Jump to content
Sign in to follow this  
crtt

Kto popiera ACTA

Recommended Posts

Pamiętaj że żyjąc w danym społeczeństwie masz nie tylko przywileje, ale także obowiązki, a zasady ustala większość.

Nie podoba Ci się obecnie ustanawiane prawo? W następnych wyborach będziesz mógł wybrazić swoje niezadowolenie.

 

Wybacz, ale powtarzasz bajki powtarzane od lat przez politykow naiwnym obywatelom.

Rzeczywistosc wyglada tak, ze w demokracji parlamentarnej wyborcy nie maja ZADNEGO wplywu na tresc ustanawianych przez sejm praw. Oni oddaja swoj glos raz na pare lat ustanawiajac w mniej lub bardziej bezposredni sposob sklad parlamentu. Natomiast miedzy wyborami, przez CALY CZAS, dzien w dzien, LOBBYSCI KONCERNOW Z GRUBYMI PORTWELAMI i albo dobrze poinformowani o zyciu prywatnym/biznesowym politykow przez tajne sluzby przedstaiwiciele panstw trzecich wywieraja wplyw na to jakie prawa i o jakiej tresci sa wydawane, nawet do tego stopnia, ze lobbysci daja do reki odpowiednim komisjom/organom gotowe teksty prawne, jak to prawdopodbnie bylo w przypadku acta.

 

Tak wyglada "demokratyczna" rzeczywistosc.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pamiętaj że żyjąc w danym społeczeństwie masz nie tylko przywileje, ale także obowiązki, a zasady ustala większość.

 

Większość nie chce ACTA, ale rząd ma to gdzieś.

 

Nie podoba Ci się obecnie ustanawiane prawo? W następnych wyborach będziesz mógł wybrazić swoje niezadowolenie.

 

Mam prawo wyrażać swoje niezadowolenie wcześniej, m.in. pisząc w tym temacie czy przekierowując na pewien czas wszystkie swoje domeny na stronę zachęcającą do pisania odpowiednich maili do polityków. Nikt mi tego nie zabroni, ani nie wmówi że takie działania są bezsensowne.

Wolę zamknąć stronę na 24h, niż żeby policja mi zamknęła za linkowanie do np. programów, które staną się nielegalne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wybacz, ale powtarzasz bajki powtarzane od lat przez politykow naiwnym obywatelom.

Rzeczywistosc wyglada tak, ze w demokracji parlamentarnej wyborcy nie maja ZADNEGO wplywu na tresc ustanawianych przez sejm praw. Oni oddaja swoj glos raz na pare lat ustanawiajac w mniej lub bardziej bezposredni sposob sklad parlamentu. Natomiast miedzy wyborami, przez CALY CZAS, dzien w dzien, LOBBYSCI KONCERNOW Z GRUBYMI PORTWELAMI i albo dobrze poinformowani o zyciu prywatnym/biznesowym politykow przez tajne sluzby przedstaiwiciele panstw trzecich wywieraja wplyw na to jakie prawa i o jakiej tresci sa wydawane, nawet do tego stopnia, ze lobbysci daja do reki odpowiednim komisjom/organom gotowe teksty prawne, jak to prawdopodbnie bylo w przypadku acta.

 

Tak wyglada "demokratyczna" rzeczywistosc.

To jak według Was powinna wyglądać demokratyczna rzeczywistość?

 

Do każdej byle pierdoły rząd ma rozpisywać referendum?

 

Jeśli uważacie że jesteście w większośći, wyłońcie liderów, załóżcie partie... nic prostrzego:)

 

PS.

naiwnie dajecie się manipulować dużym koncernom które żyją z cudzej własności

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie podoba Ci się obecnie ustanawiane prawo? W następnych wyborach będziesz mógł wybrazić swoje niezadowolenie.

 

Tu się z Tobą nie zgodzę.

Potrzeba jest aby odpowiednio wcześniej wszystko nagłaśniać i bombardować ludzi informacjami na temat wszelkiego rodzaju machlojek, niedomówień i krętactw ze strony tych którzy nami rządzą.

