Jump to content
Guest Anubis

Uproszczone strony formularza "Kup teraz" giełd?

Recommended Posts

Guest Anubis

Witam

 

Chciałbym poznać opinie forumowiczów na temat stron giełd z opcją "Kup teraz".

 

Czy nie wydaje wam się że lepsza byłaby możliwość dostosowania oferty domeny wedle własnego uznania lub chociaż ustawienie gotowej z kilku dostępnych templatek?

 

Przygotowałem "szkic" na przykładzie Premium jakby to mogło wyglądać.

 

2n6tf9l.jpg

 

Proszę o klarowne odpowiedzi i ewentualne sugestie/uwagi.

 

Ps. Temat nie dotyczy wyłącznie Premium więc proszę nie przenosić - obrazek wyżej to tylko przykład.

Edited by Anubis
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem jak najbardziej za. Zwłaszcza w przypadku opcji z możliwością dostosowania wyświetlanych informacji zgodnie z indywidualnymi potrzebami (jak ma to miejsca na przykład w przypadku portfolio).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

@bartxx86

 

Kwestia tylko czy którakolwiek z giełd się tego podejmie. Ja byłbym w stanie zrezygnować z formularzy kontaktowych, których obecnie używam, dla takiego rozwiązania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...]lub chociaż ustawienie gotowej z kilku dostępnych templatek?

Gdyby były dostępne chociaż 3 templatki do wyboru, to już byłbym zadowolony.

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

@PB

Napisz coś więcej, jakby to mogło wg Ciebie wyglądać tzn. czy to byłaby jedna, sztywna strona czy kilka do wyboru? A może pełna możliwość edycji strony formularza KT?

 

@Alpine5

Trzy templatki to myślę nie problem dla żadnej giełdy. Wyzwaniem byłby w pełni edytowalny formularz.

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem za, ale obecny wygląd formularza powinien być zachowany... jedynie jak ktoś chce to powinien sobie zmienić i dostosować...

 

Obecnie wygląd formularza jest OK i jak dla mnie powinien zostać (chciałbym mieć takie prawo i możliwość wyboru).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Obecnie wygląd formularza jest OK i jak dla mnie powinien zostać (chciałbym mieć takie prawo i możliwość wyboru).

 

Chodzi mi właśnie o prawo wyboru :) Bo obecny formularz takowego nie daje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem za, ale obecny wygląd formularza powinien być zachowany... jedynie jak ktoś chce to powinien sobie zmienić i dostosować...

 

Obecnie wygląd formularza jest OK i jak dla mnie powinien zostać (chciałbym mieć takie prawo i możliwość wyboru).

 

No ale mówisz o Premium.pl? ;-)

 

Anubis już w pierwszym poście zaznaczył, że nie chodzi tylko o Premium.pl tylko jest temat / sugestia skierowany do różnych giełd - także do Aftermarket.pl. Mi sam pomysł się podoba - szczególnie gdyby była możliwość edycji, mi bardzo podoba się to, że na Premium.pl można ustalać co ma być widoczne w profilu na giełdzie, gdyby jeszcze była możliwość wyboru co ma być na stronie oferty albo włączenia wersji "Lite" (zawierającej minimum informacji potrzebnych w ofercie) to by już było nawet lepiej niż super. :-)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Cieszę się że mój pomysł przypadł wam do gustu. Im więcej waszych postów tym większa szansa że właściciele giełd to wprowadzą więc piszcie proszę jeśli się wam takie rozwiązanie podoba i dodawajcie ewentualne uwagi lub sugestie.

