Jump to content
heden.pl

Czy ktoś ma kłopot z połączeniami w sieci PLAY?

Recommended Posts

Mam numer w PLAY i od kilku dni mam problemy z połączeniami. Długo wybiera numer a następnie przerywa z komunikatem "błąd połączenia" lub "sieć zajęta". Też tak macie czy tylko u mnie on występuje?Nie trwa to ciągle ale kilka razy dziennie mam taką sytuację, że nie mogę się dodzwonić przez kilka minut.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam numer w PLAY i od kilku dni mam problemy z połączeniami. Długo wybiera numer a następnie przerywa z komunikatem "błąd połączenia" lub "sieć zajęta". Też tak macie czy tylko u mnie on występuje?

Od miesiąca jestem w PLAY i tylko raz podobnie miałem.

 

A czy macie możliwość korzystania z zasięgu Orange? Mój HTC Sensation i Ani Galaxy Ace nie widzą w ogóle Orange.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie PLAY dziala bez problemow, kiedys byla podobna sytuacja - zadzwonilem do BOK i wypytali gdzie przebywam - sprawdzili i okazalo sie ze jakies prace na nadajniku trwaja i w ciagu kilku h to ustanie - i tak sie stalo.

 

PS. Jak przelacze w tryb automatyczny wyszukiwania sieci (a nie na sztywno PLAY) to raz przeskoczy na Plusa, raz na Orange - zalezy jaki lepszy zasieg :-))

Share this post


Link to post
Share on other sites
...zadzwonilem do BOK ...

 

Szkoda, że AM nie biura BOK. Szkoda też, że na pierdoły potraficie odpisać a na poważne pytania już nie :( Ale to tak na marginesie.

 

A wracając do tematu to od 4 lata jestem w play i często się zdarza, że nie mogę się do kogoś zadzwonić lub przerywa połączenie bez żadnego komunikatu... Coś kosztem czegoś, play jest tanim operatorem ale usługi nie są do końca na najwyższym poziomie...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam numer w PLAY i od kilku dni mam problemy z połączeniami. Długo wybiera numer a następnie przerywa z komunikatem "błąd połączenia" lub "sieć zajęta". Też tak macie czy tylko u mnie on występuje?Nie trwa to ciągle ale kilka razy dziennie mam taką sytuację, że nie mogę się dodzwonić przez kilka minut.

Jak jestes w miejscu, gdzie sieci sa zatloczone, to tak moze byc.

 

Na roamingu stabilny zasieg to loteria, pomimo pelnego zasiegu na wyswietlaczu. Mowa o GSM900/1800.

 

Czasem pomaga przelaczenie na UMTS (wieksza pojemnosc, mniejszy zasieg), badz reczne wyszukiwanie i przelaczanie pomiedzy roamingiem plusa i orange, tudziez play.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie na wsi mam z tym duży problem. Jak chcę z kimś rozmawiać to muszę stać na balkonie, ewentualnie trzymać głowę przy szybie okna :-) A nawet jak mam np. 2 kreski i chcę się gdzieś połączyć to nagle przerywa mi połączenie i czekam minutę aż zasięg wróci. Dlatego przeprosiłem się ostatnio z telefonem stacjonarnym i każę wszystkim dzwonić właśnie na ten telefon.

W przedpokoju nie mam w ogóle zasięgu. Ale z tego co wiem to chyba tu jest taki problem z wszystkimi sieciami. Dziwne, bo to tylko parę km od Wrocławia..

Jak mieszkałem jeszcze do niedawna w mieście to nie miałem żadnego problemu z zasięgiem w Playu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
U mnie na wsi mam z tym duży problem. ...

 

 

Znajomi i rodzina w niedalekiej wsi ode mnie maja ten sam problem, gdzie jedyny jaki taki zasieg jest z Orange i/lub Plusa (w zaleznosci gdzie sie na placu stanie). Wyjsciem na to jest repeater do kupienia za >= kilkaset zl. Wowczas nie trzeba juz wisiec na parapecie na strychu ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapomniałem o tym temacie całkowicie.

 

Byłem w puncie i podobno trzeba wybrać "ręczne wybieranie sieci" a nie automatyczne. Gość mi poprzestawiał i od tego czasu działa bez problemu. Co ciekawe ja wcześniej nic nie zmieniałem w ustawieniach telefonu. Po prostu przestało działać jak należy. Podobno coś z nadajnikami zmieniali. Podbijam temat jakby ktoś miał podobny problem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ręczne wybieranie sieci ? dziwne, bo za każdym razem jak będzie znikała sieć to będzie trzeba ręcznie wybrać inną... chyba, że się mylę ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zapomniałem o tym temacie całkowicie.

 

Byłem w puncie i podobno trzeba wybrać "ręczne wybieranie sieci" a nie automatyczne. Gość mi poprzestawiał i od tego czasu działa bez problemu. Co ciekawe ja wcześniej nic nie zmieniałem w ustawieniach telefonu. Po prostu przestało działać jak należy. Podobno coś z nadajnikami zmieniali. Podbijam temat jakby ktoś miał podobny problem :)

 

Mialem to samo w Orange jakiś czas temu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ręczne wybieranie sieci ? dziwne, bo za każdym razem jak będzie znikała sieć to będzie trzeba ręcznie wybrać inną... chyba, że się mylę ?

 

Nie wiem jak to działa ale gość specjalnie wychodził z punktu na zewnątrz aby był zasięg PLUSa i wybrał mi tą sieć. Nie wiem o co chodzi ale działa teraz prawidłowo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przez 4 lata miałem Play, też ustawiłem zasięg Plusa i to nic nie dawało. W końcu przeszedłem do t-mobile i tutaj problemy też są, ale znacznie rzadziej (czytaj ponad 20 razy rzadziej) niż w Play. W Play czasami próbowałem przez 20 minut się do kogoś dodzwonić, raz na boku Play przerwało połączenie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

już wiem o co chodzi :) dzięki za podpowiedź :) mam nadzieję, że teraz nie będę miał już problemów z zasięgiem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×