Jump to content
Ores

Dropped.pl-początek końca?

Recommended Posts

Powoli, powoli myślę, że wyjdą na prostą.

 

 

również tak uważam.

Edited by zabaco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak z ciekawości - możecie pobrać authinfo dla domeny? Ja wpisuję hasło 2 poziomu i biała plansza, korzystam z przypominania hasła 2 poziomu po wysłaniu formularza też biała plansza.

 

Swoją drogą ciekawą rzeczą jest też że wprowadzono opłaty dla domen zewnętrznych wystawionych na giełdzie - niby grosze, ale nie było o tym żadnej informacji i jakby ktoś miał więcej domen i wszedł na konto po dłuższym czasie, to mógłby się trochę zdzwić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak z ciekawości - możecie pobrać authinfo dla domeny? Ja wpisuję hasło 2 poziomu i biała plansza, korzystam z przypominania hasła 2 poziomu po wysłaniu formularza też biała plansza.

 

Swoją drogą ciekawą rzeczą jest też że wprowadzono opłaty dla domen zewnętrznych wystawionych na giełdzie - niby grosze, ale nie było o tym żadnej informacji i jakby ktoś miał więcej domen i wszedł na konto po dłuższym czasie, to mógłby się trochę zdzwić.

 

mi po redukcji pobralo 30zl dziennie :blush:

wiec zredukowalem na ta chwile do zera ilosc domen

 

najwyzej przeniose troszke domen fizycznie do AM

Share this post


Link to post
Share on other sites
No całkiem spoko:

 

- Domena gieldamonet.pl wygasa 9 maja o godz. 14:51

- 8 maja o godz. 05:43 została odnowiona co "teoretycznie" zostało potwierdzone przez wiadomość http://i.imgur.com/Y5Moe.png

- a tymczasem WHOIS pokazuje... "gieldamonet.pl 's billing period had finished" http://i.imgur.com/2q5Gq.png

Wymieniona wyżej i jeszcze jedna inna "teoretycznie" przedłużona a praktycznie wygasająca domena zostały już przedłużone o kolejny rok. Ticketów nie pisałem, bo byłem ciekawy jak sprawa dalej sama potoczy się. Wygląda na to, że obecnie nie pozostaje nic innego jak tylko codzienna ręczna weryfikacja danych whois dla opłaconych domen. A jeżeli Dropped lubi do każdego przedłużenia wygasającej domeny z własnej kieszeni dopłacać 10%, to kondycja finansowa pewnie jeszcze długo nie ulegnie zmianie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

mam klikadziesiąt domen zakupionych poprzez firmę Aftermarket.pl. Niestety ostatnio mam bardzo zle doświadczenia związane z nią, mimo wydawałoby się dobrych opinii w internecie.

Sprawa dotyczy wpłat na konto a bardziej ich wypłat w Afermaket.pl. Wpłaca się niby bez problemu środki potrzebne do zakupu domen. Jeśli chce się wypłacić środki to Regulamin mówi, że przelew trwa do 10 dni i to ROBOCZYCH!.

No ale dobrze potrzeba to potrzeba miałem dość sporo pieniędzy na koncie bo zakup fajnych domen jest kosztowny ale w końcu miejmy nadzieję za jakiś czas i opłacalny.

Przelew zleciłem 17 kwietnia. Do dziś pieniędzy nie mam. Na wszystkie prośby kontaktu - wysłałem ponad 10 maili z pytaniem co się dzieje z pieniędzmi, dlaczego ich nie ma, czy coś się stało itp informacje dostałem jedna informację że ktoś się skontaktuje i nazwisko jakiegoś Pana. To wszystko.

Oczywiście nie dostałem informacji od nikogo z firmy. Telefonów nie ma bo firma jest zarejestrowana na Cyprze i podany jest adres mailowy. Firma reklamuje się jako DOBRA FIRMA ze znakiem polskiej flagi. I rzeczywiście handel domen nie pozostawia wiele do życzenia i odbywa się sprawnie i profesjonalnie - do momentu kiedy pojawią się pieniądze.

 

Mija jakieś 14,15 dni roboczych od przelewu. Zero informacji. Zero przeprosin wyjaśnień.

 

Ja się pytam co to za firma, co to za ludzie i czy nie jest to oszustwo? I kto pozwala tej firmie posługiwać się znakami dobrej firmy - bo jak tak ma wyglądać DOBRE BO POLSKIE to ja dziękuje..

