Jump to content
Sign in to follow this  
Patrycja

Analitycy*pl

Recommended Posts

Cześć

co powiecie o domenie Analitycy^pl?? Na jak wysoką kwotę sprzedaży ma ona potencjał według Was przy trafieniu na KK?

Dzięki za opinie,

Patrycja

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciężki orzech do zgryzienia. Mi się podoba, bo sam mam umysł analityczny. Ponadto mam tendencję do zawyżania wycen. Także nie wiem, czy moja wycena będzie miarodajna.

 

Zastosuję metodę porównawczą wyceny. Lekarze.pl to nie są. Chociaż też grupa zawodowa, ale:

a. mniej jednoznacznie określona;

b. nie tak mocno pożądana (a szkoda) - adwords:

lekarze 3600 ścisłych / m-c,

analitycy 46 ścisłych / m-c;

c. rzadziej występująca

lekarze 38,700,000 wyników dla j. polskiego,

analitycy 3,320,000 wyników dla j. polskiego.

 

Z tej analizy wynika, że analitycy.pl warci jakieś 10 razy mniej niż lekarze.pl

 

Pozostaje jeszcze kwestia komercyjnego zastosowania, która znów obniży nieco wartość przedmiotowej domeny w stosunku do wzorca, ponieważ moim zdaniem konkurencja na polu leczenia jest o wiele większa i rynek jest bardziej agresywny na usługi lekarskie, mimo iż w pojedynczych przypadkach, usługi analityków mogą być o wiele bardziej intratne, niż te lekarskie. Reasumując zgodnie z przyjętą metodą, domena może z czasem być warta od średniego XXXX do nieskiego XXXXX, czyli w porywach 10K. Pytanie tylko pozostaje kiedy taki kupujący się pojawi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Pytanie tylko pozostaje kiedy taki kupujący się pojawi.

 

Nigdy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiatam. Jak dla mnie jest OK szacuję jakieś xxx może więcej.

Zakfalifikowałbym tę stronkę do bazy właśnie analityków, grupy zajmującej się analizowaniem itp.

 

Sam posiadam podobną futurolodzy*pl

 

pozdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak będzie potrzeba na branżowy portal dla analityków to Twoja domena jest druga w kolejce - zaraz po Analityk.pl

j/w

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że 1,5-2k PLN to max. co uda się wycisnąć z tej domeny...

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za dotychczasowe wypowiedzi! Szczególnie dziękuję exallwave za bardzo precyzyjne wyrażoną opinię.

Zapraszam Was do dalszej dyskusji,

Patrycja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć

co powiecie o domenie Analitycy^pl?? Na jak wysoką kwotę sprzedaży ma ona potencjał według Was przy trafieniu na KK?

Dzięki za opinie,

Patrycja

 

Analitycy od zeszłego roku są mocno poszukiwani na rynku polskim przez firmy zagraniczne -uważam że w okresie najbliższych 2-3 lat dostaniesz za tą tomenę conajmniej niskie xx xxx

Share this post


Link to post
Share on other sites

100-200 zł, o ile nie zakładamy samodzielnego zainwestowania w serwis o/dla jakichś (?) analityków. Raczej mało kto będzie zainteresowany utworzeniem portalu o takiej tematyce i koniecznie pod tą domeną, jeśli jednak, cena może skoczyć o tyle, ile dałby potencjalny klient. Jednak nie wróżę ponad pareset zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piękne jest inwestowanie w domeny że aż takie rozrzuty w wycenach są. Od 100zł do niskiego XX XXX...

Realnie ujmując to od niezłej wtopy po przyjemny zysk.

Dla porównania niedawno opcja (później zrealizowana) została wyceniona na 100zł a domena na rynku d2d na 700zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

po mojemu to wartość domeny przewyższa wyceny w tym temacie, miałem kupić tę opcję, jak i betoniarnia*pl ale jakoś stało się inaczej, no ale trudno, fajnie że Wam się zrealizowała ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Patrycjo, trzeba z dystansem, domena jest warta _co najwyżej_ tyle, ile ktoś chce za nią zapłacić lub aż tyle ile będzie warta, jeśli sama postawisz na niej coś, co zyska z czasem na wartości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×