Jump to content
Sign in to follow this  
Bazyli

Ostatnia akcja Dropped

Recommended Posts

W przeciągu ostatnich pojawiło się wiele aukcji domen ciekawych w dość niskich kwotach wywoławczych. Jako że problem również w pośredni sposób dotyczy i mnie chciałbym zwrócić uwagę na pare istotnych kwesti dotyczących działania Dropped. Po pierwsze. Domeny wystawione na aukcji pochodzą z w których debet został przekroczony o 25%. Przed wystawieniem domen serwis nie wzywał ani nie powiadomił o wystawieniu tych aukcji. Po drugie. Najpierw udzielił debetu na kwotę np. 1k a następnie po jakimś czasie ponownie wycenił domeny obniżając ich wartość o około 30%. Już samo tego typu zagranie spowodowało przekroczenie limitu debetowego. Miał do tego prawo zgodnie z regulaminem. Nie miał prawa wystawić tych domen w cenach niższych od własnej wyceny. W wypadku sprzedaży takiej domeny w cenie poniżej jej wartości oszacowanej przez siebie, naraża właściciela na straty. A to już jest przestępstwo. Skoro domena została zastawiona za 1k licytacja powinna rozpocząć od tej kwoty. Poza tematem pozostaje sposób i forma tej akcji. Ale to ocenią klienci serwisu. W moim przypadku doszło wogóle do fajnej sytuacji. Serwis wisi nam kase na jednym koncie ( kwota niewysoka ale zapewniająca obniżenie owej nadwyżki dopuszczalnego debetu ) a z drugiego wystawia domeny na aukcje. A żeby było mało jakieś tydzień temu w ramach dobrej woli podarowałem 500zl serwisowi rezygnując z kary która powinna mi zostać wypłacona. Reasumując. Pewne działania serwisu niesie za sobą działania które mogą stanowić czyn przestępczy. Osobiście wiem o 3 innych kontach w ten sposób potraktowanych. Ale myślę że jest ich więcej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znalazłem już domenę o którą chodzi i będę śledził jej losy.

 

Widzę że sytuacja Dropped.pl/Aftermarket.pl jest bardzo ale to bardzo nie ciekawa skoro takie zagrania są na dzień dzisiejszy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znalazłem już domenę o którą chodzi i będę śledził jej losy.

 

Widzę że sytuacja Dropped.pl/Aftermarket.pl jest bardzo ale to bardzo nie ciekawa skoro takie zagrania są na dzień dzisiejszy.

Mieli prawo wystawić na giełde. Z tym że nie określili ceny startowej takiej aukcji w regulaminie a wystawienie z ceną poniżej kwoty ich wyceny jest ewidentnym działaniem na niekorzyść klienta. I jak pisałem w innym wątku, moim zdaniem klient powinien na 24 h przed wystawieniem domen, zostać powiadomiony.

Edit:

I jest coś jeszcze a mianowicie, zapis o 125%

Można go czytać dwojako. Mianowicie przekroczenie salda debetowego o 125% powoduje wystawienie domen na aukcji. Z tego typu zapisu jaki w regulaminie jest obecnie wynika iż chodzi o kwotę debetu plus owe 125% poniżej tej kwoty, czyli mając przyznany debet 1k w ciągu 10 dni należy spłacić wszelkie obciążenia wynikające z przekroczenia debetu tj.1k o 125%. A jeśli ta kwota nie została przekroczona to żadnych aukcji wystawiać nie powinni.

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mieli prawo wystawić na giełde. Z tym że nie określili ceny startowej takiej aukcji w regulaminie a wystawienie z ceną poniżej kwoty ich wyceny jest ewidentnym działaniem na niekorzyść klienta. I jak pisałem w innym wątku, moim zdaniem klient powinien na 24 h przed wystawieniem domen, zostać powiadomiony.

 

 

Właśnie nie została określona więc mieli prawo wystawić od 10zł lub od 1000zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mieli prawo wystawić na giełde. Z tym że nie określili ceny startowej takiej aukcji w regulaminie a wystawienie z ceną poniżej kwoty ich wyceny jest ewidentnym działaniem na niekorzyść klienta. I jak pisałem w innym wątku, moim zdaniem klient powinien na 24 h przed wystawieniem domen, zostać powiadomiony.