Edited by Anubis
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomysł może i fajny, ale według mnie jednolitość i transparentność wszystkich ofert na giełdzie jest koniec końcem wygodniejsza dla jej użytkownika. Nie chce mi się wchodząc w kolejne oferty szukać za każdym razem np. pola "Zaproponuj" lub statystyk, bo jeden da sobie po lewej, drugi po prawej, a trzeci po środku na dole... Nie chce mi się męczyć oczu różną wielkością czcionki, ani oglądać oczojebnych wielkich tekstów (jak w przykładzie). Uważam, że jeżeli ktoś ma takie zachcianki jak Anubis to powinien założyć własne portfolio ze stroną oferty sprzedaży domeny jaką sobie tylko wymarzy. Tak więc podsumowując jestem ZA, a nawet PRZECIW! ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

@CzarnyElo

 

Własne portfolio mam już dawna jak i zarówno własne formularze kontaktowe - dlatego nie korzystam z giełd tylko sprzedaję domeny bezpośrednio. Niestety nie jestem jednak w stanie zapewnić np. bezpiecznej transakcji escrow dla domen we własnym zakresie i własnej, autorskiej giełdy domen.

 

Dla rozwiązania które podałem wyżej byłbym w stanie zrezygnować z obecnej formy sprzedaży.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem za uproszczeniem. Nawet nieźle to graficznie wygląda (nie był bym sobą: jak dla mnie litery za wielkie "Domena ... jest na sprzedaż", ale to niewielki mankament :) ). Ponadto uważam, że na planszy z formularzem kontaktowym (jak np. w premium.pl na parkingu) mogła by też zostać dodana opcja do wyboru ceny KT - jak ktoś chce może od razu podać ile go satysfakcjonuje, albo od jakiej kwoty zaczynają się negocjacje. Fakt - można to skrytykować za mało profesjonalne podejście... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PB

Napisz coś więcej, jakby to mogło wg Ciebie wyglądać tzn. czy to byłaby jedna, sztywna strona czy kilka do wyboru? A może pełna możliwość edycji strony formularza KT?

 

Napiszę tylko, że to, o czym jest ten wątek, mamy w planach od dawna, mamy też kilka wizualizacji jak by to mogło wyglądać, ale jeszcze trochę czasu musi minąć zanim to wdrożymy. Obecnie pracujemy nad znacznie ciekawszymi zmianami, które już wkrótce ujrzą światło dzienne. :-) Ale być może zaraz po tym zajmiemy się tym tematem, więc piszcie i rysujcie ;-), zawsze dobrze jest poznać jak najwięcej opinii, aby końcowy efekt był jak najlepszy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomysł może i fajny, ale według mnie jednolitość i transparentność wszystkich ofert na giełdzie jest koniec końcem wygodniejsza dla jej użytkownika. Nie chce mi się wchodząc w kolejne oferty szukać za każdym razem np. pola "Zaproponuj" lub statystyk, bo jeden da sobie po lewej, drugi po prawej, a trzeci po środku na dole... Nie chce mi się męczyć oczu różną wielkością czcionki, ani oglądać oczojebnych wielkich tekstów (jak w przykładzie). Uważam, że jeżeli ktoś ma takie zachcianki jak Anubis to powinien założyć własne portfolio ze stroną oferty sprzedaży domeny jaką sobie tylko wymarzy. Tak więc podsumowując jestem ZA, a nawet PRZECIW! ;)

Jest rozwiązanie tego problemu. Edytowalna nie powinna być strona oferty sprzedaży, ale formularz kontaktowy. Krótko mówiąc jeżeli ktoś wchodzi na ofertę domeny poprzez wpisanie adresu lub z google to trafia na stronę zmodyfikowaną przez sprzedającego, jeżeli natomiast klient trafia przez giełdę to wszystkie domeny prezentowane są w standardowy sposób. Dobrze gdyby zostało to wprowadzone w formie mini-kreatora, tak żeby samemu można było zaznaczyć które elementy będą widoczne na stronie(również boxy kup teraz, zaproponuj cenę, skontaktuj się ze sprzedającym, itd.), możliwość umieszczenia własnej grafiki, kilka szablonów, wersji kolorystycznych, ustawienia czcionki.

