Jump to content
ebook

zmienie rejestratora domeny

Recommended Posts

Mam załóżmy domene x.pl w nazwie.pl. Po roku patrze że muszę zapłacić 100zł za przedłużenie, co oczywiście jest dużą kwotą. Więc chce zmienić operatora na np. az.pl lub ovh.pl i co musze zrobić. Czekać aż wygasnie i szybko kupić np. w az.pl ??.

Tak to się robi ?.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam załóżmy domene x.pl w nazwie.pl. Po roku patrze że muszę zapłacić 100zł za przedłużenie, co oczywiście jest dużą kwotą. Więc chce zmienić operatora na np. az.pl lub ovh.pl i co musze zrobić. Czekać aż wygasnie i szybko kupić np. w az.pl ??.

Tak to się robi ?.

1. Bardzo szybko musisz to zrobić ;)

2. Opłacić na kolejny rok i napisać prośbę o authinfo, który umożliwi Ci przeniesienie domeny do dowolnego rejestratora.

3. Założyć opcję na swoją domenę i nie opłacić. Po "złapaniu" domeny na opcję wystarczy ją zarejestrować i domena ponownie jest Twoja u innego rejestratora.

 

O opcjach poczytasz na forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam załóżmy domene x.pl w nazwie.pl. Po roku patrze że muszę zapłacić 100zł za przedłużenie, co oczywiście jest dużą kwotą. Więc chce zmienić operatora na np. az.pl lub ovh.pl i co musze zrobić. Czekać aż wygasnie i szybko kupić np. w az.pl ??.

Tak to się robi ?.

 

 

Jeżeli masz 1-literówkę to stówka w jedną czy w drugą stronę nie ma znaczenia ;)

Ale zapewne jej nie masz.

Więc może masz u nich dużo domen ( np. 100 ) ?

Wtedy masz szansę na ofertę indywidualną - 70 zł netto za domenę.

A jeżeli masz w ogóle tylko 1 domenę to chyba dla nikogo nie jesteś partnerem do poważnych negocjacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jeżeli masz w ogóle tylko 1 domenę to chyba dla nikogo nie jesteś partnerem do poważnych negocjacji.

I po co to piszesz? Chłopak się pyta jak przenieść domenę, tak by jej nie stracić, więc dla tego rejestratora, do którego chce przenieść jest bardzo poważnym partnerem.

 

ebook, najtaniej Ci będzie gdy założysz opcję w dropped.pl za 32 zł, później opłacisz rezerwację za 20 zł i za 52 zł masz domenę ważną kolejny rok w dropped.pl, który udostępnia authinfo od ręki. Możesz jeszcze skorzystać z active24.pl, ale cen Ci nie podam, bo jeszcze się nie zagłębiałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
I po co to piszesz? Chłopak się pyta jak przenieść domenę, tak by jej nie stracić, więc dla tego rejestratora, do którego chce przenieść jest bardzo poważnym partnerem.

 

Masz poniekąd rację - jesteś dobrym człowiekiem i podałeś mu najlepsze obecnie rozwiązanie.

Ja jednak lubię mocno stąpać po ziemi i wolałbym napisać, że na miano naprawdę poważnego partnera trzeba zapracować.

Bo jeśli ktoś ma jedną domenę sposród 800 tysięcy to trudno go uznać za poważnego klienta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Masz poniekąd rację - jesteś dobrym człowiekiem i podałeś mu najlepsze obecnie rozwiązanie.

Ja jednak lubię mocno stąpać po ziemi i wolałbym napisać, że na miano naprawdę poważnego partnera trzeba zapracować.

Bo jeśli ktoś ma jedną domenę sposród 800 tysięcy to trudno go uznać za poważnego klienta.

Ale, ale.. czemu wyskoczyłeś tu z poważnym partnerem? Pytanie było o możliwość przeniesienie domeny i odpowiedź powinna być adekwatna do pytania. A jeśli, ktoś chciałby sobie popisać o czym innym to podobno na onet czacie można ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba dodać, że „przeniesienie przez opcję” wiąże się z 15-dniowym okresem nieaktywności domeny, więc jeśli np. wykorzystuje ją na firmowego maila, to nie jest dobre rozwiązanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale, ale.. czemu wyskoczyłeś tu z poważnym partnerem? Pytanie było o możliwość przeniesienie domeny i odpowiedź powinna być adekwatna do pytania. A jeśli, ktoś chciałby sobie popisać o czym innym to podobno na onet czacie można ;)

 

 

Pisałem najpierw o poważnych negocjacjach ;)

A skąd takie skojarzenie ?

Pewnie metoda Pareto mogłaby na to odpowiedzieć.

Ostatecznie taki klient to tylko ok. 0,000125 % obecnego rynku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trzeba dodać, że „przeniesienie przez opcję” wiąże się z 15-dniowym okresem nieaktywności domeny, więc jeśli np. wykorzystuje ją na firmowego maila, to nie jest dobre rozwiązanie.

 

Wg mnie to bardzo wazna uwaga.

 

Jak ktos pyta jak najlepiej wyniesc domene do innego rejestratora,

to powinien powiedziec czy domena musi byc caly czas aktywna

czy moze miec 15 dni nieaktywnosci.

 

Jak domena musi dzialac, to authinfo i transfer do nowego rejestratora

(po ewentualnym spelnieniu wymogow promocji).

 

Jesli moze nie dzialac przez pol miesiaca, to zabawa z opcjami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trzeba dodać, że „przeniesienie przez opcję” wiąże się z 15-dniowym okresem nieaktywności domeny, więc jeśli np. wykorzystuje ją na firmowego maila, to nie jest dobre rozwiązanie.

 

No i jest jeszcze jedna kwestia, o ktorej nie wszyscy chyba pamietaja. Aktualna promocja dla Registrarow na nowe rejestracje (10 PLN) obowiazuje do konca br. Jakie beda koszty rejestracji w 2009 roku nie wiadomo. Kto wie, czy nie bedzie to kwota wyzsza (np. bez promocji byloby to 60 PLN).

 

 

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×