Robiąc to przy okazji wyborów, a nawet tuż przed nimi nic się nie osiągnie ponieważ wielu ludzi w tym okresie najzwyczajniej w świecie się wyłącza z tej politycznej papki (bo niczym innym tego nazwać nie można). Jeden wielki maraton obietnic, obłudy i zakłamania. Wygrywa ten kto więcej naobiecuje i bardziej zamydli ludziom oczy.

Mówiąc już teraz głośno o tym co nas boli i czego się dopatrzyliśmy, wymieniając między sobą te informacje i przekazując dalej jest jakiś cień nadziei, aby przy następnych wyborach sytuacja się nie powtórzyła.

 

Takie jest moje zdanie i tego sobie i Wam życzę :wacko:

 

PS. Tak myślę, że w tym celu dobrze posłużyłaby choćby ostatnio dawana przez kogoś do wyceny domena oszusci :(

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jak według Was powinna wyglądać demokratyczna rzeczywistość?

 

Do każdej byle pierdoły rząd ma rozpisywać referendum?

 

Jeśli uważacie że jesteście w większośći, wyłońcie liderów, załóżcie partie... nic prostrzego:)

 

PS.

naiwnie dajecie się manipulować dużym koncernom które żyją z cudzej własności

 

Kto to jest wy?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tu się z Tobą nie zgodzę.

Potrzeba jest aby odpowiednio wcześniej wszystko nagłaśniać i bombardować ludzi informacjami na temat wszelkiego rodzaju machlojek, niedomówień i krętactw ze strony tych którzy nami rządzą.

Robiąc to przy okazji wyborów, a nawet tuż przed nimi nic się nie osiągnie ponieważ wielu ludzi w tym okresie najzwyczajniej w świecie się wyłącza z tej politycznej papki (bo niczym innym tego nazwać nie można). Jeden wielki maraton obietnic, obłudy i zakłamania. Wygrywa ten kto więcej naobiecuje i bardziej zamydli ludziom oczy.

Mówiąc już teraz głośno o tym co nas boli i czego się dopatrzyliśmy, wymieniając między sobą te informacje i przekazując dalej jest jakiś cień nadziei, aby przy następnych wyborach sytuacja się nie powtórzyła.

 

Takie jest moje zdanie i tego sobie i Wam życzę :wacko:

 

W tym celu dobrze posłużyłaby choćby ostatnio dawana przez kogoś do wyceny domena oszusci :(

Tak konsultacje społeczne w przypadku tego typu ustaw powinny mieć miejsce.

Rząd powinien popracować także nad polityką informacyjną, bo obecnie obie strony konfliktu same do końca nie wiedzą za/przeciw czemu walczą.

 

Nie mniej jednak obszar intelektualnej własności w sieci trzeba uporządkować, i ACTA jest pierwszym krokiem w tym kierunku.

Będzie nadużywana? Wtedy będziemy protestować. Ale na razie dajmy jej szanse.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak konsultacje społeczne w przypadku tego typu ustaw powinny mieć miejsce.

tuskopachołki podpiszą wszystko co unia podsunie

 

Nie mniej jednak obszar intelektualnej własności w sieci trzeba uporządkować, i ACTA jest pierwszym krokiem w tym kierunku.

Będzie nadużywana? Wtedy będziemy protestować. Ale na razie dajmy jej szanse.

dobrze wiesz ze to jest technicznie niemożliwe, tylko to jeszcze nie dociera do rządzących

 

skonczy się tak ze te przepisy będą batem na niepokornych i pretekstem do inwigilacji niewygodnych ludzi

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jak według Was powinna wyglądać demokratyczna rzeczywistość?

Do każdej byle pierdoły rząd ma rozpisywać referendum?

 

Jest pare mozliwosci.

 

Np. szwajcaria ma bardziej bezposrednia demokracje. I zauwaz, ze jest o wiele mniej podatna na lobbyizm i korupcje oraz wplyw obcych mocarstw. nie daja sobie mieszac w zupie.

 

Inna mozliwosc, bardziej nowoczesna to liquid democracy, slyszales?

polecam to wideo:

Share this post


Link to post
Share on other sites
tuskopachołki podpiszą wszystko co unia podsunie

 

 

dobrze wiesz ze to jest technicznie niemożliwe, tylko to jeszcze nie dociera do rządzących

 

skonczy się tak ze te przepisy będą batem na niepokornych i pretekstem do inwigilacji niewygodnych ludzi

Widziałeś rozład głosów w europarlamencie? Tak się skła da że cała prawica(wraz z większością posłów PO) poparła ACTA. Przeciw była polska lewica, której tak nei lubisz.

