Jump to content
siutek

Kilka pytań odnośnie oplacalosci tego biznesu

Recommended Posts

Witam,

Ciągle zastanawiam się nad opłacalnością tego biznesu.

Początkowo myślałem, że najważniejsze jest odnalezienie ciekawej, WOLNEJ domeny i zarejestrowanie jej przed innymi. Natomiast po przeczytaniu kilku tematów z tego forum okazuje się, że w Waszej opinii nie warto inwestować w wolne domeny, bo widocznie nie ma zainteresowania nimi. Że lepiej jest przechwycić lub odkupić od kogoś domenę z jakimś ruchem.

 

No właśnie... Teraz trochę rozważania teoretycznego.

Jeśli ciekawą domenę już ktoś zarezerwował, to raczej nie widzę większych szans na przejęcie jej za stosunkowo niewielką cenę. No chyba, że domena została zarejestrowana np w 2011 roku, więc jest szansa, że zarejestrował ją jakiś małolat żyjący z kieszonkowego i nie będzie miał kasy na jej przedłużenie. Można się czaić.

 

Jeśli fajna domena została zarejestrowana kilka lat temu, ma pewnie już jakiś ruch, ale skoro ktoś ją utrzymuję od kilku lat, to znowu jest niewielka szansa, że tym razem domenka się zwolni.

 

I ostatnie, co z domenami, które wydają mi się ciekawe, ale są wolne? Powstrzymać się od pokusy? Bo nie warto? Np. wolna jest teraz zakolkiem.pl, mysle że ciekawa domena dla serwisu motoryzacyjnego lub czegokolwiek związanego z podróżami autem. Kusi mnie ten adres, ale po przeczytaniu Waszych rad powstrzymuję się od zakupu po promocyjnej cenie 0zł :D

 

Druga kwestia:

Widzę, że wielu z Was ma w portfolio ma dziesiątki, jak nie setki domen. Jestem ciekaw, czy koszty ich utrzymania nie zjadają Wam lwiej części zysków ze sprzedaży tych nielicznych. Bo zakładam, że rzadko kiedy zdarza się sprzedaż domeny za kilka tys. w większości przypadków ceny oscylują w granicach 1tys zł +/-.

 

Ostatnie pytanie, juz mniej teoretyczne a bardziej praktyczne:

Co zrobić z dwiema domenami, które zarejestrowałem z palca (bo wyglądały ciekawie, bo jedną z nich google mi podpowiedzialo ;)) jeszcze zanim trafilem na Wasze forum, nie ma na nich żadnego ruchu. Odpuścić i nie przedłużać? Czy może zaparkować, ale co mi to da, jak nie ma na nich ruchu, a rejestrować w google tez nie ma sensu, jesli nie ma na nich żadnej tresci.

 

 

==========

wiecie co?

dziwnym trafem domena o ktorej wspomnialem wyzej zakolkiem.pl zostala dzis zarejestrowana... 15 minut!!! po napisaniu tego tematu... a tyle sie naczytalem o Waszej uczciwosci :/ nie chcialbym oskarzac pochopnie, ale chyba sami przyznacie ze jest to conajmniej dziwne. zastanawiam sie kto mial taki tupet :/

Edited by siutek

Share this post


Link to post
Share on other sites
==========

wiecie co?

dziwnym trafem domena o ktorej wspomnialem wyzej zakolkiem.pl zostala dzis zarejestrowana... 15 minut!!! po napisaniu tego tematu... a tyle sie naczytalem o Waszej uczciwosci :/ nie chcialbym oskarzac pochopnie, ale chyba sami przyznacie ze jest to conajmniej dziwne. zastanawiam sie kto mial taki tupet :/

 

To forum przeglądają także goście czyli ludzie niezarejestrowani na forum i prawdopodobnie to jeden ze "szpiegów" ją zabrał, pewnie zobaczy że nie ma ruchu i puści wolno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
==========

wiecie co?

dziwnym trafem domena o ktorej wspomnialem wyzej zakolkiem.pl zostala dzis zarejestrowana... 15 minut!!! po napisaniu tego tematu... a tyle sie naczytalem o Waszej uczciwosci :/ nie chcialbym oskarzac pochopnie, ale chyba sami przyznacie ze jest to conajmniej dziwne. zastanawiam sie kto mial taki tupet :/

a fee niedobrzy! jak tak można ?

a tak serio to chyba jasne że jak wrzucasz coś to 99% szans że ktoś to przejmie :D widać że musisz sie jeszcze sporoooo nauczyć;)

 

Pozatym, nikt nie lubi po raz x odpowiadać na te same pytania wystarczy użyć opcji "szukaj" i wgryźć się w kilka tematów a znajdziesz odpowiedzi na te jakby nie patrzeć bardzo standardowe pytania.

 

Ogólnie nasuwa mi się jedna myśl czytając ten temat..

