Jump to content
Sign in to follow this  
KFZdomeny

Projekt internetowy, jaka końcówka zamiast com ?

Recommended Posts

Wiatm,

 

Niedługo ruszam z projektem na rynek polski i zagraniczny, mam już końcówkę pl, com jest zajęta. Stąd moje pytanie jakie końcówki oprócz com są popurlane za granicą ? Z góry dziękuje za pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po .com na pewno .net ale jakbyś zdradził jaka tematyka projektu to bylibyśmy mądrzejsi. W zależności od tematyki czasem lepsze są .org .info .biz itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwy projektu nie mogę zdradzić( jest kilka nazwa-jeszcze nie wybranych do końca niestety com jest zajęta we wszystkich przypadkach), chodzi mi o to jakie końcowki za granicą są popurlane obok com, jakie są często używane i kojarzone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

.com a dalej .net

 

Jednak sądzę że mniej ważna domena, a sam pomysł projektu. Dobry projekt nawet na słabej domenie i tak powinien się sam obronić

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

wysylales zapytanie o cene .com? Zazwyczaj to lepsze wyjscie niz odkupic np. za rok kilka razy drozej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

wysylales zapytanie o cene .com? Zazwyczaj to lepsze wyjscie niz odkupic np. za rok kilka razy drozej.

Dobrze, że przypominacie bo niektórzy tak się nastawili na sprzedaż domen, że czasami chyba zupełnie zapominają, że można je także kupić :)

 

Istotne jest też co oznacza "rynek zagraniczny" ?

Chcesz podbić cały świat czy na razie tylko jeden sąsiedni kraj ?

Jeżeli cały świat to najlepiej szukaj .com , chyba, że Twoja nazwa wyjątkowo pasuje pod net.

Niekiedy tak może być.

Np. jeśli kobieta o imieniu Gabriela ( zdrobniale Gabi ) ma prowadzić jakiś gabinet , to gabi.net będzie przyzwoitym rozwiązaniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

branża to ogólnie pojęty biznes, coś dla firm, specjalistów itp. :)

 

Skoro tak to może rozważ zakup .biz jeśli .com ma jakąś kosmiczną cenę, może .biz będzie dobrze wyglądać i brzmieć...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podajcie parę przykładów znanych globalnych serwisów, które nie mają .com. Może to czysty przypadek, że nie ma wielu znanych projektów bez .com, ale ja bym wolał tego nie testować.

Wydaje mi się, że startupy kupują na rynku wtórnym krótkie, nic nie znaczące, ale brandable domeny (w stylu google) w .com - widziałem nawet sklep który się w takich domenach specjalizował.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×