Jump to content
Bazyli

Co byś doradził nowemu domainerowi ?

Recommended Posts

Przeglądając forum nie znalazłem takiego tematu. Stąd pomysł który zrodził się tak naprawdę po przejrzeniu tematów w dziale wycen. Zapraszam " wyjadaczy " do stworzenia poradnika...Młodego domainera...

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po co dawać komuś porady za darmo, skoro można by zrobić to w ramach konsultingu za niewielką stawkę? A może za mały procentowy udział w sprzedaży domen :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie rejestruj bardzo rzadkich zlepków słów - rejestruj popularne, często używane słowa i frazy.

Edited by master17

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest slawomir_cwirko

1. Odpusc sobie ten biznes

2. W dalszym ciągu odpusc sobie ten biznes

3. Zdecydowanie odpusc sobie ten biznes

4. Katygorycznie odpusc sobie ten biznes

5. Jesli w dalszym ciągu uważasz że to biznes dla Ciebie i co zabawniejsze uwazasz ze sie z tego biznesu utrzymasz mając kilka złotych na wydanie to oznacza że zadna dobra rada nie wpłynie na Twoje postepowanie więc powodzenia życzę ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po zachłyśnięciu się tematem domen podejść do okna i wziąć kilka głębokich oddechów. Następnie po opadnięciu pierwszego napadu euforii, przeglądnięciu katalogu Ferrari i wyregulowaniu ciśnienia dużo poczytać di.pl. Po powrocie do normalności nie załamywać się i podejść do tematu z dystansem traktując temat jako hobby, z którego może "coś" będzie bo na ten moment "szeroka Polska" do tematu domen jeszcze nie dojrzała. Polak zawsze wszystko wie najlepiej więc niestety ale ryzyko bankructwa w przypadku nastawienia się na domenowy biznes jest bardzo duże w przypadku nowicjuszy operujących "z palca". Poza tym Ilość wyprzedawanych obecnie domen BCM od 10 pln nawet przez dużych graczy na tym forum pokazuje, że z płynnością i z rynkiem na ten moment nie jest najlepiej.

 

Powodzenia ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie masz kłopotów, kup sobie domeny ;-)

Krótko przed upływem roku od zakupu: Masz fajne domeny i chcesz się pozbyć kłopotu, wystaw je na aukcje od złotówki.

Chętnie przejmiemy twoje kłopoty ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie rejestruj, ani nie kupuj domen. Wchodź w ich posiadanie siłą umysłu i woli. Dopiero gdy z domeną będziecie stanowić praktycznie nierozerwalną więź jest szansa, że razem odniesiecie sukces, bo trudno Ci będzie się jej pozbyć, a tym samym nie oddasz jej za grosze i zawsze znajdziesz na jej przedłużenie.

 

P.S. Ta rada nie jest jedną z tych "dobrych", więc możesz ją przyjąć do siebie. ;)

 

 

---

Edit: Bo tak naprawdę jedynym skutecznym instrumentem w tego rodzaju inwestycjach jest przedłużanie domen.

Edited by exallwave

Share this post


Link to post
Share on other sites

przygotuj się na wtopienie sporej kasy jeśli chcesz się czegoś nauczyć.. bo niestety najlepiej człowiek się uczy na swoich błędach i pomysłach które okazują się porażką:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krótko przed upływem roku od zakupu: Masz fajne domeny i chcesz się pozbyć kłopotu, wystaw je na aukcje od złotówki.

