Jump to content
Sign in to follow this  
Liwiusz

Pingwin od Googla

Recommended Posts

Na forach o SEO wrze, niektórzy wieszczą upadek firm pozycjonujących, a tutaj taka błoga cisza :)

 

Zauważyliście zmianę pozycji waszych domen w googlu?

 

Czy domeny zgodne nazwą z wyszukiwanymi frazami zyskały, czy straciły?

Edited by Liwiusz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, trzeba mieć najpierw jakieś serwisy, żeby odczuć zmiany.

 

Moim zdaniem z pozycji domainera, który tylko handluje domenami zmiany w mechanizmach oceny stron przez Google są bez znaczenia. Stąd ta cisza.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Moim zdaniem z pozycji domainera, który tylko handluje domenami zmiany w mechanizmach oceny stron przez Google są bez znaczenia. Stąd ta cisza.

 

Po pierwsze: Wartość słów kluczowych w nazwach domen to sprawa bardzo ważna dla domeniarstwa.

Po drugie: Ja nie prowadzę serwisów ale moje ofert sprzedaży domen podskoczyły w Google (ale nie wiem czy to na pewno zasługa ostatnich zmian)

Share this post


Link to post
Share on other sites

za wcześnie żeby o tym mówić, jak na razie można mówić o efekcie domina jak ktoś to ładnie nazwał na PiO.

 

Niech algorytm "przeleci" wszystkie stronki, wtedy zobaczymy realne "zniszczenia". Ja na ~10 stron zaobserwowałem:

1 spadek o 1 miejsce (z 1 miejsca w serpach na 2)

6 spadków o ~10-30 pozycji

3 spadki poza top 100

 

nie ma co płakać, trzeba poczekać co z tego wyjdzie za kilka dni.

Edited by FreeS

Share this post


Link to post
Share on other sites

mój serwis spadł na ok. 30 ważnych fraz o 10-30 pozycji w dół.. a szkoda, bo jest w miarę nowy i piął się ładnie w górę.

Co ciekawe - spadły frazy pozycjonowane ale także takie nie linkowane.

Serwis jest bdb zoptymalizowany (title, keywords, descr.) i takie jest linkowanie na anchory.

Mam nadzieję, że to chwilowe, bo jak nie to lipa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po pierwsze: Wartość słów kluczowych w nazwach domen to sprawa bardzo ważna dla domeniarstwa.

Po drugie: Ja nie prowadzę serwisów ale moje ofert sprzedaży domen podskoczyły w Google (ale nie wiem czy to na pewno zasługa ostatnich zmian)

 

Kolega ode mnie z pracy (bdb pozycjoner -jeden z lepszych jakich znam) mówił mi, że strony, które pozycjonuje i mają wartościową treść poleciały w dół, a śmieciowe zaplecza, które postawił dla pkt w weblinku i statlinku w górę.

 

Z tego by wynikało, że te zmiany są kompletnie bez sensu. Nie pierwsze zresztą takie od Google.

 

Ja się aktualnie nie zajmuję pozycjonowaniem, kilka lat temu miałem kilka dużych serwisów i je pozycjonowałem to coś tam wiem, niemniej z tego, co rozmawiam z ludźmi z branży to Google celowo utrudnia pozycjonowanie, żeby zarabiać na Adwords - taka krąży fama.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

To że google obniża to normalne aby adwordsy promować ( nie trzeba Ameryki odkrywać żeby to poczuć) ,choć moją domenę podciąga lekko ale nie za szybko. A ta, co jest 10 lat w necie , to wyprzedziła ją domena konkurencji-podróbki 2-3 letnia i z badziewną treścią. Czasem rotuje to z moją na 1-2. A kasa jets tu konkretna tylko żę ja mam towar od razua u tamtego tzreba czekać kilka miesięcy, co już wogóe jest patalogią ...;-) OFFline

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×