Jump to content
Sign in to follow this  
jastaruk

Komputers*pl

Recommended Posts

Gratuluję sprzedaży. Jest wiele powodów, dla których nie warto publikować sprzedaży na forum. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naprawdę ciężko komputersy potraktować jak krótką generyczną domenę (w jakimkolwiek języku) i kiwać nad nią głową jaki to sensowny zakup dla kupującego. Brandy zawierają w sobie pewien pierwiastek absurdu - a czemu nie qomputers? albo computrex? Jest powód dla których serwisy web 2.0 zaczęły się nazywać "blox.pl" a nie "blog.pl" i bynajmniej nie jest to zamierzona literówka.

 

Domena komputer.pl była zapewne poza zasięgiem kupującego więc zdecydował się na jego zdaniem rozsądną alternatywę, Ty poinformowałeś o tym na forum DI, społeczność inwestorów skorzystała z okazji by to skomentować, nie ma czego żałować. Czy po zobaczeniu tego wątku KK będzie żałować inwestycji? Gdyby chciał poznać opinie domainerów to by spytał wpierw na tym forum - na pewno istnieją jakieś racjonalne przesłanki by zainwestować średnie XXXX w Komputers.pl

 

Możliwe że część komentarzy zawiera w sobie pierwiastek zazdrości/zawiści/złości że to nie ich komputeros.pl ale chyba w jakiś sposób są one szczere i odzwierciedlają oczekiwania inwestorów co do rynku domen - ciężko oczekiwać innej reakcji.

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak czytam sobie komentarze i biję się w pierś i poczuwam do winy, że tą informacje o sprzedaży tutaj umieściłem. Bo pomyślcie sobie co będzie jak przeczyta to osoba, która to zakupiła, w końcu to publiczne forum. A jeżeli miał(a) w planach inne zakupy domen, niezależnie jakie i z jakich pobudek?!

Często tutaj można przeczytać, że większość społeczeństwa nie traktuje poważnie "domen", ale to świadomość tego tworzy branża domenowa a nie społeczeństwo. A "branża" wyśmiewa zakup domeny np. proponując zakupić słownik itp. nie znając powodów zakupu. A dla mnie osobiście, wyśmiewanie klienta, który płaci grubą kasę, i nieważne jakimi przesłankami się kieruje, jest na samym szczycie błędów jakie można popełniać w biznesie. No cóż pozdrawiam i powodzenia :)

 

I dlatego co raz mniej ludzi informuje o swoich sprzedaż na tym forum. Z jednej strony są tu opinie, że domena jest warta tyle, ile jest w stanie ktoś zapłacić, a jak już mamy tak dobrą sprzedaż to pojawiają się niezbyt mądre komentarze.

 

Może czas skończyć z tą dziwną naszą "modą" na chwalenie się sprzedażami? Osobiście nie znam innej takiej branży, gdzie ludzie chwalą się swoimi sprzedażami i podają kwoty :P Chyba, że numizmaci i inni kolekcjonerzy :P

 

 

G.

Share this post


Link to post
Share on other sites

co racja to racja...pierwiastek zazdrości i u mnie sie pojawił chociaz przeklada sie to na wiekszą mobilizację do pracy i wiekszy upór w szukaniu tej jedynej perelki..chociaz naoczny przyklad pokazuje, iż mozna dobrze sprzedawać bez ciągłego patrzenia sie w górę goniąc za ta najlepszą.

Nie zmienia to jednak faktu, ze takie "komputersy" troche burza konstrukcje i swiatopoglad domenowy :) ale wg mnie należy sie z tego tylko cieszyc...własnie takie transakcje nadają temu biznesowi smaczku

 

Pozdrawiam i gratuluje

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak czytam sobie komentarze i biję się w pierś i poczuwam do winy, że tą informacje o sprzedaży tutaj umieściłem. Bo pomyślcie sobie co będzie jak przeczyta to osoba, która to zakupiła, w końcu to publiczne forum. A jeżeli miał(a) w planach inne zakupy domen, niezależnie jakie i z jakich pobudek?!

Często tutaj można przeczytać, że większość społeczeństwa nie traktuje poważnie "domen", ale to świadomość tego tworzy branża domenowa a nie społeczeństwo. A "branża" wyśmiewa zakup domeny np. proponując zakupić słownik itp. nie znając powodów zakupu. A dla mnie osobiście, wyśmiewanie klienta, który płaci grubą kasę, i nieważne jakimi przesłankami się kieruje, jest na samym szczycie błędów jakie można popełniać w biznesie. No cóż pozdrawiam i powodzenia :)

..a na co liczyłeś otwierając ten temat?

Na pochwały dla klienta, dla Ciebie czy ogólnie, liczyłeś na wyłącznie konstruktywne komentarze?

Domena komputers.pl to tzw. ninja... a kwota którą osiągnąłeś jest kosmicznie wysoka (według mnie) i jest to mistrzostwo świata... stąd takie a nie inne komentarze.

 

Jeszcze raz gratuluję.. naprawdę niezwykła sprzedaż.

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites
I dlatego co raz mniej ludzi informuje o swoich sprzedaż na tym forum. Z jednej strony są tu opinie, że domena jest warta tyle, ile jest w stanie ktoś zapłacić, a jak już mamy tak dobrą sprzedaż to pojawiają się niezbyt mądre komentarze.

 

Może czas skończyć z tą dziwną naszą "modą" na chwalenie się sprzedażami? Osobiście nie znam innej takiej branży, gdzie ludzie chwalą się swoimi sprzedażami i podają kwoty :) Chyba, że numizmaci i inni kolekcjonerzy :P

 

 

G.

 

W każdej branży, która nie ma z góry ustalonych cen są jakieś formy statystyk sprzedaży żeby inni mieli świadomość za ile mogą sprzedawać "towar". Gdyby np. DD nie publikował tutaj swoich sprzedaży, w cenach nieosiągalnych dla innych, to by ludzie nie mieli świadomości ile można wołać za domeny. I suma sumarum to nadaje wartość branży. Widzę, że inni mogą sprzedawać za xxxx, to za tyle i ja wystwiam swoje domeny, nawet ninje :P.

Share this post


Link to post
Share on other sites
..a na co liczyłeś otwierając ten temat?

Na pochwały dla klienta, dla Ciebie czy ogólnie, liczyłeś na wyłącznie konstruktywne komentarze?

Domena komputers.pl to tzw. ninja... a kwota którą osiągnąłeś jest kosmicznie wysoka (według mnie) i jest to mistrzostwo świata... stąd takie a nie inne komentarze.

 

Jeszcze raz gratuluję.. naprawdę niezwykła sprzedaż.

 

Nie wiem na co liczyłem, może wiem ale po co to pisac. Ale może czas zmieniać świadmość dominiarzy, zamiast pisać ale ci się klient "idiota" trafił, można napisac ale zajebisty klient. Bo to co dla jednego jest gównem, dla innego może być złotem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×