Jump to content
Sign in to follow this  
qjam

Wycena nie kupionej jeszcze domeny

Recommended Posts

Witam serdecznie.

 

Znalazłem domenę która jeszcze nie została wykupiona. Nie przytoczę tutaj jej pełnej nazwy, ale opiszę:

- domena ma dwie frazy (brzmi jak: naprawazegarka.pl)

- narzędzie google adwords pokazuje ~15 000 zapytań

- wpisanie frazy w google pokazuje:

- 4,980,000 wyników "szukaj w internecie"

- 6,840,000 wyników "tylko język polski

 

Myślicie, że byłby to dobry zakup?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie.

 

Znalazłem domenę która jeszcze nie została wykupiona. Nie przytoczę tutaj jej pełnej nazwy, ale opiszę:

- domena ma dwie frazy (brzmi jak: naprawazegarka.pl)

- narzędzie google adwords pokazuje ~15 000 zapytań

- wpisanie frazy w google pokazuje:

- 4,980,000 wyników "szukaj w internecie"

- 6,840,000 wyników "tylko język polski

 

Myślicie, że byłby to dobry zakup?

 

O zakład idę, że te 15k nie jest w trybie ścisłym, a wyniki z Google dla frazy nie ujętej w cudzysłów ;-)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

qjam napisał:

 

narzędzie google adwords pokazuje ~15 000 zapytań

 

 

Jest to bardzo malutka ilość zapytań do wyszukiwarki - jeśli utworzysz własny serwis, zarobki będą prawie zerowe. Nie wróży też nic sprzedaży takiej domeny, pokroju naprawazegarków.pl.

 

Ani nie zarobisz na sprzedaży domeny, bo kupca nie znajdziesz, ani nie zarobisz na postawieniu własnej strony.

 

Moja opinia - tylko stracisz te 12 złotych, tak jakbyś je w błoto wyrzucił.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Master17, może byś przestał udzielać się w tematach w których Twoje pojęcie jest bliskie lub równe zeru?

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest to bardzo malutka ilość zapytań do wyszukiwarki

 

Znajdź mi w takim razie trochę takich wolnych - chętnie dam Ci za nie 10-cio krotność kosztów rejestracji.

Myślę, że to dobry zysk zważywszy na to, że rejestrując je wyrzucę pieniądze w błoto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anubis napisał:

 

Master17, może byś przestał udzielać się w tematach w których Twoje pojęcie jest bliskie lub równe zeru?

 

 

Ale ja oceniam sprawę z perspektywy pozycjonera SEO - załóżmy, że kupuję domenę, stawiam stronę i ją wypromuję. Moje zarobki miesięczne osiągną cenę paczki papierosów.

 

Po drugie - jest to jak naprawazegarka.pl - ja wątpię, aby to było więcej warte niż moja domena http://nasionakwiatow.pl - której wyceny nie podjął się nikt na forum.

Edited by master17

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat do zamkniecia, nie twórzmy precedensów bo za chwilę będzie wysyp podobnych tematów w stylu...mam 10 zł, czy mam je zainwestowac w domene xxxxxx.pl czy zagrać w lotto?...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam 12 złotych, kupić domenę czy zagrać w Lotto :-D

 

Ja dla bartxx86 mógłbym wymyśleć 100 domen dwuwyrazowych - ale z góry mi wiadomo, że kasy mi nie odda, ani nikt tych domen nigdy nie zakupi.

 

Sam mam dylemat - portal ma 600 uu, tylu czytelników codziennie - kupić go za sto złotych, czy dać se siana. Ale to już nie jest zabawa w 12 złotych - na domenę czy Lotto - bo taki portal za 100 zarabia minimum 50 złotych co m-c. I jest to marka znana od 6 lat w internecie, ma stałych fanów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

@Master17

Twoja wiedza "pozycjonera SEO" jest na takim samym lub zbliżonym poziomie jak wiedza odnośnie handlu domenami internetowymi.

 

Zgadzam się z Bazylim. Temat do zamknięcia.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

zarabia minimum 50 złotych co m-c. I jest to marka znana od 6 lat w internecie, ma stałych fanów.

kupić go za sto złotych, czy dać se siana

Skoro to taki dobry biznes to nad czym się zastanawiasz ?

