Jump to content
Sign in to follow this  
ceder

Rewolucja w domenach

Recommended Posts

Wątpię żeby którekolwiek z polskich miast zdecydowało się kiedykolwiek [...]

 

 

Patrząc na zabezpieczanie się Krakowa w tej materii tj. trzymanie w garści [via Cyfronet chyba ..?] subdomen ze swoją nazwą (krakow.pl, kraków.pl), zadbanie o domeny europejskie [krakow.eu, cracovie.eu, cracovia.eu, cracow.eu] itp. oraz zgłoszenie do UPRP swojej nazwy pełnej (Stołeczne Królewskie Miasto Kraków] - nie mam takich wątpliwości.

 

Sądzę więc, że Kraków.

[Nie dzisiaj, bo w kryzysie Miasto niestety "stopuje" właściwie wszystkie inwestycje na swoim terenie. Łącznie z większością festiwali].

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie to ja również nie mam wątpliwości. Założę się, że Kraków w przeciągu najbliższych 5 lat nie zarejestruje swojego rozszerzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesli juz, to stawialbym na .warszawa albo .silesia W tym drugim przypadku bylaby ogromna ilosc miast zainteresowanych, tyle ze w tym regionie wszystko umoczone jest w g... i tu raczej koperty decyduja, wiec marne szanse widze.

Nie liczylbym tez na szybkie zainteresowanie ze strony polskich miast, aczkolwiek gdyby innym duzym swiatowym miastom sie powiodlo, to moze ktos w naszej stolicy moglby sie tym zainteresowac, bo tylko ich na dzien dzisiejszy na to stac, aczkolwiek oni maja .waw.pl i spokojnie im to wystarcza. Na Krakow bym nie liczyl... Tam nawet znakow drogowych nie potrafia wstawic (rowniez na czas remontow) ;-)

 

Pytanie tylko, po co wywalac tyle kasy, skoro pozniej za przyslowiowego grosza i tak wszystko trafi do naczelnego redaktora ;-)

 

--

 

Odnosnie jeszcze polskich miast, to jest z nimi maly problem. O ile duze swiatowe miasta nie musza martwic sie o kilka wersji, o tyle polskie musialyby miec kilka wersji: .warszawa .varsovia .warsaw .krakow .cracovia .cracow etc Zatem albo stawiamy na "rynek wewnetrzny", albo lansujemy sie na calym swiecie i placimy min. 2x

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za to już chyba wiadomo kto otrzyma końcówkę .polska i .poland

 

pewnie już myślą nad .agora :)

 

swoją drogą... dla mnie ta rewolucja jest co najmniej zbędna, jak zwykle chodzi o pieniądze

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] , to moze ktos w naszej stolicy moglby sie tym zainteresowac, bo tylko ich na dzien dzisiejszy na to stac, aczkolwiek oni maja .waw.pl i spokojnie im to wystarcza. ]...]

 

Utwierdzam się w przekonaniu, że faktycznie o stolicę Ci chodzi. Mianowicie o Kraków ponieważ:

jaki to Warszawa .waw.pl posiada i od kiedy? Pomijając, że ten "waw" to nawet "wawa" czy "wwa" [czyli zwyczajowy akronim Warszawy] nie jest.

 

Chyba, że rozmawiamy o kodach lotnisk i w tym przypadku Kraków faktycznie krk.pl nie posiada :):P

 

 

------------

 

Edit:

Ok, chyba uszczypliwy i małostkowy nocą się zrobiłem a schodzę w dyskusji na poboczne tory. Sorry. Miłej nocy :P

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie no Panowie bez przesady. Miasta w tym pięknym kraju mają pewne wytyczne odnośnie domen - jest bip, są domeny regionalne, jest wsparcie NASK. Kraków na pewno nie kupi .cracow za publiczne pieniądze ani tym bardziej nie będzie forsować takiego projektu.

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie no Panowie bez przesady. Miasta w tym pięknym kraju mają pewne wytyczne odnośnie domen - jest bip, są domeny regionalne, jest wsparcie NASK. Kraków na pewno nie kupi .cracow za publiczne pieniądze ani tym bardziej nie będzie forsować takiego projektu.

 

 

Rzecz w tym, że w rozmowie padły określenia "w przyszłości", "kiedykolwiek". Teraz dodałeś "na pewno" i "nie będzie" :)

Ja uważam inaczej, bo Świat się zmienia. Niektórych zmian nie dożyjemy ale innych możemy być świadkami ...

 

Pozdrawiam i milej nocy.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×