 

w regulaminie wyraznie stoi ze oni decydują:

Właściciel serwisu może dowolnie decydować o kolejności i sposobie wystawiania domen na aukcje aż do uzyskania dodatniego salda na koncie użytkownika.

Share this post


Link to post
Share on other sites
w regulaminie wyraznie stoi ze oni decydują:

tak, decydują, o sposobie, domenie ale nie cenie a ta powinna nie działać na niekorzyść klienta. A wzmianki o tym nie ma. To nawet z logiki wychodzi że skoro zabezpieczona domena ma wartość 50 to Tobie z debetu nie można odjąć mniej po jej sprzedaży niż owe 50.

Share this post


Link to post
Share on other sites
tak, decydują, o sposobie, domenie ale nie cenie a ta powinna nie działać na niekorzyść klienta. A wzmianki o tym nie ma. To nawet z logiki wychodzi że skoro zabezpieczona domena ma wartość 50 to Tobie z debetu nie można odjąć mniej po jej sprzedaży niż owe 50.

a komornik jak licytuje dłużnika to pyta go o cene?

Share this post


Link to post
Share on other sites
a komornik jak licytuje dłużnika to pyta go o cene?

 

Nie, ale Dropped.pl/Aftermarket.pl to nie komornik i sądzę że jeżeli domena została wystawiona od 10zł to na koncie powinien być debet pomniejszony a ilość środków jakie zostały dodane za domenę - w chwili wystawienia aukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Serwis wisi nam kase na jednym koncie ( kwota niewysoka ale zapewniająca obniżenie owej nadwyżki dopuszczalnego debetu ) a z drugiego wystawia domeny na aukcje. A żeby było mało jakieś tydzień temu w ramach dobrej woli podarowałem 500zl serwisowi rezygnując z kary która powinna mi zostać wypłacona. Reasumując. Pewne działania serwisu niesie za sobą działania które mogą stanowić czyn przestępczy.

 

Przepraszam bardzo, ale o ile mi wiadomo, to czynem przestępczym jest już prędzej podawanie nieprawdziwych informacji na publicznym forum :)

 

Po pierwsze, na koncie, o którym wspominasz, wypłata została zlecona 7 dni roboczych temu, i nie została jeszcze wypłacona zgodnie zregulaminem który przewiduje na to 10 dni roboczych. Więc serwis ci nic nie "wisi". Pomijając to, podczas wypłat staram się zawsze pamiętać w pierwszej kolejności o kontach stałych klientów i tak też było z wieloma uprzednimi wypłatami na owym koncie. Pomijając to, bonusy za nieterminowe wypłaty wypłacam wszystkim i nie ma u mnie czegoś takiego jak rezygnacja z nich, bo robi to automat na podstawie wyciągu bankowego.

 

Po drugie, wzmiankowana wypłata stanowiła jedynie 15% debetu na drugim koncie, więc nawet gdybyś miał tę gotówkę, to nie wystarczyłaby na pokrycie całej brakującej kwoty.

 

Po trzecie, proszę o podanie numeru ticketu w którym prosiłeś o przeksięgowanie tamtej wypłaty na konto na którym jest debet.

 

Po czwarte, temat tego jakoby serwis "nie wzywał" do uzupełnienia salda został już wyjaśniony - nie otrzymywaliście ich, ponieważ postanowiliście ich nie otrzymywać i skasowaliście konto pocztowe.