Jeśli sam w to nie wierzysz.. to nie ma sensu w to wchodzić bo nic z tego dobrego nie wyjdzie

Share this post


Link to post
Share on other sites
==========

wiecie co?

dziwnym trafem domena o ktorej wspomnialem wyzej zakolkiem.pl zostala dzis zarejestrowana... 15 minut!!! po napisaniu tego tematu... a tyle sie naczytalem o Waszej uczciwosci :/ nie chcialbym oskarzac pochopnie, ale chyba sami przyznacie ze jest to conajmniej dziwne. zastanawiam sie kto mial taki tupet :/

 

To nie pierwszy i nie ostatni taki przypadek. Ciesz się, że domena nie była najwyższych lotów bo wtedy naprawdę byłoby szkoda, a tak to masz nauczkę na przyszłość. Nim się podzielisz pomysłem to lepiej chociaż domenę wrzuć do rezerwacji - to nic nie kosztuje :D

 

 

To forum przeglądają także goście czyli ludzie niezarejestrowani na forum i prawdopodobnie to jeden ze "szpiegów" ją zabrał, pewnie zobaczy że nie ma ruchu i puści wolno.

 

Raczej nie zobaczy czy jest ruch ;)

 

zakolkiem.pl oczekuje w kolejce na rejestrację

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie wierzylem w wiele rzeczy, w to akurat wierze, ale jak przy każdej nowej dziedzinie, której się nie zna, pojawiają się pytania. to chyba nie jest dziwne.

tak czy siak, faktycznie mam nauczke by nie pisać o pomyslach na wolne domeny. jak sie jednak okazuje, są tacy, ktorzy chetnie zarejestrują coś "z palca", pytanie czy są to osoby które znają sie na temacie? czy tacy jak ja? żółtodzioby?

 

co do czytania tematów, uwierz, że od momentu rejestracji nie robię nic innego i jeszcze długa lektura przede mną.

Jednak w takiej sytuacji wygląda na to, że powinienem siedzieć cicho, bo wszystko co mnie interesuje zostało już napisane, więc tylko muszę to odszukać, a niestety nie mam żadnych podstaw by wypowiadać się na tematy, które sami poruszacie, Wy, którze siedzicie w tym od dawna.

 

Tak więc studenciaku bierz książki i się ucz, nie pytaj nikogo o zdanie bo bylo to już napisane. A z lekarzami pogadasz dopiero jak sam przeprowadzisz kilkanaście/kilkadziesiąt operacji, bo dopiero wtedy będziesz mial coś do powiedzenia. :D

 

nie chce byscie odebrali mnie zle, bo nie o to chodzi by na dzień dobry robić dym ;)

Edited by siutek

Share this post


Link to post
Share on other sites

odebrałeś pierwszą lekcję :D

 

nie ma co się zrażac na początek, bo domenkę mógl równie dobrze wziąść ktos początkujący, a czy na tym skorzysta?

 

teraz domeny to raczej polowanie na okazje, a wysokie sprzedaże wczesniej wolnych domen to rzadkość, zobaczysz to przeglądając dział "sprzedane"

Share this post


Link to post
Share on other sites
==========

wiecie co?

dziwnym trafem domena o ktorej wspomnialem wyzej zakolkiem.pl zostala dzis zarejestrowana... 15 minut!!! po napisaniu tego tematu... a tyle sie naczytalem o Waszej uczciwosci :/ nie chcialbym oskarzac pochopnie, ale chyba sami przyznacie ze jest to conajmniej dziwne. zastanawiam sie kto mial taki tupet :/

 

 

Szkoda, że nie masz tej domeny. Chętnie bym ją od Ciebie kupił ;)

 

A tak całkiem serio to samo życie.

Nie chodzi o domeny, a o życie.

O dobrych pomysłach nie mówi się nigdy głośno.

 

Już przynajmniej jedną lekcję masz za sobą. I to darmową, bo nie jeden ( w tym ja ) za lekcję musiał płacić ;)

W innym temacie jest nowy kolega co za lekcje słono zapłacił rejestrując trochę dziwnych i drogich do.men.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaro, temat o ktorym wspominasz juz przestudiowalem. Pomysl "ciekawy" i delikatnie mowiac egzotyczny;)

W nosie z domenką, wazne ze niz na niej nie stracilem, a czy moglem zyskac? Gdyby babcia miała wąsy...

Wrzucilem juz dzis do testow 4 kolejne ;)

 

tak wiec nie ma mowy o zrazaniu, nie w moim przypadku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jak już ktoś napisał - gdy znajdziesz jakąś fajną domenę, która wydaje Ci się dobra, rezerwuj ją. Miałem taki sam przypadek, tyle że ja się z nikim nie dzieliłem pomysłem. Po prostu szukałem wolnych domen w nazwa.pl. Znalazłem w miarę fajną domenę, ale że było już późno, postanowiłem zarejestrować ją rano. Wstaję wcześnie, patrze, a tam już w rezerwacji. Wkurzyłem się lekko ;) Ale niedawno znów sprawdziłem czy wolna jest i okazuje się, że ktoś jej jednak nie zarejestrował. Teraz jest już moja. ;) Co do opłacalności tego biznesu to sam się nad tym ciągle zastanawiam.

