Jump to content
Sign in to follow this  
s3e

polskifitness.pl

Recommended Posts

polskifitness.pl poszedl pod mlotek jako serwis - jednak serwis po sprzedazy zostal usuniety - tak jakby kupcowi zalezalo tylko na domenie.

sprzedana zostala na allegro za kwote 4500netto (+22% VAT)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dzięki, ale myślę że po prostu miałem fart.

domena była używana przeze mnie przez rok - co na pewno także miało wplyw.

byla tez wypozycjonowana i to wzorowo oraz posiadała PR=5.

 

no ale dużo się przez to nauczyłem odnośnie sprzedaży domen i podnoszenia ich wartości.

nie wierzę także w to, że można coś dobrze sprzedać - nic nie dając z siebie. no chyba że sie trafi jakiś rarytas.

 

w tym przypadku to był udany strzał. powiedzmy 3 godziny tygodniowo by dbać o adres i po roku okazało się że to lepsze niż lokata.

 

jak wiadomo tez - apetyt rośnie w miare jedzenia i już wiem, że mogłem uzyskać lepszą cenę o jakieś 25%.

 

no ale wszystko przede mną :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serwisu nie widziałem wiec nie wiem ale pewnie zrobiles dobry interes :blink:

 

Niemniej jednak chyba nie ten dział. Sprzedałeś serwis (a serwis sprzedaje sie praktycznie tylko z domeną). Gdyby człowiekowi zależało tylko na domenie, napisałby - targował..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja właśnie pragnę zauwazyć, że cała procedura sprzedaży odbyla się w lutym zeszlego roku. W momencie przekazania praw, dostępu etc. serwis został wykasowany i jest tylko to co widać... stąd moje przepuszczenia, że chodziło o domenę - co zresztą opisałem na początku

Share this post


Link to post
Share on other sites
Serwisu nie widziałem wiec nie wiem ale pewnie zrobiles dobry interes :blink:

 

Niemniej jednak chyba nie ten dział. Sprzedałeś serwis (a serwis sprzedaje sie praktycznie tylko z domeną). Gdyby człowiekowi zależało tylko na domenie, napisałby - targował..

 

http://web.archive.org/web/20060711212441/...lskifitness.pl/

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ładnie 4,5 tys netto. Musiało mu zależeć na domenie. Mógł kupić za pare złotych

polskifitness.com.pl PROMOCJA! - od 0,90 zł

polskifitness.com PROMOCJA! - od 0,90 zł

polskifitness.eu PROMOCJA! - od 0,90 zł

polskifitness.net PROMOCJA! - od 0,90 zł

Share this post


Link to post
Share on other sites
polskifitness.pl poszedl pod mlotek jako serwis - jednak serwis po sprzedazy zostal usuniety - tak jakby kupcowi zalezalo tylko na domenie.

sprzedana zostala na allegro za kwote 4500netto (+22% VAT)

mogę tylko pogratulować

Share this post


Link to post
Share on other sites

dzieki wszystkim, teraz pracuje nad kilkoma domenami i mam nadzieje, że swoj rekord w tym roku pobiję.

Share this post


Link to post
Share on other sites
dzieki wszystkim, teraz pracuje nad kilkoma domenami i mam nadzieje, że swoj rekord w tym roku pobiję.

 

Jestem pod wrażeniem.

Nie tyle domeny co umiejętności sprzedawcy.

Tak trzymaj a wkrótce będziesz doradzał innym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dzieki Kangur za uznanie. powiem tylko, że podejśc bylo kilka na allegro z wysoką minimalną by zbadać zainteresowanie. kluczem była tu cierpliwość i te kilka godzin tygodniowo na budowanie otoczki wokół domeny. dla mnie "puste" adresy jesli same w sobie nie mają potencjalu nie są warte złotówki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
... dla mnie "puste" adresy jesli same w sobie nie mają potencjalu nie są warte złotówki.

