Jump to content
Sign in to follow this  
merti

Domeny IDN w Dropped.pl.

Recommended Posts

Dropped uruchomil obsluge domen IDN - w aukcjach pojawily sie polskie znaki.

 

Dla mnie fatalna wiadomosc - z zalozenia nie zwracam uwagi na IDN-y, no moze niezmiernie rzadko, a teraz trzeba bedzie dodatkowo skupiac uwage na kazdym polskim wyrazie na liscie nowych domen. Niefajnie :-(

 

Zastanawiam sie, czy jeszcze ktos ma takie "dziwne" poglady na domeny IDN.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aukcje z domenami IDN na Dropped.pl byly juz dawno - tylko serwis pokazywal domeny w postaci kodu ASCII(np.xn--pomys-o7a.pl zamiast wersji unicode: pomysł.pl) - moim zdaniem to duze uproszczenie dla nas :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla mnie fatalna wiadomosc - z zalozenia nie zwracam uwagi na IDN-y, no moze niezmiernie rzadko, a teraz trzeba bedzie dodatkowo skupiac uwage na kazdym polskim wyrazie na liscie nowych domen. Niefajnie :-(

Jeśli bardzo potrzebujesz, moga jakoś oznaczyć IDNy na liście domen :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam taką prośbę do moderatorów o zmianę nazwy tego działu forum na "Serwis Dropped.pl" lub o przeniesienie tego postu do kategorii, do której bardziej pasuje <_<

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aukcje z domenami IDN na Dropped.pl byly juz dawno - tylko serwis pokazywal domeny w postaci kodu ASCII(np.xn--pomys-o7a.pl zamiast wersji unicode: pomysł.pl)

 

No wlasnie, i czlowiek od razu wiedzial co olewac i na co nie zwracac uwagi <_<

 

Mnie przejrzenie listy domen zajmuje o polowe wiecej czasu teraz, bo w kazda domene ktora mnie potencjalnie zainteresowala wpatruje sie drugi raz czy aby nie IDN ;) A literki mam malutkie ;)

 

W ogole wkurzajace te IDN-y, mogloby ich nie byc.

 

Chociaz maly OT:

Ostatnio obserwowalem moja nieinternetowa czesc Rodzinki przy zabawie nasza-klasa.pl. I powiem Wam ze mieli tendencje do wpisywania adresow stron normalnie, z polskimi literkami.

Tak wiec na razie niepopularnosc IDN-ow wynika z tego, ze to nowosc. Ale moim zdaniem moga sie w koncu przyjac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

także uważam, że większość problemów/sugestii dot. dropped, zgłaszanych tutaj, można zgłaszać bezpośrednio na adres e-mail: http://dropped.pl/kontakt.htm

a może dropped stworzy własne forum, gdzie (nad)gorliwi użytkownicy będą pisać co im leży na wątrobie? (co za ironia.. właśnie zgłosiłem sugestię w poście, w którym to piętnuję)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy to forum to Biuro Obsługi Klienta, wewnętrzny czat i forum Dropped.pl?

 

Nie przesadzacie odrobine?

Forum dotyczy rynku domen, a Dropped staje sie jego istotna czescia.

 

A sposob, w jaki Dropped wdraza sugestie zglaszane chocby i na forum jest godny podziwu... Zeby kazda firma internetowa tak dzialala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sedo i ND mają swoje osobne pod-działy, można by utworzyć taką sekcję i dla dropped, przynajmniej nie będą się tematy walały po całym forum...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sedo i ND mają swoje osobne pod-działy, można by utworzyć taką sekcję i dla dropped, przynajmniej nie będą się tematy walały po całym forum...

To jest interesujący pobmysł <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sedo i ND mają swoje osobne pod-działy, można by utworzyć taką sekcję i dla dropped, przynajmniej nie będą się tematy walały po całym forum...

 

O!

Jak zwykle zalatwiasz sprawe najrozsadniej...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×