 

Czy ktoś coś wie na temat firmy? Jakieś rady?

 

Oczywiście zostaje prokuratura bo to zwykłe oszustwo ale czy takiej firmie można pozwolić działać na rynku? Zaufać?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem wszystkich rozgoryczonych, ktorzy czekaja na pieniadze. Jednakze po trosze stane w obronie AM. Tez mialem podobna sytuacje z PayPal. Na szczescie u mnie kwota byla znacznie mniejsza, aczkolwiek wplynelo to na pewna destabilizacje finansowa... Wy macie o tyle komfort, ze te pieniadze predzej, czy pozniej odzyskacie (zapewnienia Michaua i np. jego wyprzedaze). Michau takiej pewnosci nie ma. Co i tak go nie tlumaczy z blednych decyzji zarzadzania - takie ryzyko prezesa. Z reszta, pewnosci nie mamy, ze to PP. Rownie dobrze mogly to byc nieudane inwestycje na gieldzie... Tu juz prokurator musialby wydac oswiadczenie, bo gdyby to nie PP, to za defraudacje idzie sie do ciupy. Wazne, ze Michau cos w tej sprawie robi i nie uciekl z reszta kasy do Am. Pld. ;-)

 

Jednakze jak tak czytam watki w tej sprawie, to wlos jezy sie na mojej lysej glowie. Chodzi o nieprzedluzanie domen. Powinno to byc wydzielone i traktowane priorytetowo. Pal licho kilka/dziesiat/set zl, ktore i tak AM kiedys wyplaci, ale strata domeny, ktorej wartosci nie da sie jasno oszacowac, to juz kryminal. To tak, jakby bank wyrzucal na smietnik zawartosc skrytek (w ktorych moze byc kolia krolowej Elzbiety, jak i stara zepsuta szczotka do wlosow) po uplynieciu okresu abonamentowego, pomimo, ze za przedluzenie swiadczenia skrytki pobral wczesniej pieniadze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z domenami to jest tak troche jak z zabytkami, dla jednego zabytkowy mebel to cenny zabytek a dla innegro to poprostu stara szafa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kuba911

Podaj proszę link do swojego portfolio w AM będziemy wtedy mogli udzielić Ci ewentualnych rad "co dalej".

Pozdrawiam,

Ores

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja się pytam co to za firma, co to za ludzie i czy nie jest to oszustwo? I kto pozwala tej firmie posługiwać się znakami dobrej firmy - bo jak tak ma wyglądać DOBRE BO POLSKIE to ja dziękuje..
Informujemy, iż firma

 

Michau Enterprises Limited

Nikozja

 

NIP: CY10245422H

 

 

 

przystąpiła do Programu Rzetelna Firma, jednak na chwilę obecną nie spełnia warunków uczestnictwa w programie.

 

W celu uzyskania wyjaśnień proszę skontaktować się z ww. firmą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dropped na prawdę ma farta że jest na cyprze, wk*** tyle ludzi że pewnie doniesień o przywłaszczeniu było by nie jedno gdyby to było w pl.

Farta mają że wizzair nie lata na cypr. W ryanairze nie sprawdzalem jeszcze :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja się pytam co to za firma, co to za ludzie i czy nie jest to oszustwo? I kto pozwala tej firmie posługiwać się znakami dobrej firmy - bo jak tak ma wyglądać DOBRE BO POLSKIE to ja dziękuje..

 

 

CYTAT

Informujemy, iż firma

 

Michau Enterprises Limited

Nikozja

 

NIP: CY10245422H

 

 

 

przystąpiła do Programu Rzetelna Firma, jednak na chwilę obecną nie spełnia warunków uczestnictwa w programie.

 

W celu uzyskania wyjaśnień proszę skontaktować się z ww. firmą.

 

Nie patrzcie na Rzetelną Firmę, to PIC NA WODĘ, NIE MA ABSOLUTNIE ŻADNEGO ZWIĄZKU Z TYM, CZY PRZEDSIĘBIORCA JEST WYPŁACALNY, CZY NIE.

Nie opłacisz składki i lądujesz w gronie firm nie spełniających warunków uczestnictwa w programie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Starałem się siedzieć cichutko w tym temacie, choć mam wiele swoich przemyśleń na temat kondycji finansowej dropped.

