Jump to content
kwalejko

Sprzedaż domen wzrasta czy spada?

Recommended Posts

Jak wygląda sytuacja sprzedaży domen? Rynek rozwija się, czy powoli zaczyna podupadać? Jakie jest wasze odczucie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

u mnie w porównaniu z zeszłym rokiem jest słabo. Co prawda miałem ostatnio kilka zapytań i ofert, ale nie jest to to czego oczekuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak wygląda sytuacja sprzedaży domen? Rynek rozwija się, czy powoli zaczyna podupadać? Jakie jest wasze odczucie?

Jakie domeny masz na myśli ?

Rynek dobrych domen rozwija się systematycznie a mizerotki zazwyczaj szybko podupadają.

Poza tym tak pięknie odrzuca się mizerne oferty - niech sobie szybko odchodzą :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z mojego punktu widzenia, wkład czasowy włożony do pozyskania domen i ich pilnowania, nie równa się do osiągnietych zysków. Fakt, można z tego życ. Ale są lepsze sposoby zarobkowania przy mniejszym nakładzie finansowym i czasowym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie w stylu: Co jest zdrowsze masło, czy margaryna? Odpowiedź na nie zależy od tego kto zrobił badanie, jaka była próba badawcza, kto zlecił badanie, ile za nie zapłacono, kto ma być odbiorcą wyników badania itd...

 

Ale są lepsze sposoby zarobkowania przy mniejszym nakładzie finansowym i czasowym.

Nie bądź taki tajemniczy, jakie miałeś na myśli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z mojego punktu widzenia, wkład czasowy włożony do pozyskania domen i ich pilnowania, nie równa się do osiągnietych zysków. Fakt, można z tego życ. Ale są lepsze sposoby zarobkowania przy mniejszym nakładzie finansowym i czasowym.

Właśnie mniej więcej taką odpowiedź miałem napisać, ale sam sobie ją udzieliłeś. Poświęciłem domenom (choć przyznam, że nigdy nie miałem na to dużego kapitału - może wtedy mój wynik sprzedażowy byłby lepszy ?) mnóstwo czasu (kto długo jest na tym forum, to pewnie to wie). Były okresy/miesiące bardzo dobre, kiedy wydawało mi się, że mogę z tego wyżyć nie mając chwilowo etatowej pracy, ale więcej było niestety okresów/miesięcy kiepskich i bardzo kiepskich. Od 1-2 miesięcy powoli "wychodzę" z domen i marzeń o wysokich sprzedażach (co widać też m.in. po mojej coraz mniejszej aktywności na tym forum). Wytrwałem i tak (jak subiektywnie oceniam) bardzo długo w oczekiwaniu na duży sukces sprzedażowy (który niestety nie przyszedł). Oczywiście nie pogardzę w najbliższym czasie jakimiś promocjami np. w az.pl typu darmowe rejestracje czy przechwytywania, ale domeny nie będą już raczej moim priorytetem dnia codziennego. Nie powiem, że zmarnowałem te kilka lat, gdy poświęciłem się im (domenom) bezgranicznie, ale z pewnością można było znaleźć inne zajęcie, które dawałoby dużo większy wynik finansowy. Nigdy nie byłem też mitomanem i megalomanem, nie miałem potrzeby zapodawania jakichś fikcyjnych informacji o sprzedażach swoich domen, przez co nieudolnego kreowania się na autorytet (niektórzy uważali/uważają mnie za osobę znającą się na sprzedażach domen *eu i jest w tym chyba trochę prawdy, co nieskromnie potwierdzę). Podsumowywując, nie zostawiam domen tak całkiem, bo to świetna przygoda i zabawa (i trochę dodatkowej gotówki od czasu do czasu), ale nie będę już się łudził, że jestem w stanie z nich wyżyć.

 

Sebastian

alpine5

Edited by alpine5
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jeszcze nie miałem chwil zwątpienia w ten biznes - mam nadzieje że nigdy nie przyjdą.