 

ACTA to nie wymysł Polski, czy też UE, to wspólny światowy projekt którego pomysłodawcą są USA.

Swoją drogą to pracę zaczęły się już w 2007 roku, i długi okres nikt się tym nie interesował.

 

Jest pare mozliwosci.

 

Np. szwajcaria ma bardziej bezposrednia demokracje. I zauwaz, ze jest o wiele mniej podatna na lobbyizm i korupcje oraz wplyw obcych mocarstw. nie daja sobie mieszac w zupie.

 

Inna mozliwosc, bardziej nowoczesna to liquid democracy, slyszales?

polecam to wideo:

Szwajcaria może sobie pozwolić na trochę więcej niż my, czy więksość UE.

 

Co do liquid democracy. Jest wiele systemów które ładnie wyglądają w teorii, ale w praktyce wychodzi inaczej. Nie będę dawał przykładów z historii..

Poza tym takie przekazywanie głosów bardziej kompetentym wymagałoby stworzenia nowych rozwiązań systemowych, całkiem kosztownych.

I jak ustrzec się kupowaniu głosów(praw).?

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak konsultacje społeczne w przypadku tego typu ustaw powinny mieć miejsce.

Rząd powinien popracować także nad polityką informacyjną, bo obecnie obie strony konfliktu same do końca nie wiedzą za/przeciw czemu walczą.

 

Nie mniej jednak obszar intelektualnej własności w sieci trzeba uporządkować, i ACTA jest pierwszym krokiem w tym kierunku.

Będzie nadużywana? Wtedy będziemy protestować. Ale na razie dajmy jej szanse.

 

Walka z piractwem walką z piractwem, ale na mocy przejrzystych i dopracowanych przez świadomych zagrożeń z tych przepisów płynących specjalistów, a nie bandy oszołomów wciskających na chybił trafił przyciski.

 

Jak wejdzie w życie i będzie nadużywana może już być za późno i znajomych będziemy musieli oglądać za kratkami.

 

skonczy się tak ze te przepisy będą batem na niepokornych i pretekstem do inwigilacji niewygodnych ludzi

 

Skończy się po prostu tak jak to mamy właśnie z podsłuchami.

 

http://niezalezna.pl/19606-polska-na-podsluchu

Share this post


Link to post
Share on other sites
"blablabla"

Zawsze myślałem, że jesteś najgorszym opłacanym propagandzistą jakiego udało mi się spotkać na forach, bo nie dość, że głupio piszesz, to jeszcze często niezgodnie z zasadami języka polskiego. Pomijam fakt, że taka propaganda ma sens kiedy nikt nie wie, że jesteś opłacany, natomiast tutaj już chyba nikt nie ma wątpliwości... :(

Teraz jednak po poziomie wygłaszanych absurdów zaczynam się zastanawiać czy ty nie jesteś sabotażystą - tylko udajesz, że lobbujesz dla tej strony a tak naprawdę starasz się wszystkich do niej zniechęcić. Zauważ, że większość ludzi już dla zasady się z tobą nie zgadza. :wacko:

 

Parę pytań dla ciebie:

Wszystko zależy od intencji. Ty sobie chciałeś ułatwić życie. Ktoś inny będzie na tym zarabiał.

Rzeczywistych intencji użytkownika nie odczytasz, dlatego należy zapobiegać, i zabronić użytkownikowi zgrywać zabezpieczonych płyt.

To taka profilaktyka, jak ze szczepieniami.

Niby dlaczego nie można sobie usuwać zabezpieczeń ze swojego sprzętu, cd, dvd itp? Zapłaciłem za to, więc jest to moja własność. Nie mam zamiaru tego kopiować i rozpowszechniać, natomiast co sobie z tym zrobię w ramach własnego użytku to nikomu nic do tego.