Proponuję trochę więcej czytać, a później się wypowiadać (bo merytorycznie mało informacji w Twoich postach).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mr Tea napisał:

 

Skoro to taki dobry biznes to nad czym się zastanawiasz ?

Proponuję trochę więcej czytać, a później się wypowiadać (bo merytorycznie mało informacji w Twoich postach).

 

 

Wy mówicie o naprawazegarka.pl wartej tysiące. A ja mam http://nasionakwiatow.pl i oddam za 30 złotych, więcej się nie wpakuję w takie dwuwyrazówki, choć bartxx86 mówi, że odda mi za nie 10-cio krotność ceny zakupu.

 

A ten mój biznes - portal ma 4-tą pozycję w wyszukiwarce Google, 600 unikalnych czytelników codziennie. Nad czym się zastanawiam - zarobek prawie żaden, bo z 50 złotych co m-c za reklamy. Za taką gównianą zapłatę muszę przepisać od nowa portal i nie mam kopii forum, musze na nowo wykonać forum, skórkę forum i wszelkie dodatki do forum. Tyle roboty, tak słabe zarobki.

 

Sto złotych za portal, kolejne 50 do 100 złotych za serwer - to ja zamiast tego mogę sobie TABLET kupić za tą cenę, bo mi się zepsuł, jak spadł na podłogę. Zarobek prawie żaden, jak kupię, to się narobię, a papierosów kupię za to na 4 dni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wy mówicie o naprawazegarka.pl wartej tysiące. A ja mam http://nasionakwiatow.pl i oddam za 30 złotych, więcej się nie wpakuję w takie dwuwyrazówki, choć bartxx86 mówi, że odda mi za nie 10-cio krotność ceny zakupu.

 

A ja kupiłem - moim zdaniem to błąd, że nie doceniasz dwuwyrazowych domen. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

O zakład idę, że te 15k nie jest w trybie ścisłym, a wyniki z Google dla frazy nie ujętej w cudzysłów ;-)

No to przegrałbyś zakład. W trybie ścisłym jest ten sam wynik 14 800 zapytań. A te dwie frazy zawarte w cudzysłowie dały jeszcze lepszy wynik, 9470 wyników.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to przegrałbyś zakład. W trybie ścisłym jest ten sam wynik 14 800 zapytań. A te dwie frazy zawarte w cudzysłowie dały jeszcze lepszy wynik, 9470 wyników.

Jak już ją zarejestrowałeś, to może się pochwalisz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wy mówicie o naprawazegarka.pl wartej tysiące. A ja mam http://nasionakwiatow.pl i oddam za 30 złotych, więcej się nie wpakuję w takie dwuwyrazówki, choć bartxx86 mówi, że odda mi za nie 10-cio krotność ceny zakupu.

 

Dla ścisłości: napisałem, że dam Ci tyle, ale za takie, które mają w trybie wyszukiwania ścisłym Google AdWords 15 000 wyszukań miesięcznych lokalnie. Jeśli masz takie to proszę o listę na PW.

 

No to przegrałbyś zakład. W trybie ścisłym jest ten sam wynik 14 800 zapytań. A te dwie frazy zawarte w cudzysłowie dały jeszcze lepszy wynik, 9470 wyników.

 

Czegoś tu nie rozumie - 14 800 wyszukań miesięcznie i 9470 wyników? Chyba, że połknąłeś ze trzy zera ;-)

 

Jeśli tak jest to nie zastanawiałbym się tylko rejestrował.

 

Zgadzam się jednak również z Bazylim - taki temat nie powinien mieć w ogóle miejsca, ciekaw jestem jednak co to za domena ;-)

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla ścisłości: napisałem, że dam Ci tyle, ale za takie, które mają w trybie wyszukiwania ścisłym Google AdWords 15 000 wyszukań miesięcznych lokalnie.

Z 15000 wyszukań miesięcznych lokalnie można zarabiać w ciągu miesiąca co najmniej tyle, ile kosztuje przedłużenia (bez dużej pracy) - można też 100 razy więcej, wiec zgadam się. Edited by seomi
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

MycieOkna.pl

 

O tą domenę się rozchodziło w temacie. Oceniam na tyle samo co NaprawaZegarka.pl . Jako student pozycjonowania SEO zadaję sobie pytanie, na co komu taki serwis i w jaki sposób miałby na nim zarobić. A jeśli ktoś na posiadaniu domeny nie zarobi, to i kupców nie będzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×