 

Po piąte, wskaż proszę podstawę stwierdzenia że "Nie miał prawa wystawić tych domen w cenach niższych od własnej wyceny". Oczywiście podstawę inną niż własne widzimisię ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przepraszam bardzo, ale o ile mi wiadomo, to czynem przestępczym jest już prędzej podawanie nieprawdziwych informacji na publicznym forum :)

 

Po pierwsze, na koncie, o którym wspominasz, wypłata została zlecona 7 dni roboczych temu, i nie została jeszcze wypłacona zgodnie zregulaminem który przewiduje na to 10 dni roboczych. Więc serwis ci nic nie "wisi". Pomijając to, podczas wypłat staram się zawsze pamiętać w pierwszej kolejności o kontach stałych klientów i tak też było z wieloma uprzednimi wypłatami na owym koncie. Pomijając to, bonusy za nieterminowe wypłaty wypłacam wszystkim i nie ma u mnie czegoś takiego jak rezygnacja z nich, bo robi to automat na podstawie wyciągu bankowego.

 

Po drugie, wzmiankowana wypłata stanowiła jedynie 15% debetu na drugim koncie, więc nawet gdybyś miał tę gotówkę, to nie wystarczyłaby na pokrycie całej brakującej kwoty.

 

Po trzecie, proszę o podanie numeru ticketu w którym prosiłeś o przeksięgowanie tamtej wypłaty na konto na którym jest debet.

 

Po czwarte, temat tego jakoby serwis "nie wzywał" do uzupełnienia salda został już wyjaśniony - nie otrzymywaliście ich, ponieważ postanowiliście ich nie otrzymywać i skasowaliście konto pocztowe.

 

Po piąte, wskaż proszę podstawę stwierdzenia że "Nie miał prawa wystawić tych domen w cenach niższych od własnej wyceny". Oczywiście podstawę inną niż własne widzimisię ;)

Działaniem przestepczym jest również działanie na niekorzyśc klienta.

Kalewndarz do reki i policz dni. I policz dokladnie te% ale nie na dzień dzisiejszy ale na dzień sprzed obnizenia konta debtowego z tzw.partyzanta. czyli w momencie wystawienai domen na gielde. Bo dopuszczalny debet był o wiele większy niż jest dzisiaj poo wystawieniu aukcji.

A co do kwoty wystawienia. Nalezało w regulaminie to ując że domeny zostaną wystawione w cenie zgodnie z widzimi się serwisu a nie w kwocie na jaka klient zdecydowal się zastawić domene.

 

a komornik jak licytuje dłużnika to pyta go o cene?

 

Komornik drogi Panie nakladajac zastaw na przedmiocie określa jego wartość. I tak zrobil DFropped w momencie udzielania debtu. Okreslil minimalna wartość. I wystawiając domenę poniżej ustalonej wartości przegiął. Bo owszem mógł wystawić nawet od złotówki ale powinien zastrzeć cene minimalną rowną kwocie za jaką domena została zastawiona + prowizja.

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
Komornik drogi Panie nakladajac zastaw na przedmiocie określa jego wartość. I tak zrobil DFropped w momencie udzielania debtu. Okreslil minimalna wartość. I wystawiając domenę poniżej ustalonej wartości przegiął. Bo owszem mógł wystawić nawet od złotówki ale powinien zastrzeć cene minimalną rowną kwocie za jaką domena została zastawiona + prowizja.

powtórze jeszcze raz ze w regulaminie stoi jak byk, ze Właściciel serwisu może dowolnie decydować o sposobie wystawiania domen

 

licytacja wierzytelnosci jest zawsze ponizej ich wartosci

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites
powtórze jeszcze raz ze w regulaminie stoi jak byk, ze Właściciel serwisu może dowolnie decydować o sposobie wystawiania domen

 

licytacja wierzytelnosci jest zawsze ponizej ich wartosci

 

Owszem ponizej ale domeny też byly więcej warte...a zastaw udzielony poniżej wartości.

Ale krzyż im na drogę...skoro mają niejasne zapisy regulaminowe i interpretują je na swoją korzyść to życzę Im powodzenia, bo będzie im potrzebne...

:)

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
Owszem ponizej ale domeny też byly więcej warte...a zastaw udzielony poniżej wartości.

Ale krzyż im na drogę...skoro mają niejasne zapisy regulaminowe i interpretują je na swoją korzyść to życzę Im powodzenia, bo będzie im potrzebne...