Zapobieganie to znaczy zniewolenie, w normalnym systemie karze się za popełnienie przestępstwa a nie profilaktycznie. Równie dobrze można "profilaktycznie" wszystkich do więzienia zamknąć i nikt nie będzie popełniał żadnego przestępstwa... Skoroś takim fanem profilaktyki w sprawach niemedycznych, to aby zapobiec dalszemu głoszeniu totalitarnych głupot możesz się np dobrowolnie zaszczepić cyjankiem potasu. ;]

 

Pamiętaj że żyjąc w danym społeczeństwie masz nie tylko przywileje, ale także obowiązki, a zasady ustala większość.

Mógłbyś wymienić parę takich przywilejów i parę obowiązków?

To jak według Was powinna wyglądać demokratyczna rzeczywistość?

Do każdej byle pierdoły rząd ma rozpisywać referendum?

Zgodnie z wolą społeczeństwa - społeczeństwo nie chce a.c.t.a, więc won z tym syfem, społeczeństwo chce kary śmierci więc tak ma być. Rzad jak reszta urzędników ma odpowiadać przed społeczeństwem a nie na odwrót. Rząd nie ma się w ogóle zajmować pierdołami, przestać kodyfikować życie codzienne obywateli, każdy jego aspekt...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzisiaj rano dowiedziałem się, że głosowałem za ACTA. Serio. I nie mam zamiaru się tego wypierać. Czy wiedziałem, za czym głosuję? Nie. Czy zawsze wiem, za czym głosuję? Rzadko. Czy inni posłowie i europosłowie wiedzą więcej? Nie" - napisał europoseł Marek Migalski na swoim blogu.

link do WP

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

"Dlatego można nazywać nas nieukami i leniami, można wieszać na nas psy, można uznać nas za klasę zbędną"

 

...ale to właśnie MY decydujemy o tym co WAS później będzie dotyczyć więc pocałujcie NAS serdecznie w d***.

 

Migalski ocenia, że "obecna demokracja ma coraz mniej wspólnego ze swoim starożytnym ideałem i z tym, czym była przez ostatnie stulecia".

 

Myślę jednak, że właśnie ma coraz więcej wspólnego ze starożytnym ideałem - wtedy tylko po prostu mniej ludzi zdawało sobie sprawę z tego jak zdrowo ich "władza ludu" r*** w d***.

 

"Mechanizmy demokratycznej kontroli władzy przez społeczeństwo obywatelskie nie istnieje, partie zamieniają się w dobrze funkcjonujące korporacje nakierowane na własny zysk, teoria racjonalnego wyboru jest już tylko wspomnieniem, media* nie stoją na straży standardów i same są częścią gry politycznej, wyborcy zamieniają się w konsumentów. Sprowadzenie parlamentarzystów do roli bezmyślnej i bezrefleksyjnej maszynki do głosowania jest zaledwie jednym, i w dodatku nie najważniejszym, przejawem kryzysu współczesnej demokracji"

 

Nie wiem pod wpływem jakich substancji był ten poseł podczas przeprowadzania z nim tego wywiadu, ale wnioskuje, że powinni tym nafaszerować wszystkich :(

 

*lub czasopisma :wacko:

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widziałeś rozład głosów w europarlamencie? Tak się skła da że cała prawica(wraz z większością posłów PO) poparła ACTA. Przeciw była polska lewica, której tak nei lubisz.

tak widziałem, ale to i tak nie ma znaczenia, bo jak unia przyjmie to PL musi podpisać, a Tusku nie będzie sie stawiał ani uni ani usa

 

ACTA to nie wymysł Polski, czy też UE, to wspólny światowy projekt którego pomysłodawcą są USA.

Swoją drogą to pracę zaczęły się już w 2007 roku, i długi okres nikt się tym nie interesował.

tak i bylo wiadomo, mówi sie o tym juz dość długo, ale jak dyskutować o dokumencie ktorego nikt nie widział

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgodnie z wolą społeczeństwa - społeczeństwo nie chce a.c.t.a, więc won z tym syfem, społeczeństwo chce kary śmierci więc tak ma być. Rzad jak reszta urzędników ma odpowiadać przed społeczeństwem a nie na odwrót. Rząd nie ma się w ogóle zajmować pierdołami, przestać kodyfikować życie codzienne obywateli, każdy jego aspekt...

