w to włożymy, ale to jest konieczne nawet przy lokowaniu pieniędzy w banku.

Tak jak już napisał Ci trzyliterowe - domena kosztuje 12zł za pierwszy rok, potem 50 przy każdym przedłużeniu. Każdy rok trzymania domeny to 50zł kosztu. Jeżeli domena nie zarabia na parkingu albo w jakiś inny sposób, to albo z każdym rokiem Twój potencjalny zysk na niej spada. Chyba, że będziesz co rok podnosił cenę o 50zł. Gdyby to była domena potencjalnie warta 1000-2000 PLN to by nie był wielki problem. Ale jaki to ma sens przy domenie nawet wg Ciebie wycenianej na <100 PLN?

 

Jednak ja patrzę na sprzedaż domen w taki sam sposób jak na inne moje inwestycje. Handluję m.in. monetami, płytami z muzyką oraz klockami lego.

Zauważ tylko, że moneta nie generuje Ci kosztów leżąc na półce i czekając na klienta. Powinieneś to uwzględnić przy tych inwestycjach.

 

A co możecie powiedzieć na temat domeny nielubię.pl ?

Nie potrafię wymyślić żadnego zastosowania dla tej domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sexybook.pl

Jedyna domena, która może mieć szansę na sprzedaż powyżej ceny rejestracji, pod warunkiem, że komuś wmówi się jak dobra jest ta domena i jakie może mieć zastosowanie, ale lepiej postawić jakiegoś bloga i już zacząć wrzucać sexy książki, wtedy domena będzie miała więcej wartości.

 

Reszta 0, ale jeżeli postawić stronki, blogi, to może da się później sprzedać razem z blogiem, tekstami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
wystawilem te domeny na jedną giełde i wbrew oczekiwaniom oceniających sprzedałem sexybook.pl za stówe :)

 

Chociaż to nie ten dział, to można pogratulować, ale nie zmienia to ogólnej oceny Twoich domen przez wszystkie poprzednie osoby. Ponadto przyjmujesz złe podejście do ocen na forum, bo nikt (mogą byc jakieś wyjatki, ale to ewidentny margines) tutaj celowo nie zaniża wartości domen, a tym bardziej nikt nie modli się o to aby jakaś czyjaś domena przypadkiem się nie sprzedała.

W Twoim przypadku sprzedała się chyba, moim zdaniem, z tego zestawu najlepsza, chociaż może to jest złe słowo, bo należałoby napisać "najmożliwsza". Pozostałe, to ewidentne :) , których sprzedaż za xxx można porównać do trafienia "5" w totolotka, bo sprzedaż za xxxx, to już prawdopodobieństwo zbliżone do totolotkowej "6".

 

Wciąż aktualne pozostaje, to co w trafny, a w dodatku życzliwy i obszerny sposób opisał w swoim komentarzu kolega gaks

 

Pozwolę sobie trochę po-polemizować z Twoimi argumentami. W ramach forumowej pomocy :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×