Jump to content
krystekm

200 tys. polskich domen w home.pl

Recommended Posts

Styczniowy boom domenowy trwa. Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że liczba nazw z końcówką .pl osiągnęła pułap 800 tys. Dziś padł kolejny rekord – home.pl jako pierwszy rodzimy registrar obsługuje już 200 tys. polskich domen internetowych.

 

22 stycznia 2008 r. liczba nazw z końcówką .pl obsługiwanych przez home.pl przekroczyła 200 tysięcy. To oznacza, że firma kontroluje już 25 proc. rynku polskich domen i najszybciej zwiększa w nim swój udział (o ponad 5 proc. w ciągu ostatnich 18 miesięcy).

 

Przypomnijmy, że rejestracja domen z końcówką .pl odbywa się za pośrednictwem 72 polskich i zagranicznych Partnerów NASK. Home.pl jest wśród tej grupy jednym z najaktywniejszych – tylko w poprzednim roku firmie udało się zarejestrować dla swoich klientów aż 93 tys. domen.

 

„Rejestracja 200 tysięcznej domeny .pl przez naszego Partnera to milowy krok w rozwoju polskiego rynku usług internetowych. Wysoka jakość i atrakcyjne ceny usług rejestracyjnych zostały docenione przez setki tysięcy firm i klientów indywidualnych. Rosnąca popularność rodzimych adresów to efekt dobrej współpracy NASK i jej Partnerów, którzy stale inwestują w rozwój rynku. home.pl to obecnie jeden z najszybciej rozwijających się rejestratorów domen internetowych w krajach Unii Europejskiej” – powiedział Andrzej Bartosiewicz, kierownik Działu Domen NASK.

 

Domeny internetowe z końcówką .pl. rejestrowały i rejestrują przede wszystkim przedsiębiorstwa oraz instytucje.

 

„Najwięcej domen internetowych rejestrują małe i średnie firmy. To dzięki nim rynek rozwija się tak dynamicznie. Internet jest dla nich naturalnym polem rozwoju biznesu, a profesjonalne usługi internetowe niezbędnym narzędziem” – komentuje tę sytuację Krystian Stypuła, dyrektor ds. kontaktów z klientami w home.pl.

 

Home.pl prognozuje utrzymanie wysokiego tempa rejestracji nowych adresów internetowych i przekroczenie progu 300 tys. obsługiwanych domen z końcówką .pl już w drugiej połowie 2008 roku. W ten sposób firma chce utrzymać pozycję lidera na rodzimym rynku.

 

„Przekroczenie przez home.pl pułapu 200 tys. obsługiwanych nazw to również dobry moment, by przyjrzeć się nieco bliżej rodzimemu rynkowi domen, na którym działa wielu registrarów. Cieszy nas fakt, że wśród tak licznej konkurencji home.pl od wielu już lat utrzymuje pozycję lidera. Bez wątpienia jest to wynik naszej strategii, która zakłada ciągły rozwój, poszukiwanie nowych rozwiązań i wyznaczanie standardów dla całej branży” – powiedział nam dziś Piotr Kapcio, dyrektor marketingu home.pl.

 

Tak dynamicznego rozwoju działki domenowej chyba jeszcze w Polsce nie było. Tylko styczniowe rejestracje przewyższają średnie z poprzednich miesięcy aż pięciokrotnie. A to oznacza, że wreszcie przyszedł czas na prawdziwe dowartościowanie rodzimego Internetu. 200 tys. domen w home.pl to dobra informacja dla nas wszystkich – jest to bowiem sygnał, że polska Sieć może nabrać zupełnie nowego charakteru.

 

Webhosting.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkurencji gratulujemy wyniku a sami bierzemy się do wzmożonej pracy :blink:

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl - .pl za 9.90 PLN! Bez opłat za AuthInfo, hurtowa rejestracja domen.

http://domenytanio.pl - domeny .pl tylko 9.00 PLN, przedłużenie ważności tylko 79 PLN

http://secondarymarket.pl - pierwsza międzynarodowa konferencja o domenach w Polsce! Wstęp: BEZPŁATNY

Share this post


Link to post
Share on other sites

jakieś nowe ułatwienia dla właścicieli domen w ich zarządzaniu, raczej nie ma co na to liczyć, liczą się tylko żniwa

Share this post


Link to post
Share on other sites
przy takiej ilości klientów, to już tylko siać siać i zbierać :blink:

 

A skąd wiesz ilu mają klientów?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Styczniowy boom domenowy trwa. Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że liczba nazw z końcówką .pl osiągnęła pułap 800 tys. Dziś padł kolejny rekord – home.pl jako pierwszy rodzimy registrar obsługuje już 200 tys. polskich domen internetowych.

 

No to kolejne 100 tysiecy domen w 6 miesiecy, wow :-D

 

Gratulacje dla Home.pl :)

 

http://webhosting.pl/kategorie/webhosting/...domen_w_home_pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratulacje ... :D ... za zalew domostw Abonentów papierkami, za cesję domen z kserówkami dowodów tożsamości, za niemożność wstawienia do jednego Panelu wszystkich klienckich domen (niedawno przeprowadziłem cesję kilkudziesięciu domen - nie wyobrażam sobie, jak wygląda cesja kilkuset, bez posiadania authInfo!?)

Kwestia samego authInfo - procedury "wydobywcze", nie chce mi się gadać ...

Uciekam. Może wrócę, (bo poza tym, o.k :D) jak staną się Rejestratorem na miarę XXI wieku.

 

-----

 

Edit:

Temat został "odgrzebany" - więc nie mogłem się powstrzymać ...

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gratulacje ... :D ... za zalew domostw Abonentów papierkami, za cesję domen z kserówkami dowodów tożsamości, za niemożność wstawienia do jednego Panelu wszystkich klienckich domen (niedawno przeprowadziłem cesję kilkudziesięciu domen - nie wyobrażam sobie, jak wygląda cesja kilkuset, bez posiadania authInfo!?)

Kwestia samego authInfo - procedury "wydobywcze", nie chce mi się gadać ...

Uciekam. Może wrócę, (bo poza tym, o.k ) jak staną się Rejestratorem na miarę XXI wieku.

 

he he, dobre, dokładnie...nie jestem może imponującym klientem Home.pl ale gdy na początku uzbierałem jakieś 20, to tez zadałem sobie pytanie, a potem w infolinii BOK, why the hell nie ma możliwości zgromadzenia wszystkich domen w jednym panelu

Share this post


Link to post
Share on other sites
why the hell nie ma możliwości zgromadzenia wszystkich domen w jednym panelu

 

Nie wiem chlopaki jak wy to robicie, ale ja mam kilkadziesiat

domen w home.pl, loguje sie do glownej i widze wszystkie

pozostale z mozliwoscia zarzadzania nimi :D

 

Jak ktos nie potrafi, to zapraszam na szkolenie :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem chlopaki jak wy to robicie, ale ja mam kilkadziesiat

domen w home.pl, loguje sie do glownej i widze wszystkie

pozostale z mozliwoscia zarzadzania nimi :D

 

Jak ktos nie potrafi, to zapraszam na szkolenie ;)

 

Bo masz pewnie hosting wykupiony u nich :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bo masz pewnie hosting wykupiony u nich :D

 

Nie jest to konieczne.

Wystarczy sobie przypisać domeny do jednej, głównej. Później po zalogowaniu do którejkolwiek mamy podgląd na wszystko. Natomiast w przypadku sprzedania którejś wystarczy ustawić, aby była osobna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×