Czasami się motywuję tym video jak sobie przypomnę

 

U mnie ze sprzedażą nie jest tak jakbym tego chciał ale ja się cały czas uczę :)

Edited by tomon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wytrwałem i tak (jak subiektywnie oceniam) bardzo długo w oczekiwaniu na duży sukces sprzedażowy (który niestety nie przyszedł).

Jeżeli ktoś nastawia się na duży sukces sprzedażowy rejestrując w tych latach prawie wyłącznie domeny na rynku pierwotnym ( i to niekoniecznie te najlepsze z pozostałych ), to znaczy, że jest niepoprawnym optymistą.

Poza tym do każdej działalności powinno się podchodzić realnie a więc na początku potraktować ją jako pasję i dodatkowe zajęcie a dopiero gdy zacznie przynosić spodziewane dochody, oddać jej się w pełni.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja myślę, że rynek ten kilka lat temu został przez przypadek nakręcony przez powstanie dropped.pl, di.pl i kilka osób którym udało się sprzedać dobrze parę domen.

Teraz czas weryfikuje.

Osobiście zostawiam sobie ooło 100 domen, resztę sprzedaję.

I podobnie robie duuuuuużo osób.

Z tym, ze jak wcześniej o takie domeny co ja sprzedaję trzeba było powalczyć aby kupić, to teraz nikt nie chce za przysłowiową złotówkę :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadza się - weryfikacja jest konieczna.

I to taka "bez sentymentów".

A ponadto wskazane jest samodzielne zagospodarowanie wielu, chociażby na zaplecze.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osoby żyjące wyłącznie ze sprzedaży domen (i zajmujące się wyłącznie tym) w PL można policzyć na palcach jednej ręki. Cała reszta to ławica mniejszego lub większego narybku, wśród którego znajdują się też dość liczne okazy jeżówek :)

 

Więc jak już jeden kolega pisał, odpowiedzi na pytania interpretować można różnie. Niesamowity wzrost sprzedaży może oznaczać zarówno sprzedaż 3 domen (bo w ciągu 2 ostatnich lat nie sprzedała się ani jedna), jak i wzrost sprzedaży o 100 domen :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tym, ze jak wcześniej o takie domeny co ja sprzedaję trzeba było powalczyć aby kupić, to teraz nikt nie chce za przysłowiową złotówkę :-)

 

konkretnie jakie to domeny, bo wyprzedajesz jakieś co.pl,

 

żaden czas nie weryfikuje, tylko zmieniła się sytuacja w całej gospodarce,

 

teraz jest dobry czas na zakupy, ale dobrych domen, a nie wynalazków,

Edited by Andro
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

konkretnie jakie to domeny, bo wyprzedajesz jakieś co.pl,

 

Nie tylko :-) Jak chcesz, zapraszam do przedlądnięcia listy wystawionej na allegro.

 

żaden czas nie weryfikuje, tylko zmieniła się sytuacja w całej gospodarce,

 

Czyli jak wcześniej się opłacalo a teraz się nie opłaca tzn. się nie opłaca :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

konkretnie jakie to domeny, bo wyprzedajesz jakieś co.pl,

 

Nie tylko :-) Jak chcesz, zapraszam do przedlądnięcia listy wystawionej na allegro.

 

żaden czas nie weryfikuje, tylko zmieniła się sytuacja w całej gospodarce,

 

Czyli jak wcześniej się opłacalo a teraz się nie opłaca tzn. się nie opłaca :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już ponad rok jestem na forum i "bawię" się domenami, jeśli chodzi o 2012r to jest nieporównywalnie lepszy od 2011.

Jednak ciągle szukam innej taktyki sprzedaży i cały czas się zastanawiam, którą "ścieżką" iść. Odpuściłem całkowicie rejestracje z "palca"

Skupiam się tylko i wyłącznie na rynku wtórnym i to też radzę wszystkim początkującym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×