Jump to content
hipnoo

przedłużenie subdomen .lodz.pl, pismo od "rejestratora" LODMAN

Recommended Posts

Witam, jako że jestem łodzianinem i niestety w łodzi są dość popularne subdomeny w domenie .lodz.pl podkusiło mnie i kupiłem kilka sztuk owych subdomen od LODMAN należącego do politechniki łódzkiej.

 

Przed kupnem zapoznałem się z ich regulaminem dostępnym pod http://www.man.lodz.pl/dns/

 

Minęły 2 lata, uznałem, iż subdomen nie będę przedłużał i najzwyczajniej w świecie nie przedłużyłem ich, wydawało mi się, iż poniższe punkty z regulaminu wszystko wyjaśniają:

"Domena może zostać wyrejestrowana:

- jeśli nie wpłynęła roczna opłata za obsługę domeny lub oryginał wniosku rejestracyjnego"

 

oraz

 

Procedura wyrejestrowania domeny w przypadku braku opłaty abonamentowej:

b. Jeśli w ciągu tego miesiąca nie nastąpi wznowienie delegacji domeny,

domena może zostać zarejestrowana innemu wnioskodawcy.

 

W regulaminie nie ma nigdzie zapisu, że muszę informować LODMAN o tym, iż rezygnuje z utrzymywania u nich subdomen, po 4-5 miesiącach od daty nieopłacenia subdomen otrzymałem wezwanie od księgowości LODMAN do niezwłocznego uregulowania należności, ( subdomeny nie zostały przez LODMAN wyrejestrowane )

 

Oto treść listu :

na podstawie art 26 ust.1 ustawy z dnia 29.09.1994 o rachunkowości (dz. u. nr 121/94 z późniejszymi zmianami ) prosimy o potwierdzenie na odcinku B w terminie 14 dni zgodności następujących sald figurujących w naszych księgach na dzień 31-12-2012. Ustawa o rachunkowości nie przewiduje tzw. " milczącego potwierdzania sald ' Jednocześnie prosimy o niezwolczne uregulowanie należności

 

i tu moje pytanie do Was, czy mogę powołać się na powyższy regulamin i nie opłacać wyżej wskazanych subdomen. Czy sprawa z góry jest przegrana i politechnika łódzka zawarła ze mną "PAKT" na mocy którego muszę przedłużać powyższe subdomeny do momentu aż wyśle "wniosek o wyrejestrowanie domeny" ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwny ten regulamin. Żaden ze mnie prawnik nie jest, ale napisane jest tam, że "domena może zostać wyrejestrowana" na podstawie np. braku płantości, ale nie wspominają przy tym o automatycznym rozwiązaniu umowy, więc dokładnie nie wiem w jaki sposób można to interpretować. Domeny nadal funkcjonują i są przedłużone? Sam tylko gdybam i chętnie poznam odpowiedź.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozliwe ze skopiowali za nasku ze sie domeny przedluzaja. Sadze ze lepiej bylo by napisac do nich, mysle ze nie powinni robic problemow.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam, jako że jestem łodzianinem i niestety w łodzi są dość popularne subdomeny w domenie .lodz.pl podkusiło mnie i kupiłem kilka sztuk owych subdomen od LODMAN należącego do politechniki łódzkiej.

 

Przed kupnem zapoznałem się z ich regulaminem dostępnym pod http://www.man.lodz.pl/dns/

 

Minęły 2 lata, uznałem, iż subdomen nie będę przedłużał i najzwyczajniej w świecie nie przedłużyłem ich, wydawało mi się, iż poniższe punkty z regulaminu wszystko wyjaśniają:

"Domena może zostać wyrejestrowana:

- jeśli nie wpłynęła roczna opłata za obsługę domeny lub oryginał wniosku rejestracyjnego"

 

oraz

 

Procedura wyrejestrowania domeny w przypadku braku opłaty abonamentowej:

b. Jeśli w ciągu tego miesiąca nie nastąpi wznowienie delegacji domeny,

domena może zostać zarejestrowana innemu wnioskodawcy.

 

W regulaminie nie ma nigdzie zapisu, że muszę informować LODMAN o tym, iż rezygnuje z utrzymywania u nich subdomen, po 4-5 miesiącach od daty nieopłacenia subdomen otrzymałem wezwanie od księgowości LODMAN do niezwłocznego uregulowania należności, ( subdomeny nie zostały przez LODMAN wyrejestrowane )

 

Oto treść listu :

na podstawie art 26 ust.1 ustawy z dnia 29.09.1994 o rachunkowości (dz. u. nr 121/94 z późniejszymi zmianami ) prosimy o potwierdzenie na odcinku B w terminie 14 dni zgodności następujących sald figurujących w naszych księgach na dzień 31-12-2012. Ustawa o rachunkowości nie przewiduje tzw. " milczącego potwierdzania sald ' Jednocześnie prosimy o niezwolczne uregulowanie należności

 

i tu moje pytanie do Was, czy mogę powołać się na powyższy regulamin i nie opłacać wyżej wskazanych subdomen. Czy sprawa z góry jest przegrana i politechnika łódzka zawarła ze mną "PAKT" na mocy którego muszę przedłużać powyższe subdomeny do momentu aż wyśle "wniosek o wyrejestrowanie domeny" ?

 

Jak zwykle te polskie nieścisłości prawne: "może być wyrejestrowana". Ale nie musi. Co za absurd. A nie lepiej by było, gdyby napisali, że "domena jest/zostanie wyrejestrowana, gdy... A lub B lub C".

 

Domena może zostać wyrejestrowana:

- na wniosek właściciela dns-wniosek-wyr.txt (fonty ISO-8859-2) WWI-2.04

- jeśli nie wpłynęła roczna opłata za obsługę domeny lub oryginał wniosku rejestracyjnego

- na podstawie wyroku sądu lub decyzji Urzędu Patententowego.

 

Wg tego zapisu wydaje się, że skoro spełniony jest warunek B bez konieczności dodatkowo potwierdzenia np warunkiem A, to domena powinna być wyrejestrowana.

Na pewno jest to wina burdelu i pani księgowa po prostu widziała jakieś stare faktury, więc przyjeła, ze to kolejna, więc wysłała, a ktoś inny nie zaktualizował sytuacji, że domena nie będzie opłacana i powinna być wyrejestrowana - tak to sobie tłumaczę.

LODMAN jest osobnym podmiotem niezależnym od NASK, wiec trzeba czytać umowy niestety, gdyż nie musi być tak jak w NASK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słowem kluczowym w tym zapisie jest "może". Czyli mają takie prawo, ale z niego nie skorzystali - woleli przedłużyć domeny na własny koszt i poprosić o uregulowanie należności. Tak ja to widzę, ale też nie jestem prawnikiem.

 

@umberto: w NASK też domenę trzeba wyrejestrować "ręcznie", jeśli się tego nie zrobi, to normalnie naliczają abonament za kolejne lata i potem leci do windykacji.

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słowem kluczowym w tym zapisie jest "może". Czyli mają takie prawo, ale z niego nie skorzystali - woleli przedłużyć domeny na własny koszt i poprosić o uregulowanie należności. Tak ja to widzę, ale też nie jestem prawnikiem.

tez tak myślę, wolą kase niż te domeny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×