Jump to content
Sign in to follow this  
zabaco

sprzedaz domeny, kupiec opłacił i cisza

Recommended Posts

Sprzedałem domenę w sierpniu 2011r. Została sprzedana za niskie xxx przez allegro. kupujący zapłacił i powiedział, że za miesiąc się odezwie żeby ją przejąć. Minęły dwa i cisza. Zacząłem pisać do kupca ale cisza, na początku roku znów napisałem ale bez odzewu. Trzy tygodnie temu znów to samo.

Domena wygasa za dwa miesiące, czy domenę mam traktować jakbym jej nie posiadał czy mogę wystawić na sprzedaż ?

Edited by zabaco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem parę takich przypadków, po opłaceniu KK się nie odzywali, ba nawet nie transferowali domen.

Jedynie co pozostaje to niech "spada"

 

Jak dobra to załóż opcję :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

właśnie bardzo ciekawą sprawę poruszyłeś Zabaco. mnie po prawie miesiącu klient się po domenę zgłosił więc jednak uważać trzeba na dalsze ruchy, choć w Twoim przypadku - po ponad pół roku od daty sprzedaży to nie wiem co bym zrobił, serio:) chyba jak pisze pshemec pozwolił jej spaść, w końcu Klient za nią zapłacił i formalnie ma do niej pełne prawo. na pewno jednak nie wystawiałbym jej ponownie na sprzedaż.

 

:::pozdro mofokeng

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też miałem taką sytuację klient zapłacił 2,5 k i zamilkł, domena długo leżała u mnie, w końcu po wielu mailach i chyba nawet wysłaniu jakiegoś listu do firmy dowiedziałem się że Pan który kupił domenę już w firmie nie pracuje a ich nie interesuje żadna domena. No cóż było robić sprzedałem ją po raz drugi :) tym razem jakoś za górne XXX

Edited by promedica

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też miałem taką sytuację klient zapłacił 2,5 k i zamilkł, domena długo leżała u mnie, w końcu po wielu mailach i chyba nawet wysłaniu jakiegoś listu do firmy dowiedziałem się że Pan który kupił domenę już w firmie nie pracuje a ich nie interesuje żadna domena. No cóż było robić sprzedałem ją po raz drugi :) tym razem jakoś za górne XXX

 

aż taką ninje kupił za 2,5 koła że go z roboty pogonili?

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ode mnie kiedyś firma kupiła domenę za 2,5k netto (zapłacili w terminie, dostali fakturę itd.) i leżała na ich koncie aż zaczęła wygasać - przez uprzejmość zapytałem czy pamiętają o przedłużeniu, na co usłyszałem że to nie jest ich domena i wypraszają sobie takie insynuacje. Domena spadła.

Share this post


Link to post
Share on other sites

miałem podobny przypadek. Tyle że klient nie odzywał się i nie płacił. Więc to dużo gorszy przypadek. Od strony prawnej wygląda to tak, że jak kupił to jest jego, a co gorsze nawet nie ma maksymalnego czasu na zapłatę wg prawa o ile nie wyspecyfikujesz tego w umowie (opisie aukcji na allegro) najlepiej napisać że jeśli nie zostanie opłacona np. w ciągu tygodnie wycofujesz się z umowy i jesteś zgodnie z prawem. Możesz ją wtedy dowolnie sprzedać ponownie.

 

Wracając do pytania tak jak Ci ktoś poradził nie sprzedawaj jej tylko załóż na nią opcję i po sprawie. Sprzedasz ją ponownie prawdopodobnie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie w tej chwili leży chyba 5 domen opłaconych przez kk a nie przetransferowanych. Osobiście staram się przeprowadzać cesję elektroniczną, abonentem tych domen już nie jestem więc powiedzmy że jestem "czysty" jeśli spadną, może też pomyślę o opcji :). Autorowi tematu również radzę zrobić cesję i święty spokój. We whois będzie nowy abonent i to już jego problem co z domeną się stanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ode mnie kilka lat temu często pracownicy Agory kupowali serwisy - i tez kilka razy domeny i nic z tym nie robili. Wpłaty były zawsze regularne i terminowe, ale ani razu nie zlecili chociażby transferu domeny nie wspominając o zmiany lokalizacji plików.

 

Raz na domenę po serwisie założyłem opcje i wciąż jest u mnie, reszta po prostu spadła i ... cisza. Przed spadem każdej z domen informowałem o konsekwencjach nie opłacenia, nigdy nie dostałem odzewu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprzedałem domenę w sierpniu 2011r. Została sprzedana za niskie xxx przez allegro. kupujący zapłacił i powiedział, że za miesiąc się odezwie żeby ją przejąć. Minęły dwa i cisza. Zacząłem pisać do kupca ale cisza, na początku roku znów napisałem ale bez odzewu. Trzy tygodnie temu znów to samo.

Domena wygasa za dwa miesiące, czy domenę mam traktować jakbym jej nie posiadał czy mogę wystawić na sprzedaż ?

 

Ja na Twoim miejscu napisałbym do Allegro.

Jeżeli klient nagle się "obudzi", to może Ci wystawić złą cenzurkę, a tego pewnie nie chcesz.

Jak będziesz miał ticket zgłoszony do Allegro, to zawsze możesz się na niego powołać jakby kiedyś trzeba było wykreślać negatywną ocenę z Twojego konta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem to komentarze w allegro idzie wystawiać do 3 miesięcy od transakcji więc w tej chwili już mu raczej nic nie zrobi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
... Od strony prawnej wygląda to tak, że jak kupił to jest jego, a co gorsze nawet nie ma maksymalnego czasu na zapłatę wg prawa o ile nie wyspecyfikujesz tego w umowie (opisie aukcji na allegro) najlepiej napisać że jeśli nie zostanie opłacona np. w ciągu tygodnie wycofujesz się z umowy i jesteś zgodnie z prawem. Możesz ją wtedy dowolnie sprzedać ponownie.

 

A termin na fakturze ? od strony prawnej to on robi za maksymalny czas na zapłatę po jego upływie masz prawo do wyegzekwowania karnych odsetek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×