Jump to content
BartX

Nowy laptop bez Visty

Recommended Posts

Witam,

 

Chciałbym poprosić Was o poradę ponieważ mam następujący problem.

Zamierzeam kupić nowego lapka, ale nie chcę mieć Visty (a właściwie nie chcę za nią płacić).

Wczoraj wybrałem się do Media Markt, pooglądać i podotykać to co mnie interesuje, ale okazało się, że nie ma możliwości kupienia nowego laptopa bez zainstalowanej Visty. Oczywiście nie mam zamiaru kupować w MM, ale na 30 lapków jakie tam stały, wszystkie miały zainstalowaną Vistę. Wiem, że czasami są problemy z zainstalowaniem XP na sprzęt, na którym domyślnie była Vista. Ale z tym sobie poradzę. Chodzi o to żeby kupić nowy sprzęt z zainstalowanym XP.

 

Proszę o opinie w tej sprawie.

Może ktoś miał ten sam problem i udało się go rozwiązać.

Będę bardzo wdzięczy za pomoc.

 

Pozdrawiam,

Bartek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W każdym szanującym się sklepie są notebooki, które mają zainstalowanego linuxa. Są o wiele tańsze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem polega na tym, ze w prawie kazdej hurtowni przewazaja notebooki z zainstalowanym juz systemem, w wiekszosci jest to wlasnie Windows.

Ja osobiscie kupilem jakis czas temu laptopa na allegro z zainstalowanym linuksem, o wiele taniej niz zaplacilbym za niego w sklepie z Windowsem.

 

Polecam Ci zatem zakup na allegro od jakiegos pewnego sprzedawcy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ostatnio 5 laptopow w Media Markcie kupilem,

acer aspire 5315

w promocji po 1399,- bez Visty

 

w jednym juz klawisz odpadl,

ale super glue dobrze dziala

ale to i tak jest najwieksza zaleta tego laptopa bo wlasnie...

klawisze sie zacinaja, czesto przeskakuja literki

cos zle skostruowana ta klawiatura dlatego

te klawisze odpadaja, ale dla mnie to Bomba i rewelacja

poniewaz duzo nowych typo sie pojawilo mi w portofolio dzieki temu

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ostatnio 5 laptopow w Media Markcie kupilem,

acer aspire 5315

w promocji po 1399,- bez Visty

 

w jednym juz klawisz odpadl,

ale super glue dobrze dziala

ale to i tak jest najwieksza zaleta tego laptopa bo wlasnie...

klawisze sie zacinaja, czesto przeskakuja literki

cos zle skostruowana ta klawiatura dlatego

te klawisze odpadaja, ale dla mnie to Bomba i rewelacja

poniewaz duzo nowych typo sie pojawilo mi w portofolio dzieki temu

:)

Popełniłeś dwa podstawowe błędy: kupiłeś acera i kupiłeś w MM :P

 

Polecam www.digicomp.pl tak w ogóle :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

zazwyczaj kupuje w action/notebooki.pl

ale tej ceny nie mogli mi dac

pozatym nie moglem sobie odmowic przyjemnosci

wyjscia z koszykiem pelnym laptopow z MM

jak znajde to wrzuce potem zdjecia:)

 

w tym przypadku chodzilo o zakup laptopow, ktore nie beda uzywane jako komputery przenosne,

chodzilo o komputery ktore zmieszcza sie pod blatem, maja baterie (taki ups, na 2 godziny)

zajmuja w miare malo miejsca :) na co dzien zgadzam sie w pelni :P wole lekkie i przyjemne Asusy i Vaio,

 

ps.

w digicompie, podobny model kosztuje 1600 brutto

http://www.digicomp.pl/produkt/as_5320101g...1207&cID=11

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja od kilku lat kupuje w Notebooki.pl

 

Ostatnio jak kupowalem swojej Pani, to proponowano mi przyzwoicie wyposazonego Lenovo z XP, chyba za 2500 zl brutto, jednak nie podobal jej sie wyglad. :)

Wybralem Toshiba A200-1N2 z Vista. Na razie bez problemow. Co jest nie tak z Vista?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co jest nie tak z Vista?

 

Może moja wypowiedź nie jest do końca rzetelna, bo testowałem Viste kilkanaście dni, ale wydaje mi się, że problemem jest fakt, iż posiada 75% funkcjonalności (niejednokrotnie podawanej jako nowość), którą miałem na Ubuntu 2 lata temu.

W związku z tym wolę jednak system, który jest o 2 lata bardziej rozwinięty, a chyba wszyscy wiemy jak dużo znaczą 2 lata w świecie komputerów. Ponadto Vista ogranicza jeszcze bardziej niż ograniczał XP, co jest szalenie frustrujące, w sytuacji kiedy można zrobić coś szybciej, łatwiej, lepiej i bezpieczniej niż wydaje się to systemowi. Do tego Ubuntu ma lepsze wsparcie, częstsze (ale nieprzeszkadzające) aktualizacje, jest bezpieczniejszy i kompatybilny z większą liczbą urządzeń niż Vista.

Nie będę się jednak dalej rozwodził, bo w sieci można łatwo znaleźć porównania (choć pewnie w drugą stronę też - nie wiem, nie szukałem :) ).

 

EDIT:

Można też zapytać Microsoftu, dlaczego jeszcze rok temu (nie wiem czy dalej są, nie chce mi się sprawdzać, a nie mam zamiaru wprowadzać przekłamania) ich serwery postawione były na Linux-ach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no cóż Vista jest po prostu niewypałem marketingowym, ludzie walczą o przedłużenie oferowania XP, o SP3, tylko kilka procent internautów używa Visty, system zżera pamięć, mówi się się już o nowej generacji systemu, choć to nic konkretnego, i może się okazać, ze MS wycofa sie z różnych rozwiązań, także jeżeli Windows to tylko XP, ciężko spotkać inne opinie, choc jak ktoś zapłacił za viste pewnie nie ma wyjścia i będzie jej bronił, ale to działanie Don Kichota :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja polecam firme primakomp.pl, sprzedaja rowniez przez allegro... super obsluga i pewna firma. Mozna rowniez u nich kupic kompa bez systemu lub z linuksem :) ale maja rowniez wiele ofert z XP :P Visty tez nie lubie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×