 

Sprawa dotyczy domeny kredyt.tv, która niestety spadła mimo, iż była opłacona do 2013-02-02

 

Z racji, iż na wyjaśnienia pracownika wyższego szczebla w przedmiotowej sprawie czekam już 3 dni opisuję poniżej mój przypadek:

 

 

KLIENT: 2012-02-11 13:12:36

 

Witam,

 

chciałbym zapytać się jak traktować mam informację w panelu dotyczącą wygasania domeny kredyt.tv

 

2012-02-02 18:00:23

 

w związku z informacjami whois:

 

Expiration Date: 2013-02-02

Creation Date: 2009-02-02

Last Update Date: 2012-02-03

 

DROPPED 2012-02-12 15:07:49

 

Witam,

 

Otrzymałem informację, że dane we whois dla domen zarządzanych przez Key-Systems nie odzwierciedlają właściwego stanu domeny - Key-Systems w inny sposób rozlicza się z rejestrami domen.

Data podana w Pana panelu dla domeny kredyt.tv (2012-02-02 18:00:23) jest prawidłowa. Nie zanotowaliśmy odnowienia tej domeny, zatem domena ta bez przedłużenia wygaśnie. Tą domenę można jeszcze odnowić do 2012-03-16 18:00:23.

 

Pozdrawiam,

Krzysztof Szura

 

KLIENT: 2012-02-12 15:24:20

 

Witam Panie Krzysztofie,

 

w lutym ubiegłego roku nabyłem adres od kolegi z forum di.pl.

Domena obsługiwana była przez Active24.

Adres przed transferem na moje konto AM wymagał przedłużenia o kolejny rok -

kolega zapłacił więc kwotę 146.37 pln tytułem przedłużenia (do 2012 roku)

Po opłaceniu tej kwoty sprzedaca mógł przetransferować adres na moje konto

AM..

 

16 lutego 2011 roku adres trafił na moje konto AM.

Zostałem obciązony przez Was opłatą 100 pln - przedłużając jak mniemam okres

ważności domeny o kolejny rok ?

Sądzę więc, że dane whois wskazują poprawne informacje.

 

Proszę o ponowne przeanalizowanie sytuacji.

 

 

DROPPED 2012-02-12 17:04:26

 

Witam,

 

Rozumiem, przekażę te informacje do działu technicznego. Jednak data do kiedy można odnowić tą domenę, jaką widzimy w panelu Key-Systems czyli 2012-03-16 18:00:23 wskazuje, że ta domena była odnowiona tylko do 2012 roku.

 

Pozdrawiam,

Krzysztof Szura

 

KLIENT: 2012-02-12 16:08:34

 

...dziękuję, czekam więc na informacje.

Pozdrawiam.

 

DROPPED 2012-02-13 20:46:52

 

Witam,

 

Chciałbym Pana poinformować, że po analizie sprawa została wyjaśniona i domena kredyt.tv jest w tej chwili odnowiona do 2013-02-02 18:00:23.

 

Pozdrawiam,

Krzysztof Szura

 

KLIENT: 2012-02-13 20:25:55

 

...dziękuję za informacje.

Pozdrawiam.

 

KLIENT: 2012-04-07 23:12:49 (zorientowałem się że serwis postawiony na domenie nie działa)

 

Witam,

wszystko wskazuje na to, że domena spadnie w ciągu najbliższych dni.

Nie została odnowiona ?

Proszę o informacje.

 

KLIENT: 2012-04-10 21:08:47

 

 

Proszę o interwencję w przedmiotowej sprawie.

Domena spadnie w najbliższych dniach, a tego bym nie chciał.

 

 

DROPPED 2012-04-10 22:09:11

 

Witam,

 

Kontaktujemy się w sprawie domeny kredyt.tv z KeySystems, naszm partnerem, gdzie domena jest utrzymywana. Domena niebawem zostanie reaktywowana. Poinformujemy Pana, gdy to nastąpi.

 

W razie pytań pozostaję do dyspozycji.

 

Pozdrawiam,

Jakub Mączyński

 

KLIENT: 2012-04-10 22:13:03

 

..dziękuję Panie Jakubie za informacje.

Wierzę, że wszystko będzie ok.

 

KLIENT: 2012-04-29 23:26:20

 

Witam,

domena mimo Waszych zapewnień spadła.

Czekam na stosowne wyjaśnienia.