 

Już kiedyś porównywałem czyste domeny do rudy żelaza a serwisy do miecza samurajskiego.

Podoba mi się to co piszesz o cierpliwości i budowaniu otoczki.

Niektórzy są gotowi sprzedać niezłą domenę pierwszemu lepszemu kupcowi byle cokolwiek zarobić.

I pewnie sami nie zdają sobie sprawy ile na tym tracą ?

Gdybym przeprowadzał rozmowy kwalifikacyjne do działu sprzedaży, to już byłbyś zakwalifikowany do dalszego etapu :)

Bo domeny to także produkt, który trzeba umieć nie tylko znaleźc ale także sprzedać.

Brawo !

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to chyba muszę w końcu jakiś serwis postawić na polskisport.pl ;)

 

ja bym sie dlugo nie zastanawiał... w rok zbudowac mozna niezly serwis z odpowiednim content'em i zapleczem (nie mowie o kopiowaniu tresci itd.) a potem sprzedac jako biznes za tysiace a nie grosze

 

wezcie pod uwage ze zakup dobrej domeny + pomysl bije wszelkiego rodzaju lokaty pod wzgledem stopy zwrotu... w zyciu nie ma nic zadarmo. kase naprawde mozna a wrecz trzeba wypracowac bo gdy sprzedasz sama domene musisz miec swiadomosc ze straciles potencjalny zysk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba jeszcze wziąść pod uwagę czas jaki się poświęci na budowanie serwisu i pozycjonowanie.

Bo jeżeli ktoś poświęci tygodniowo 5 godzin na taki serwis czyli 1825 godzin rocznie a następnie sprzeda go z domeną za np. 2 tysiące zł to wcale nie znaczy, że zrobił super biznes.

Jest to bowiem ok. 10 miesięcy normalnej, 8-godzinnej pracy !

A to oznacza, że pracował za 200 zł miesięcznie ...

Trzeba to skalkulować.

Może łatwiej będzie sprzedać np. 20 domen zarabiając na każdej tylko 100 zł i poświęcając łącznie powiedzmy 20 godzin ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trzeba jeszcze wziąść pod uwagę czas jaki się poświęci na budowanie serwisu i pozycjonowanie.

Bo jeżeli ktoś poświęci tygodniowo 5 godzin na taki serwis czyli 1825 godzin rocznie a następnie sprzeda go z domeną za np. 2 tysiące zł to wcale nie znaczy, że zrobił super biznes.

Jest to bowiem ok. 10 miesięcy normalnej, 8-godzinnej pracy !

A to oznacza, że pracował za 200 zł miesięcznie ...

Trzeba to skalkulować.

Może łatwiej będzie sprzedać np. 20 domen zarabiając na każdej tylko 100 zł i poświęcając łącznie powiedzmy 20 godzin ?

Myśmy się chyba innej matematyki uczyli... tygodniowo 5 godzin to 260 godzin rocznie, po sprzedazy za 2 tysiace zł wychodzi jakieś 7,70zł/h.

I nie rozumiem jeszcze w jaki sposob poswiecanie 5h tygodniowo to 10 miesiecy 8godzinnej pracy. Eh.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myśmy się chyba innej matematyki uczyli... tygodniowo 5 godzin to 260 godzin rocznie, po sprzedazy za 2 tysiace zł wychodzi jakieś 7,70zł/h.

I nie rozumiem jeszcze w jaki sposob poswiecanie 5h tygodniowo to 10 miesiecy 8godzinnej pracy. Eh.

kangurowi chyba chodziło 5h dziennie bo wtedy obliczenia sie zgadzają

Share this post


Link to post
Share on other sites

Główny mój problem to słaba znajomość php niestety, stąd cały czas domena leży odłogiem

Share this post


Link to post
Share on other sites
kangurowi chyba chodziło 5h dziennie bo wtedy obliczenia sie zgadzają

 

Dokładnie o to mi chodziło.

Przepraszam za błąd.

Tak czy inaczej warto cenić swój czas ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×