 

PS. Widzę, że 40 minut temu ktoś zarejestrował już też IDN, zakółkiem.pl :P Uczymy się na błędach. Na przyszłość będziesz wiedział czego nie robić ;).

Edited by Oxygen

Share this post


Link to post
Share on other sites

moim zdaniem warto tylko kupować domeny, rejestracja wolnych domen to wyrzucanie pieniędzy i czasu w błoto

Share this post


Link to post
Share on other sites
moim zdaniem warto tylko kupować domeny, rejestracja wolnych domen to wyrzucanie pieniędzy i czasu w błoto

 

 

oczywiście te, które chcemy sprzedać ;)

 

Do końca się z tym nie zgodzę, czasem na świecie są jakieś ciekawe wydarzenia, lub jakaś nowa gwiazda pokroju niema lipy ;) nie chciałbym mieć takiej domeny?

Share this post


Link to post
Share on other sites
moim zdaniem warto tylko kupować domeny, rejestracja wolnych domen to wyrzucanie pieniędzy i czasu w błoto

 

nie jest prawdą co piszesz, czasem wystarczy szczęście, częściej wiedza, ale się da.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a w jaki sposob szukacie nabywcow na domene? wiem ze czesto wystawiacie je na aukcjach AM, czy zdarza Wam sie wysylac oferty bezposrednio do potencjalnych klientow? np firm dzialajacych w branzy, z ktora powiazana jest Wasza domena? czy wysylacie oferte do kilku naraz? czy po kolei? jesli jeden nie wykaże zainteresowania, to wysylacie oferte do nastepnego?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na dzien dzisiejszy biznes jest dla wiekszosci w ogole nieoplacalny ;)

 

Jeżeli na siłę się rejestruje domeny to tak jest.

 

Utrzymuję swoje portfolio na poziomie 30 domen i jestem średnio 500zł miesięcznie na + a domenami zajmuję się od kilku lat, sądzę że wynik jest zadowalający ponieważ posiadam jeszcze domeny w swoim portfolio warte minimum x xxx zł

 

Co z tego że są sprzedaże za 10k zł czy 30k zł skoro utrzymanie reszty domen jest 2 lub 3 razy większe.

 

W każdym biznesie trzeba wiedzieć co się kupuje i za ile i taka samo czy to sprzedaż domen czy produkcja papieru toaletowego trzeba odpowiedzieć sobie na zasadnicze pytanie - czy jestem w stanie to sprzedać i ew. na tym zarobić!

Share this post


Link to post
Share on other sites
a w jaki sposob szukacie nabywcow na domene? wiem ze czesto wystawiacie je na aukcjach AM, czy zdarza Wam sie wysylac oferty bezposrednio do potencjalnych klientow? np firm dzialajacych w branzy, z ktora powiazana jest Wasza domena? czy wysylacie oferte do kilku naraz? czy po kolei? jesli jeden nie wykaże zainteresowania, to wysylacie oferte do nastepnego?

 

Ja wchodzę na PanoramaFirm.pl, tam szukam firm działających w branży, z którą powiązana jest dana domena. Następnie gromadzę ich adresy e-mail i potem wysyłam wszystkim propozycję jednym mail'em, tylko tam żeby nie widzieli oni, że ten sam mail jest wysłany do kilkunastu osób naraz ;).

Na AM zrób portfolio domen i wrzuć linka np. do sygnatury na forach powiązanych z tematyką stron internetowych, domen itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja wchodzę na PanoramaFirm.pl, tam szukam firm działających w branży, z którą powiązana jest dana domena. Następnie gromadzę ich adresy e-mail i potem wysyłam wszystkim propozycję jednym mail'em,

 

 

A nie wiąże się to z jakimiś prawnymi konsekwencjami odnośnie spamu? Pewnie i tak większość to olewa, a nie chciałbym bym trafić na jakiegoś choleryka mającego zły dzień i ciągać się później po sądach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja wchodzę na PanoramaFirm.pl, tam szukam firm działających w branży, z którą powiązana jest dana domena. Następnie gromadzę ich adresy e-mail i potem wysyłam wszystkim propozycję jednym mail'em, tylko tam żeby nie widzieli oni, że ten sam mail jest wysłany do kilkunastu osób naraz ;).

 

Nie wiem czy jest się czym chwalić . Ostatnio w firmie też odbieram coraz więcej maili od spam-domainerów,którzy sprzedają totalnie syfiaste domeny .

Najlepsze jest to,że próbują wcisnać domeny nie związane w ogóle z biznesem firmy .

 

 

A nie wiąże się to z jakimiś prawnymi konsekwencjami odnośnie spamu? Pewnie i tak większość to olewa, a nie chciałbym bym trafić na jakiegoś choleryka mającego zły dzień i ciągać się później po sądach.

 

Jak trafisz na kogoś,kto nie lubi spamu to będzie Cię to trochę kosztować .

Edited by plachcik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×