Jump to content
513581

Domena Imie Papieza

Recommended Posts

Ale Franciszek I bedzie sie dopiero nazywal jak umrze i bedzie nowy papiez Franciszek II

Na całe szczęście nie, w tym przypadku przybranie imienia Franciszek jest równoznaczne z byciem Franciszkiem I

Share this post


Link to post
Share on other sites

Master ale jak inaczej zrobisz jedynkę rzymską ?

 

 

Moja pomyłka - przed chwilą ONET sprostował, Franciszek I, wcześniej podali bez jedynki rzymskiej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomyślcie sobie ile skosili bukmacherzy - wszyscy przegrali :)

 

Faktycznie - patrząc od strony bukmacherów taki zakład ("postaw na imię papieża") to pewnie była żyła złota. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...sama domena dla mnie przedstawia wartość bliską zeru (może w trochę niefortunny sposób zapytałem,

było to raczej info nie do komentowania, ale nie da się przewidzieć wszystkich reakcji, może jutro dla ciekawości

dodam ją w dziale ogłoszeń/na sprzedaż na DI).

 

Jest istotne, kto i co może pod takim adresem robić.

 

Doskonała domena to oczywiście franciszeki.pl oraz franciszek1.pl

A odnosząc się do błędnego rozumowania domainerów:

do dzisiaj domena benedykt.pl nie znalazła nabywcy,

natomiast pod adresem http://benedykxvi.pl jest serwis i to ze sporą statystyką.

 

Teorie o wyższości franciszek nad franciszeki może się tylko sprawdzić uwzględniając wewnętrzną inicjatywę kleru,
bowiem domena franciszek.pl należy już do Franciszkanów (dokładnie Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych),
a nie do końca kwestią do przewidzenia jest czy większość będzie hołdowała w mediach imieniu Franciszek Pierwszy,
czy ze względu na wpływ w mediach mowy potocznej na przekazy medialne i stosowanie skrótów.

 

Pozdrawiam Wszystkich

Edited by Koziołek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ojciec święty Francisco, a ty ludziom wciskasz Francisco I-szy.

Czy zawsze najpierw mówisz/piszesz, a dopiero potem się zastanawiasz.

 

 

---

Admin proszę wywal ten wpis, będzie spokój :)

Edited by Koziołek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koziołek i master17

Nie piszemy postów pod postami!

 

Alpine5

To także nie jest dział handel. Niestosowne jest moim zdaniem reklamować tutaj swoją domenę, gdy mamy do tego inne działy, jednocześnie wytykając podobny błąd innym. (zakładając, że nie powinno się tutaj handlować i wyceniać)

 

Jednak ja uważam, że ten temat idealnie nadaje się do szerokich dyskusji na temat wszystkich powiązanych domen i zarówno umieszczanie w nim swoich domen jak i opiniowanie jest wskazane. Taka właśnie jest idea tego wątku o ile się nie mylę.

 

Wracając do sedna sprawy wszystkie domeny nawiązujące do imion papieża tego, czy poprzedniego są bez wartości. Jakie widzicie zastosowanie i KK? Jedynie mały serwis informacyjny o ograniczonej dacie ważności do wyduszenia kilku złotych z adsense mógłby powstać pod takimi adresami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi polowanie na domenę się nie udało - pierwsza myśl: Francisco.pl czy Franciszek.pl - obie były zajęte, a się okazało: FRANCISZEKI.PL - spóźniłem się, za słaba znajomość Watykanu.

I faktycznie, kto upolował franciszeki.pl wyciśnie niskie XXX.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koziołek i master17

Nie piszemy postów pod postami!

...może da się to technicznie ograniczyć w skrypcie forum? Jako forumowicz łatwo taki błąd popełnić :(

 

 

Wracając do sedna sprawy wszystkie domeny nawiązujące do imion papieża tego, czy poprzedniego są bez wartości. Jakie widzicie zastosowanie i KK? Jedynie mały serwis informacyjny o ograniczonej dacie ważności do wyduszenia kilku złotych z adsense mógłby powstać pod takimi adresami.