Tak jak większość chcę pomnika Kaczyńskiego na krakowskim przedmieściu? hehe

 

 

Akurat Tobie się nie dziwie, że jesteś przeciw ACTA. Wartość intelektulna to dla Ciebie obce słowo:)

 

Co do zabezpieczeń. Producent określa warunki licencji. Gdy dany przedmiot się zepsuje, korzystasz ze swoich praw i go reklamusz.

Gdy używasz danego przedmiotu niezgodnie z licencją, producent ma prawo wyciągnąć wobec Ciebie konsekwencje.

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do liquid democracy. Jest wiele systemów które ładnie wyglądają w teorii, ale w praktyce wychodzi inaczej. Nie będę dawał przykładów z historii..

 

Jasne ze jest. jednym z przykladow jest tu model demokracji parlamentarnej, jaki istnieje w polsce.

 

Poza tym takie przekazywanie głosów bardziej kompetentym wymagałoby stworzenia nowych rozwiązań systemowych, całkiem kosztownych.

 

Sa juz i dzialaja. Nawet open source :wacko:

 

I jak ustrzec się kupowaniu głosów(praw).?

 

w przeciwienstwie do parlamentu (paruset ludzi), albo rzadu, czy komisji europejskiej (kilkunastu), trzeba byloby przekupic miliony glosow. przyznasz, ze jest to znacznie trudniejsze.

 

liquid democracy dziala juz na poziomie organizacji i miast, poczytaj tutaj:

http://www.brynosaurus.com/deleg/deleg.pdf

http://en.wikipedia.org/wiki/Proxy_voting (odcinek delagated voting)

http://en.wikipedia.org/wiki/The_World_Parliament_Experiment

 

byc moze za pare lat jakis progresywny kraj porwie sie na taki eksperyment.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przeciw była polska lewica

 

Czy nie jest przypadkiem tak że lewica kocha darmochę i wszelkiego rodzaju "róbta co chceta"? -Swoją drogą jednym z celów komunizmu jest wyeliminowanie pieniądza. Mi to daje do myślenia.

 

której tak nei lubisz.

 

No i ja również podobnie jak kolega, chyba nie polubię, a napewno nie dzięki "nie głosowaniem za czymś". Łatwiej nie zagłosować niż w razie co odpowiadać za swoje kroki.

 

UWAGA, słuchać uważnie co do słowa: od 1:34 naczytali się młodzieńcy i nie wiedzą co mówią. :wacko:

 

"Nie chcemy żeby jakieś kwejki demotywatory zostały zlikwidowane"

Ja do dzisiaj nie wiedziałem co to kwejk :( Faktycznie, nie chce żeby zostało usunięte coś czego jeszcze nie odwiedziłem, póki tego nie sprawdzę.

Edited by crtt

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak jak większość chcę pomnika Kaczyńskiego na krakowskim przedmieściu? hehe

Z tego co mi wiadomo to raczej większość nie chce i nie ma, natomiast jakby chciała to w demokracji obowiązkiem reprezentantów decydentów jest wypełniać wolę decydentów, czyli społeczeństwa.

Akurat Tobie się nie dziwie, że jesteś przeciw ACTA. Wartość intelektulna to dla Ciebie obce słowo:)

 

Co do zabezpieczeń. Producent określa warunki licencji. Gdy dany przedmiot się zepsuje, korzystasz ze swoich praw i go reklamusz.

Gdy używasz danego przedmiotu niezgodnie z licencją, producent ma prawo wyciągnąć wobec Ciebie konsekwencje.

Akurat jest dokładnie na odwrót. Sprzeciwiam się acta ze względu na próbę przemycenie w tym dokumencie paru absurdalnych totalitarnych przepisów ukrytych w sosie słusznej ochrony wartości intelektualnej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nieśmiało wtrącę, że moim zdaniem gdy ktoś chce popierać ACTA to powinien odinstalować wszelkie pirackie programy i każdą godzinę spędzoną na oglądaniu ściągniętych z sieci filmów krzyżem odleżeć w kościele zamiast pisać gdziekolwiek głosy poparcia. To właśnie byłoby wymiernym poparciem ochrony własności intelektualnej a nie setki słów napisanych na forach i rzuconych na wiatr. Gdyby nie piractwo większość piosenkarzy dawno byłoby zapomnianych a interes tej ustawy leży w głównej mierze w gestii wydawców, którzy przeważnie przejmują prawa autorskie we wczesnej fazie.