:)

 

Przepraszam ale nie jestem po żadnej stronie ale skąd takie masz informacje że domeny są więcej warte? jakiś cennik? wycena według jakiegoś katalogu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dla mnie regulamin jest tutaj jasny - sam przyznałes ze mogli wystawic nawet od 1 pln, a teraz kombinujesz bo Cie zabolało wystawienie ich od 10 pln

 

skoro mają niejasne zapisy regulaminowe i interpretują je na swoją korzyść to życzę Im powodzenia, bo będzie im potrzebne...
Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przepraszam ale nie jestem po żadnej stronie ale skąd takie masz informacje że domeny są więcej warte? jakiś cennik? wycena według jakiegoś katalogu?

A wycena dokonana przez serwis z którą zgodzily się obydwie strony, serwis i ja to? Strony uzgodnily wartość tych domen. Zatem ta wycena jest odniesiem ich wartości.

 

Jak sprzedajesz samochód i godzisz się z ofertą kupujacego to ustalacie wartość owego samochodu. Zatem skoro debetujac konto zgodziłem się na wycenę Dropped zatem uzgodniliśmy że ich wartość jest taka nie inna. I dla Dropped i dla mnie.

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
dla mnie regulamin jest tutaj jasny - sam przyznałes ze mogli wystawic nawet od 1 pln, a teraz kombinujesz bo Cie zabolało wystawienie ich od 10 pln

 

+1

Share this post


Link to post
Share on other sites
W przeciągu ostatnich pojawiło się wiele aukcji domen ciekawych w dość niskich kwotach wywoławczych. Jako że problem również w pośredni sposób dotyczy i mnie chciałbym zwrócić uwagę na pare istotnych kwesti dotyczących działania Dropped. Po pierwsze. Domeny wystawione na aukcji pochodzą z w których debet został przekroczony o 25%. Przed wystawieniem domen serwis nie wzywał ani nie powiadomił o wystawieniu tych aukcji. Po drugie. Najpierw udzielił debetu na kwotę np. 1k a następnie po jakimś czasie ponownie wycenił domeny obniżając ich wartość o około 30%. Już samo tego typu zagranie spowodowało przekroczenie limitu debetowego. Miał do tego prawo zgodnie z regulaminem. Nie miał prawa wystawić tych domen w cenach niższych od własnej wyceny. W wypadku sprzedaży takiej domeny w cenie poniżej jej wartości oszacowanej przez siebie, naraża właściciela na straty. A to już jest przestępstwo. Skoro domena została zastawiona za 1k licytacja powinna rozpocząć od tej kwoty. Poza tematem pozostaje sposób i forma tej akcji. Ale to ocenią klienci serwisu. W moim przypadku doszło wogóle do fajnej sytuacji. Serwis wisi nam kase na jednym koncie ( kwota niewysoka ale zapewniająca obniżenie owej nadwyżki dopuszczalnego debetu ) a z drugiego wystawia domeny na aukcje. A żeby było mało jakieś tydzień temu w ramach dobrej woli podarowałem 500zl serwisowi rezygnując z kary która powinna mi zostać wypłacona. Reasumując. Pewne działania serwisu niesie za sobą działania które mogą stanowić czyn przestępczy. Osobiście wiem o 3 innych kontach w ten sposób potraktowanych. Ale myślę że jest ich więcej.

Jak sam piszesz padłeś ofiarę przestępstwa, jako że jesteś prawnikiem to zakładam że wiesz co piszesz i w pełni odpowiadasz za to. Mam jedno pytanie, czy sprawa znajdzie swój finał w sądzie?

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak sam piszesz padłeś ofiarę przestępstwa, jako że jesteś prawnikiem to zakładam że odpowiadasz za to, co piszesz. Mam jedno pytanie, czy sprawa znajdzie swój finał w sądzie?

Na chwile obecną regulamin konta debetowego w poniedziałek zostanie oodany do analizy prawnej. Oczywiście po jej otrzymaniu zamieszcze skan na forum. Na chwilę obecną próbujemy zalatwić sprawę ugodowo bo nie ukrywam że błędy leżą po obydwu stronach. Czekam czy ktokolwiek z Dropped zechce u swojego pracownika potwierdzić zgłaszane problemy z pocztą i z działalnością serwisu. Jeśli je potwierdzi to dla nas plus bo swiadczy o tym iż nie otrzymalismy informacji ani o obnizeniu wartości domen ani o konieczności uzupelnieniu konta.

