Jump to content
Sign in to follow this  
Grejzen

Alexa, czegoś nie kapuje.

Recommended Posts

Witam.

Jestem nowy i niewiele wiem. Przeczytałem sobie część forum, w wątkach polecono czytać artykuły. Przeczytałem i zainteresował mnie temat "Jak wyszukiwac oplacalne domeny z ruchem?". Zacząłem sobie szukać literówek na alexa i znalazlem wolną domene.

I tu pojawiają się moje pytania.

 

Literówka ma: "Traffic Rank for grejzenznalazłstronę.pl: 7,641,843", w artykule napisano że opłaca się rejestrować domene gdy ma Traffic Rank pow. 10000.

Poza wartością TR nie było żadnego wykresu i w dodatku w tabelce jest wpisany TR dla 3 miesięcy.

Gdy sprawdziłem TR dla poprawnej domeny wynosił on ok 4400, jest wykres i tabele są uzupełnione.

 

Opłaca się rejestrować taką literówke? Przy wyszukiwaniu wspomniane w artykule TR~10000 powinno odnosić się do poprawnej domeny czy do literówki?

Dlaczego poprawna domena ma takie niskie TR?

 

8bf104760e31216b.png

 

Coś namieszałem z załącznikiem, wybaczcie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja mam inne pytanie odnosnie ALexa, czasami jest napisane ze nie ma wykresu bo NON IN TOP 100 000, natomiast wchodze na domenę która ma Traffic Rank for XXX.pl: 1,043,411 i jest wykres, więc o co chodzi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Traffic Rank jak nazwa wskazuje jest rankingiem. Im wyższa pozycja tym większy ruch.

Powyżej 10 000 to te od 1 do 9999 ;]

Literówki nie miewają TR powyżej 10 000 więc w artykule chodziło o TR poprawnej domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tylko przypomne, ze alexa jest jedynie mala pomocą, a nie regułą. Duża większość moich domen nie ma w ogole TR i zarabiają przyzwoicie. Nawet nie pamiętam, żebym się tym kiedykolwiek sugerował :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powyżej 10 000 to te od 1 do 9999 ;]

 

Skoro poprawna domena ma TR~4400, znajduje się w przedziale 1-9999 :P czyli warto zaryzywkowć i kupić tą literówke domeny, aby ją zaparkować?

 

 

Co oznacza TR=7,641,843 dla literówki?

 

Gosel dzięki za odpowiedź!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co oznacza TR=7,641,843 dla literówki?

 

Oznacza to ze nalezy ja zarejestrowac :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jeszcze takie inne pytanie, pewna strona wygasła i w Alexa ma TR około 1 500 000, jak myślicie warto takie coś rejestrować? Ile może być wejść dziennie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z miejscami w alexa powyzej 1,000,000 jest bardzo różnie (w sumei z wszystkimi miejscami tak jest) więc lepiej znajdywać poniżej tej pozycji ale takie 1,5 mln przypuszczalny ruch do pozycji to powyzej 2k w miesiacu , ale takie przypuszczania zadko kieody sie sprawdzają, trzeba sprawdzic domene czym była kiedys i co jest jeszce w sieci powiązane z tą domeną, rejestrowalem takie domeny i nie raz mialy spoko ruch zarobily na siebie, nawet domena z rankiem 3,6mln ładniej jest odwiedzana niz te z mniejszym, zdazalo mi się tez rank poniżej 500,000 które miały ruchu praktycznie brak.

Nie ma i nie będzie zasady, trzeba dobrze sie zastanowić nad domenami z alexy :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
no jednak do dupy.. czy ktoś potrafi wytłumaczyć jak domena znajdująca się na 1 500 000 miejscu na alexa, może mieć ZEROWY ruch?

 

Nie osądzaj domeny wcześniej niż po miesiącu, rozpropagowanie wśród DNS-ów może zająć 48h albo i więcej, więc teraz ludzie wpisując jej adres mogą nawet jeszcze nie trafiać na twoją stronę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oznacza to ze nalezy ja zarejestrowac :P

 

 

Zarejestrowałem i od 5 dni jest zaparkowana, narazie było 65 odwiedzin klików zero. Nie jest to powalający wynik ale zobaczymy co dalej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×