Demokracja natomiast powinna zrozumieć nawet to że większość chce mieć w sieci absolutną wolność, choć Robert Milchels udowodnił już dawno że wszystkie ustroje zawsze zmierzają ku oligarchii.

 

#nie czytałam całego wątku bo mi się nie chciało, ot takie własne wtrącenie w temacie :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites
#nie czytałam całego wątku bo mi się nie chciało, ot takie własne wtrącenie w temacie :wacko:

I to jest istota całego problemu. Większość protestujących, już nie mówie że nie czytała ACTA, ale nei zna głównych założeń.

 

Jak małpki w cyrku, powtarzają co przeczytają na serwisach które żyją z cudzej własności.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Faktycznie, nie chce żeby zostało usunięte coś czego jeszcze nie odwiedziłem, póki tego nie sprawdzę.

 

Po wprowadzeniu acta nie bedziesz mial tego luksusu. To jest wlasnie perfidne w cenzurze, ze nie wiesz co usuneli, wiec cie to nie gryzie. Jestes pewny ze jestes za acta? :wacko:

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest więcej osób którzy to potepiają, ale czy jest ktoś, kto otwarcie przyznaje że jest za?

...

Więc?

 

Jestes za, potepiasz tych co sa przeciw, ale sam nie wiesz dokladnie o co chodzi. ACTA nie jest zle, z wyjatkiem jednego paragrafu.

 

To cale ACTA byloby bardzo fajne, gdyby nie przemycono w nim jednego babola i to z tym malym babolem swiat obecnie walczy. Jesli on zostanie usuniety, wowczas niech sobie to ACTA wchodzi i dziala.

 

Ja napisze, ze jestem ZA, ale bez wspomnianego przemyconego babola... Poza tym swiat nie protestuje nawet przeciwko ACTA jako takiemu, tylko przeciwko wlasnie takiemu przemycaniu baboli. W pewnym sensie nie dziwie sie europoslom, ktorzy glosowali za, bo oni sami mogli pasc ofiara tej manipulacji, gdzie z zalozenia projekt byl dobry. Jako ze jestes programista, to przykladem moze tu byc np jakis program/gra, ktory jednak ma ukrytego backdoora. Nadal bedziesz popieral takiego cybera w wykonaniu rzadzacych?!

 

Odnosnie jeszcze krytyki krytykujacych, to jest wlasnie teraz taka spychologia, ze jak jestes przeciw ACTA, to popierasz zlodziei. Celowe zagranie rzadzacych, by zmylic tych, co nie do konca wiedza o co chodzi... horacy11 idealnie dal sie w to wmanipulowac i jak widze, Ty rowniez - pomyslodawca wprawdzie babola nie wprowadzi w zycie, ale i nie bedzie az tak krytykowany, bo jak to? Chcial dobrze! Chcial walczyc ze zlodziejami! Nikt jednak nie powie o nim, ze postapil jak hacker...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po wprowadzeniu acta nie bedziesz mial tego luksusu. To jest wlasnie perfidne w cenzurze, ze nie wiesz co usuneli, wiec cie to nie gryzie. Jestes pewny ze jestes za acta? :wacko:

 

Ja? Oszalałeś? :( Jestem za lepszą ochroną praw własności każdej wytwórni z osobna, nie za odgórnym postanowieniem zrzuconym jak grom z jasnego nieba...

 

Po 2, jakiego "luksusu"? Że nie będe zalewany durnowatymi obrazkami z podpisami? Zrzekam się tego luksusu dobrowolnie jakby co.

 

Jeśli nad takim czymś wspólnie pomyślimy, każdy będzie zadowolony. Zostawmy przeszłość, ale niech nowo powstałe produkty mają jasne zasady. Ja nie chce mieć żadnych nowych pliczków, wszystkich za darmo bo

1. To nie cieszy.

2. Niszczy czyjąś pracę, rynek i cały postęp w tym przemyśle.

Edited by crtt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×