Jump to content
Bazyli

Co byś doradził nowemu domainerowi ?

Recommended Posts

Zauważ, że ja pisałem o fajnych domenach :)

Oczywiście definicja 'fajnej domeny' dla każdego może być inna a aukcji jest rzeczywiście tak dużo, że coraz mniej czasu można poświęcić na ich przeglądanie ale może jednak nowi potrafią trafnie oceniać skoro jej nie chcieli ? ;-)

Dla niektórych pizzeriawarszawa.pl ma tylko potencjał zapleczowy a ponadto Narzędzie propozycji słów kluczowych Google pokazuje, że nie tak duży jak "pizza Warszawa".

 

 

odp tak jak pisałem Rafałowi ;) dodam tylko, że w tym samy czasie co brak sprzedazy ww. domeny na podobnej aukcji za 60 pln poszła domena anomalie.pl

 

widzisz tu sens ? bo ja nie widzę ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja piszę o przykładzie dla osoby, która zaczyna i nie ma dużego portfolio i sporej kasy na lepsze inwestycje i celowo podaje przykład domeny do kupienia na aukcji za 10 pln ( czyli tyle ile zarejestrowanie wolnej ), która moim zdaniem ma spore szanse znaleźć w niedługim czasie kupca za kilkaset pln

W takim kontekście się zgadzam. Mogła zostać pominięta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

celowo podaje przykład domeny do kupienia na aukcji za 10 pln ( czyli tyle ile zarejestrowanie wolnej ), która moim zdaniem ma spore szanse znaleźć w niedługim czasie kupca za kilkaset pln

To ja może przy tej okazji podpowiem, że nie warto inwestować w domenę kilkadziesiąt zł ( zakup + odnowienie ) jeżeli celuje się w sprzedaż na poziomie kilkuset złotych. Bo tylko co któraś z domen sprzeda się w takiej cenie i ta "łyżka" może okazać się za mała aby się wyżywić.

Zdradzę też, że 2-3 tys. złotych, to akceptowalny poziom cenowy dla większości kk.

Wyjątkiem są najczęściej domeny na zaplecza pozycjonerskie lub przypadki bardzo małej świadomości wartości domen przez kk.

Edited by Kangur
  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mała autoreklama ale...

 

http://www.netranking.eu/domenowe-faq.html

http://www.netranking.eu/porady-dla-poczatkujacych.html

http://www.netranking.eu/niezbedne-linki.html

http://www.netranking.eu/materialy-do-pobrania.html

 

Aktualizowane pare miesięcy temu, więc w materiałach troszkę brakuje, linki też pewnie do przejrzenia, ale dla nowych może być to pomocny adres ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na domenach można dużo zarobić tylko jak w każdym biznesie liczy się wiedza, szczęście, ciężka praca, ciągła nauka i oczywiście jak najwięcej doświadczenia (oczywiście zdobywanego latami).

 

Z domainingu najlepiej uczynić biznes hobbystyczny (dorywczy), a większość uwagi skupić na pracy etatowej lub innym biznesie (zarówno biznesie tradycyjnym i e-biznesie).

 

Ja np. za rok kończe średnią szkołę i chcę rozwinąć własny biznes lub znaleść jakiś dobry etat, a domaining traktuję jako zajęcie uboczne, może jednak kiedyś założę jakąś firmę hostingowo-domenową i zacznę się z tego utrzymywać.

Ale to tylko marzenia, a jak narazie to trzeba myśleć bardziej realnie;)

 

 

Dla początkującego zalecam poczytać branżowe e-booki oraz tematy na di.pl (nawet archiwalne). Ponadto zalecam analizować rynek i sprzedaże.

 

 

Przykładowe strony:

dnjournal.com

goldnames.com

aznews.pl

di.pl

domaining.com

danieldryzek.pl

 

oraz wiele innych stron (czasem mniej znanych), na których często pojawiają się naprawde konretne informacje (czasami nie pojawiające się na popularnych stronach, blogach, forach).

Share this post


Link to post
Share on other sites

trzymaj się z dala od [...] trademarków [...] :)

Jesli ktos chce sie pozbyc klopotow z trademarkami, sadowych i nie tylko, to moge zaopiekowac sie trademarkami, nawet pare groszy jestem sklonny za nie zaplacic :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesli ktos chce sie pozbyc klopotow z trademarkami, sadowych i nie tylko...

Przepraszam za mały OT ale domeny sadowe to takie jak sad.pl , e-sad.pl , itp ?

Jeśli tak, to wierz mi, że nie ma z nimi żadnego kłopotu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z domenami to chyba jak w wędkarstwie - jedyna reguła to brak reguł...

Jednego dnia sprzedaję domenę Klientowi, a za jakiś czas ta sama domena stoi sobie puszczona wolna i znów ląduje w moim portfolio :)

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie masz na starcie dużo pieniędzy na inwestycje to ... bardzo dobrze.

Zwłaszcza, jeśli potrafisz wyciągać wnioski.

W przeciwnym razie prawdopodobnie wydasz na początkowe zakupy więcej niż musisz i pozyskasz takie domeny, które bardziej wydają się być dobre na pierwszy rzut oka niż nimi są w rzeczywistości.

Poza tym będziesz niepotrzebnie przedłużał te, które w drodze naturalnej selekcji, należałoby odpuścić bez zbędnego sentymentu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie przedłużaj domen tylko dlatego, że ktoś (lub coś) założył na nią opcję.

Nie każda domena MUSI zostać sprzedana za min. 1000zł.

Rejestruj nie więcej niż 5 domen z palca w ciągu miesiąca ( i nie mniej ;) )

 

Nie stosuj mailingu, a jeśli już musisz - bądź w tym profesjonalistą i nie stosuj kretyńskich marketingowych zabiegów, bo to trąca gimnazjum :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomysły się Wam wyczerpały?

:)

 

Ja bym radził więcej pokory...bo to że mi się bardzo podoba moja domena wcale nie musi znaczyć, że innym też musi...

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomysły się Wam wyczerpały?

:)

Napisał ten, który w tym wątku podzielił się z innymi największą ilością porad i pomysłów ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie masz na starcie dużo pieniędzy na inwestycje to ... bardzo dobrze.

Zwłaszcza, jeśli potrafisz wyciągać wnioski.

 

Dobra uwaga. Do tego im bardziej ograniczonym budżetem się dysponuje tym bardziej powinno się go szanować przy wydawaniu na domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie oszukuj

Może od razu cały dekalog warto ułożyć ?

Pamiętaj abyś Dzień Domeny święcił, nie oszukuj, nie kradnij, nie pożądaj domeny bliźniego swego ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może od razu cały dekalog warto ułożyć ?

...nie pożądaj domeny bliźniego swego ...

i nie grzesz myślą o założeniu na nią opcji..

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może od razu cały dekalog warto ułożyć ?

Pamiętaj abyś Dzień Domeny święcił, nie oszukuj, nie kradnij, nie pożądaj domeny bliźniego swego ...

Ani żadnej opcji, która jego jest ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×