Edited by Pan_Grzegorz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chcąc ulepszać, nie popsujcie tego co jest :)

 

Kilka kwestii:

- warto byłoby mieć wybór - to, że jedni chcą mieć wyłupiaste "na sprzedaż", nie znaczy, że inni także

- obecnie formularz (formularz, a nie okno z ofertą na giełdzie), jest chyba widoczny tykko wtedy, gdy domena nie jest na sprzedaż, a zatem jeśli nie na sprzedaż, to nie pojawia się w wynikach odpytywania w home.pl - a to bardzo ważna funkcjonalność

...i pewnie jeszcze więcej, nie chce mi się bawić w darmowego project managera :) Jako użytkownik proszę - nie popsujcie :) Zwracałbym też uwagę na kwestie prawne - pod działanie w złej wierze (także dla domen generycznych! nie chodzi o typo- czy cybersq.) jest bardzo łatwo podciągnąć wszystko, jeśli ktoś wykaże się determinacją. Do wyłupiastego "na sprzedaż" na pół ekranu podchodziłbym bardzo sceptycznie (nawet jeśli domena istotnie jest na giełdzie).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest rozwiązanie tego problemu. Edytowalna nie powinna być strona oferty sprzedaży, ale formularz kontaktowy. Krótko mówiąc jeżeli ktoś wchodzi na ofertę domeny poprzez wpisanie adresu lub z google to trafia na stronę zmodyfikowaną przez sprzedającego, jeżeli natomiast klient trafia przez giełdę to wszystkie domeny prezentowane są w standardowy sposób.

 

To dobra koncepcja. Przy czym istnienie formularza kontaktowego (obecnie dla domen z flagą NIE na sprzedaż) mógłby łączyć się z obecnością domeny na giełdzie (choć można to uznać za nielogiczne, jest to chyba intencją, owszem uzasadnioną, pomysłodawców).

Edited by AW

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Zwracałbym też uwagę na kwestie prawne - pod działanie w złej wierze (także dla domen generycznych!)

 

Kwestia tylko taka że zarówno Pan, Panie Adamie, jak i ja, doskonale wiemy, że to o czym Pan wyżej wspomniał to farmazon i nie powinniśmy się go obawiać, a z nim walczyć.

 

A co do reszty: Nikt niczego na pewno nie popsuje. Stare rozwiązania są dobre i na pewno właściciele je pozostawią jako standardowe. Nowe i bardziej edytowalne strony ofert "Kup teraz" będą z pewnością funkcjonowały jak alternatywa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnoszę wrażenie, że jest naprawdę ciekawy pomysł, każdy przytaknął po cichu "tak" i temat zaczyna umierać śmiercią naturalną.

Czy Ktoś z Premium, After Marktet lub Az.pl mógłby się odnieść do tematu i napisać otwarcie czy jest taka możliwość i ewentualnie kiedy mogłoby to zaistnieć ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zabaco - odpowiedź od Premium już jest :)

 

Napiszę tylko, że to, o czym jest ten wątek, mamy w planach od dawna, mamy też kilka wizualizacji jak by to mogło wyglądać, ale jeszcze trochę czasu musi minąć zanim to wdrożymy. Obecnie pracujemy nad znacznie ciekawszymi zmianami, które już wkrótce ujrzą światło dzienne. :-) Ale być może zaraz po tym zajmiemy się tym tematem, więc piszcie i rysujcie ;-), zawsze dobrze jest poznać jak najwięcej opinii, aby końcowy efekt był jak najlepszy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zabaco - odpowiedź od Premium już jest :)

 

Szkoda, że jakiś terminów nie ma podanych. Druga sprawa - "jeszcze trochę czasu musi minąć" ten termin mnie w ogóle nie satysfakcjonuje ;) bo dla jednych może to być tydzień, dla innych rok ;) Zdecydowanie przejrzyście byłoby posługiwanie się miesiącami kalendarzowymi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×