Serwis nie ma dowodu dostarczenia ale wie że poczta nie doszła. Skoro wiedział że nie doszła to aby nas prawidłowo powiadomić mogl to zrobić również drogą listową bo taką mozliwość przecież miał, adres jest mu znany. I sytuacja byłaby jasna. A tak niestety nie jest.

A skoro okaże się że regulamin w swych zapisach jest niejasny i nieprzejrzysty, a sposob liczenia owych 125% powinien odbyć się w formie przeze mnie przedstawionej wystapimy na drogę sądową.

Oczywiscie jesli wcześniej serwis nie dojdzie do wniosku że nie do konca ma racje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Serwis nie ma dowodu dostarczenia ale wie że poczta nie doszła. Skoro wiedział że nie doszła to aby nas prawidłowo powiadomić mogl to zrobić również drogą listową bo taką mozliwość przecież miał, adres jest mu znany. I sytuacja byłaby jasna. A tak niestety nie jest.

własnie ze wszystko jasne - tu decyduje termin 10 dni w regulaminie a nie dostarczenie maila, żadne analizy nic nie pomogą

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozwiązanie problemu z dropped.pl jest jedno: zabrać od nich wszystkie swoje domeny i niech się bawią sami.

Im dłużej tam trzymacie domeny tym większa jest szansa że wdepniecie w jakieś g...o

Były już wałki z przedłużeniami teraz z debetami. Tonący brzytwy się chwyta, dla mnie ten serwis to już finansowy trup a Ci co tam jeszcze mają domeny to potencjalni samobójcy. Macie pewność że dropped.pl nie ma takich długów że za chwilę jakiś windykator nie zajmie utrzymywanych tam Waszych domen?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Macie pewność że dropped.pl nie ma takich długów że za chwilę jakiś windykator nie zajmie utrzymywanych tam Waszych domen?

 

Tak mamy :) Bo z tego co się orientuję to domeny moje nie należą do AM tylko są tam utrzymywane ;)

Edited by zabaco

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozwiązanie problemu z dropped.pl jest jedno: zabrać od nich wszystkie swoje domeny i niech się bawią sami.

Im dłużej tam trzymacie domeny tym większa jest szansa że wdepniecie w jakieś g...o

Były już wałki z przedłużeniami teraz z debetami. Tonący brzytwy się chwyta, dla mnie ten serwis to już finansowy trup a Ci co tam jeszcze mają domeny to potencjalni samobójcy. Macie pewność że dropped.pl nie ma takich długów że za chwilę jakiś windykator nie zajmie utrzymywanych tam Waszych domen?

 

ja też dalej trzymam domeny w Dropped/AM i nie zamierzam ich przenosić, nawet przenosze do nich...

w tej chwili tylko 1 demne i 1 opcje mam u innych rejestratorów

 

nie ide za owczym pędem i nie słucham lamentu kombinatorów

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratuluje wygranych aukcji a Dropped dziękuje za ten bajzel który zrobił na koncie bo obecnie trudno dojść do ładu jakie domeny zostały a jakie są nadal w ich władaniu.

A do TomNice mam prośbę aby przekazał jako opiekun konta zgłaszane w tym miesiącu problemy również te z pocztą. Mam nadzieje że chociaż jedna osoba z tego serwisu okaże cywilną odwagę i potwierdzi to o czym pisałem wcześniej.

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak mamy :) Bo z tego co się orientuję to domeny moje nie należą do AM tylko są tam utrzymywane ;)

 

 

Na pewno? To zanieś swojego laptopa do jakiegoś pierwszego lepszego gościa z okolicy nad którym wisi egzekucja komornicza.

Poczekaj na wizytę komornika a potem spróbuj wytłumaczyć komornikowi żeby nie zabierał laptopa z mieszkania dłużnika bo jest Twój.

Przetestowane na szczęście chodziło starą wkrętarkę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×