Z wyrazami szacunku,

 

DROPPED 2012-04-30 11:54:43

 

Witam,

 

Przekazują tą sprawę do wyjaśnienia do pracownika wyższego szczebla. Wkrótce powinien Pan otrzymać stosowne informacje.

 

Pozdrawiam,

Krzysztof Szura

 

 

KLIENT: 2012-04-30 20:23:40

 

...dziękuję, czekam z niecierpliwością.

Z wyrazami szacunku,

 

 

...i tak sobie czekam na pracownika wyższego szczebla do tego momentu :blush:

 

...

 

KLIENT: 2012-05-08 23:27:56

 

...i tak sobie czekam z tą niecierpliwością już przeszło 8 dni na kontakt od pracownika wyższego szczebla - czy się doczekam ?

Czy usłyszę od Państwa jakieś wyjaśnienia ?

Chciałbym odzyskać adres.

Pozdrawiam.

 

 

A Dropped milczy.

 

Dla mnie ten adres warty jest 250 000 pln i obojętne mi jest przed jakim sądem będę tego dowodził.

Edited by kaz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Dla mnie ten adres warty jest 250 000 pln i obojętne mi jest przed jakim sądem będę tego dowodził.

 

Najlepsze jest to że obojętne przed jakim sądem będziesz tego dowodził to i tak tego nie dowiedziesz :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najlepsze jest to że obojętne przed jakim sądem będziesz tego dowodził to i tak tego nie dowiedziesz :blush:

 

...a skąd u Ciebie taka pewność Anubis ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
...a skąd u Ciebie taka pewność Anubis ?

 

Domyślam się że nie znasz znasz żadnego dobrego rzeczoznawcy od domen który potwierdzi swoimi kwalifikacjami, pieczątką i podpisem wartość domeny :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domyślam się że nie znasz znasz żadnego dobrego rzeczoznawcy od domen który potwierdzi swoimi kwalifikacjami, pieczątką i podpisem wartość domeny :wacko:

 

...lubię przecierać szlaki :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
...lubię przecierać szlaki :blush:

 

Ambitnie i wysoko mierzysz ale nieracjonalnie i syzyfowo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ambitnie i wysoko mierzysz ale nieracjonalnie i syzyfowo.

 

 

...ciągle liczę na kontakt dropped.

Share this post


Link to post
Share on other sites
najwyzej kwote kupna + odsetki i koszta sądowe

 

 

Mam nadzieję że nie wierzysz w tego typu model wyceny domen i że to tylko żart :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam nadzieję że nie wierzysz w tego typu model wyceny domen i że to tylko żart :blush:

można próbowac wycenić, np. porównując do sprzedazy podobnych domen

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam nadzieję że nie wierzysz w tego typu model wyceny domen i że to tylko żart :blush:

 

Według mnie Anubis nie żartuję i ja uważam, że ma rację.

To tak jakby ktoś altankę na działce wyceniał na 250tyś...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla mnie ten adres warty jest 250 000 pln i obojętne mi jest przed jakim sądem będę tego dowodził.

 

sadze ze taniej bedzie dropped jednak odkupic te domene :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

@kaz

I dobrze z Twojej strony. Ja uważam że Dropped/AfterMarket NIKOGO nie oszuka i WSZYSTKIM cierpliwym wynagrodzi niedogodności wynikające z obecnej sytuacji. Nagonka na forum oraz na skrzynkę mailową z pewnością nie pomaga.

 

@megalgal

Tak jak np. Urlopy.pl i Urlopy.com.pl? Domena jest warta tyle ile ktoś jest w stanie za nią zapłacić. Wartość, dość frywolnie, szacujemy my, domainerzy, opierając się jedynie na własnej, subiektywnej opinii i doświadczeniach. Nikt jednak Ci nie potwierdzi tej wyceny żadnym dokumentem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
@megalgal

Tak jak np. Urlopy.pl i Urlopy.com.pl? Domena jest warta tyle ile ktoś jest w stanie za nią zapłacić. Wartość, dość frywolnie, szacujemy my, domainerzy, opierając się jedynie na własnej, subiektywnej opinii i doświadczeniach. Nikt jednak Ci nie potwierdzi tej wyceny żadnym dokumentem.

wiem, dlatego powiedziałem, że cena kupna i to jest najbardziej realna wersja

 

u nas mozna jeszcze próbować powołac swojego biegłego który by to oszacował

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×