Jump to content
Davi

Mały magazyn a sklep internetowy czy warto?

Recommended Posts

Witam,

Mam do was pytanie takie pytanko czy jest sens zlecenia tworzenia sklepu od podstaw + zlecenia pozycjonowanie go , przy konkurencyjnych frazach - przy posiadaniu małego magazynu.

 

Ale po zastanowieniu się nie wiem czy to ma sens czy przy posiadaniu małego magazynu czyli też posiadaniu mniej towarów opłaca się konkurować ze sklepami które mają duże magazyny i dobre sklepy internetowe?

 

 

Pozdrawiam

Dav

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

Mam do was pytanie takie pytanko czy jest sens zlecenia tworzenia sklepu od podstaw + zlecenia pozycjonowanie go , przy konkurencyjnych frazach - przy posiadaniu małego magazynu.

 

Ale po zastanowieniu się nie wiem czy to ma sens czy przy posiadaniu małego magazynu czyli też posiadaniu mniej towarów opłaca się konkurować ze sklepami które mają duże magazyny i dobre sklepy internetowe?

 

 

Pozdrawiam

Dav

Uważam, że źle do tego podchodzisz.

Pojemność magazynu nie ma tak ogromnego znaczenia jak "płynność towaru i jego rotacja".

Towaru musisz mieć tyle, aby nie powodować przestoju w zamówieniach oraz nie generować kosztów w postaci powierzchni magazynowej.

Musisz zrobić symulację, lub jeżeli masz już historię zamówień statystykę co dokładnie schodzi + dodać 10 % tego w formie zapasu magazynowego.

 

Ciężko mi pisać opierając się tylko na teorii, ale porównaj to do zieleniaka - nie kupisz nie wiadomo jakiej ilości jabłek bo zgniją i nie będzie miejsca na gruszki.

 

Co do konkurowania z dużymi magazynami.

Magazyn jest zapleczem, dla klienta końcowego magazyn nie ma żadnej wartości dodanej. Klienta nie interesuje czy masz w magazynie 10 sztuk jabłek czy 1. On chce dostać jabłko, które zamówił, w określonym czasie, po określonej cenie.

Oczywiście w uzasadnionych przypadkach warto posiadać "zapasowe" jabłko.

 

Jeżeli masz jakieś pytania odnośnie polityki magazynowej/gospodarowania zapasami/ROI to pytaj.

 

Pozdrawiam,

Marcin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W jakiej branży ma działać ten sklep ?

Ilu ma być dostawców i pozycji asortymentowych ?

Ile czasu będziesz potrzebował na uzupełnienie poszczególnych indeksów ?

Jak termin dostawy przewidujesz ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po co ci w ogóle magazyn? Z pomocą takich firm jak Droppa.pl wcale nie potrzebujesz magazynu. Zajmujesz się tylko marketingiem i promocją a oni przechowują i wysyłają twój towar do klienta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Towar na magazynie własnym ma ogromne znaczenie. Z moich rewirów wiem że wiele sklepów wykłada się na:

- niedostępności towaru w hurtowniach (towar kupiony zapłacony - trzeba zrobić zwrot)

- cenie za transport z hurtowni (przy średnim koszyku 160 brutto koszt 20 pln brutto zabija zarobek do tragicznego minimum)

- gro sklepów ma obcykane popularne hurtownie i nie da się na ich asrotymencie zarobić (oferta pełnych integracji daje te same opisy (wraz z tragicznym SEO i ceny podobne jak u reszty)

 

Własny magazyn daje to że możesz mieć unikalny (+SEO), dostępny na miejscu i od ręki towar - co ci daje KOLOSALNĄ przewagę na masą.... sklepów "online" << czytaj wirtualnych.

 

Zarabiających też wirtualnie.

 

...a tak dla zabawy, (kosztownej PRowo) zrób próbę i posprzedawaj AGD i RTV bez własnego magazynu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo głównie o co mi tu chodzi , że jak jest towar dostępny na magazynie to sklep jest go wstanie wysłać do 24h , a jeśli nie ma to musi zamówić na hurtowni i klient musi czekać przez co opinia spada.. Przy czym sprzedawanie na allegro to tylko odpowiednio konkurencyjna cena + komentarze ale za to jest prowizja. A przy prowadzeniu sklepu to pozycjonowanie + opinie + unikalne opisy no i właśnie większy magazyn(?) (bo z allegro,ceneo taki sklep to raczej nie ma szans co konkurować)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaczynanie od "mam magazyn" to zły pomysł bo m.in.:

- nie wiadomo co Ty wiesz o ecommerce i handlu ogólnie

- jaki masz budżet na rozwój sklepu

- jakie masz doświadczenie w biznesie, planowaniu, budowie strategii, egzekucji jej

 

Od tego bym zaczął, a kwestia zatowarowania to już pochodna tego co powyżej.

Edited by bartis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwsze miesiące na ostrym minusie do póki się wszystkiego nie nauczysz na błędach - i raczej polecałbym niezagospodarowane nisze (masło maślane) typu towary luksusowe, na niczym innym nie zarobisz do póki nie będziesz posiadać wiedzy eksperckiej z zakresu radzenia sobie z bezpośrednią konkurencją.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeden element zgadywanki mniej to ciągle za mało na konkretną odpowiedź ale uwierz mi że wiele nie stracisz jak napiszesz co chcesz sprzedawać - właśnie na tym etapie powinieneś być najbardziej zdeterminowany że warto się w to pakować i powinno ci zależeć na poznaniu opinii innych.

 

Tak czy inaczej polecam ci przeczytanie całego forum - ecommerce.helion.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tematyka to : RTV , AGD , Fotografia oraz Komputery

 

;)

 

Dzięki za odpowiedzi i wasze obiektywne opinie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×