...behawioralność rządzi marketingiem (choć nie wszyscy są tego świadomi), są ludzie, którzy b.emocjonalnie tworzą informacje związane z wiarą i mają swoich odbiorców (grupę docelową), która b.eocjonalnie interesuje się tymi sprawami. Nie koniecznie celem którejkolwiek ze stron muszą być kwestie materialne. Nie zawsze podejście zysku (choćby adsens) jest priorytetowe. Ciekawe ile zostało by czynnych adresów, gdyby zlikwidować te deficytowe, stanowiące znakomitą większość ;)

Edited by Koziołek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onet sprostował, że jednak będzie z numerkiem I-szym.

Bez obrazy, ale podawanie przykładu onetu w materii wyboru nowego Ojca Świętego to duże nadużycie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślicie, że rejestrowanie teraz domen związanych z papieżem to raczej wyrzucenie pieniędzy w błoto?

http://franciscoii.org wolna, natomiast http://franciszekii.pl zajęta - dla mnie ryzyko zbyt duże, moim zdaniem Franciszek nas zaskoczy i pociągnie wiele lat. Obstawiać dzisiaj następnego papieża po Franciszku - dla mnie to czysty hazard. Jednak myślę, że wygranym wieczoru jest http://franciszeki.pl - sprzeda się, na pewno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wracając do sedna sprawy wszystkie domeny nawiązujące do imion papieża tego, czy poprzedniego są bez wartości. Jakie widzicie zastosowanie i KK? Jedynie mały serwis informacyjny o ograniczonej dacie ważności do wyduszenia kilku złotych z adsense mógłby powstać pod takimi adresami.

Jedyne co to serwis dokumentujacy pontyfikat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obstawiać dalej....sądząc po wieku Frania, niedługo nowe konklawe...

 

W sumie to ma 76 lat, więc sporo (Benedykt XVI, który potem abdykował został wybrany w wieku 78 lat). Niektórzy już zaczęli nawet przyjmować zakłady kto będzie papieżem po Franciszku I. ;)

 

http://www.paddypower.com/bet/current-affairs/pope-betting?ev_oc_grp_ids=1178744

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedyne co to serwis dokumentujacy pontyfikat.

...kwestia wyobraźni i zaangażowania (i bezwzględnie kwestia wiedzy), można np. organizować pielgrzymki do Ojca Świętego i tego typu domena może być doskonałym dopełnieniem (można stworzyć na niej idealny squeezepage...), budującym dodatkowo zaufanie potencjalnej grupy docelowej. Takich nisz można znaleźć dużo więcej, a i tak wiele firm turystycznych tego typu nie sięgnie po takie mechanizmy, a bankrutując będą tylko zwalać na PIS lub na PO, czy innego diabła, a nie na brak wiedzy własnej.

Edited by Koziołek

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Nowy papież przyjął imię dla uczczenia Św. Franciszka z Asyżu, ponieważ miłuje ubogich - rozwiał wątpliwości zastępca rzecznika Watykanu, o. Thomas Rosica. Dodał, że kardynał Bergoglio powinien być tytułowany imieniem Franciszek, a nie Franciszek I.

 

Gazeta.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Nowy papież przyjął imię dla uczczenia Św. Franciszka z Asyżu, ponieważ miłuje ubogich - rozwiał wątpliwości zastępca rzecznika Watykanu, o. Thomas Rosica. Dodał, że kardynał Bergoglio powinien być tytułowany imieniem Franciszek, a nie Franciszek I.

 

Gazeta.pl

Jest to więc doskonały przykład kleru decydującego, o nie do końca wcześniej przewidywanych kwestiach (też często nawet przez sam kler). Wcześniej podałem kto jest właścicielem domeny franciszek.pl - z czasem zobaczymy, która wersja się przyjmie :)

Edited by Koziołek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest to więc doskonały przykład kleru decydującego, o nie do końca wcześniej przewidywanych kwestiach

Nie jest to czasem kwestia zdrowego rozsądku? W jakim celu ktoś ma być tytułowany przymiotnikiem pierwszy, skoro nie wiadomo czy będzie jakiś następny? Tobie również dodali "pierwszy" do imienia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Macie, racje,jednak dużo mediów internetowych podaje właśnie "I"- pierwszy.

 

Co sądzicie o domenie którą udało mi sie "wyrwać" franciszek1 ? Czy raczej arabska cyfra to już nie to samo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×