Chętnie przejmiemy twoje kłopoty ;-)

 

a to nie jest tak do końca. ostatnimi czasy zaobserwowałem praktycznie zerowy ruch na aukcjach od 10 pln. o ile przy niektórych domenach nie ejst to moze nic dziwnego, o tyle jednak np brak zainteresowania domeną pizzeriawarszawa.pl - nikt nawet 10 nie dał - świadczy o tym, że

 

a: nikt już nie przegląda takich aukcji

b: nowi domeniarze niepotrafią trafnie oceniać/wybierać domen za grosze

Share this post


Link to post
Share on other sites

dla mnie

 

c: Nie kupiłbym jej za 10zł, a tym bardziej na lastminute z dopłatą do renew. To zwykła ninja, może nie hardcorowa jak e-pizzewwarszawie.pl, ale ninja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a to nie jest tak do końca. ostatnimi czasy zaobserwowałem praktycznie zerowy ruch na aukcjach od 10 pln. o ile przy niektórych domenach nie ejst to moze nic dziwnego, o tyle jednak np brak zainteresowania domeną pizzeriawarszawa.pl - nikt nawet 10 nie dał - świadczy o tym, że

 

a: nikt już nie przegląda takich aukcji

b: nowi domeniarze niepotrafią trafnie oceniać/wybierać domen za grosze

dla mnie

 

c: Nie kupiłbym jej za 10zł, a tym bardziej na lastminute z dopłatą do renew. To zwykła ninja, może nie hardcorowa jak e-pizzewwarszawie.pl, ale ninja.

A Ty bądź mądry i pisz wiersze...

 

Dwa powyższe posty / skrajnie od siebie różne / napisane przez jednych z najbardziej doświadczonych Domainerów doskonale wskazują na to jak trudna to branża...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

A Ty bądź mądry i pisz wiersze...

 

Dwa powyższe posty / skrajnie od siebie różne / napisane przez jednych z najbardziej doświadczonych Domainerów doskonale wskazują na to jak trudna to branża...

 

Tu akurat nie mam wątpliwości, że pizzeriawarszawa.pl nie jest atrakcyjną z mojego punktu widzenia domeną. Dobrze jednak, że jest wiele zdań i opinii, bo inaczej rynek byłby monotonny, niepełny, a tak: co ma wisieć - nie utonie...

Może za 10 lat takie domeny będą szły za grubą kasę, bo na bezrybiu i rak ryba. ;]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po co dawać komuś porady za darmo, skoro można by zrobić to w ramach konsultingu za niewielką stawkę? A może za mały procentowy udział w sprzedaży domen :)

 

Jeszcze lepiej napisać e-booka i zacząć go sprzedawać z naprawdę wysoką marżą. Osoby zdające sobie sprawę z tego, że wejście na ten rynek wymaga na początek pewnego kapitału, raczej nie będą kręciły nosem na wysoką cenę e-booka.

 

przygotuj się na wtopienie sporej kasy jeśli chcesz się czegoś nauczyć.. bo niestety najlepiej człowiek się uczy na swoich błędach i pomysłach które okazują się porażką :)

 

Zdecydowanie - doświadczenie wymaga praktyki, praktyka to nauka na błędach. Można uczyć się na czyichś błędach - to jest rzeczywiście wykonalne, niemniej na własnych uczymy się najlepiej.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem przykładem początkującego domainera, a więc doskonale wpisuję się w ten temat.

Warto zacząć od podstawowych lektur na przykład: "Domeny Internetowe", czy "Wszystko zaczyna się od www (Zainwestuj w domeny!)" i inne podobne ebooki.

Newsy z domenowego świata warto czerpać z różnych blogów, których przybywa coraz więcej. Ja przykładowo uważnie czytam raporty NASK, choćby z samej ciekawości w jakim tempie rozwija się rynek.

Jest szereg ogólnych zasad, kiedy mamy do czynienia z dobrą domeną i co wpływa na jej cenę końcowa. Często, jednak pozornie kiepska domena osiąga dobrą cenę a pozornie idealna nie przekracza 10 PLN.

Warto dostrzegać drobne detale jak, na przykład sezonowość danej branży i nawyki kupujących.

Im szybciej zdasz sprawę, że zaledwie parę procent twoich domen zostanie sprzedana tym lepiej .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Newsy z domenowego świata warto czerpać z różnych blogów, których przybywa coraz więcej. Ja przykładowo uważnie czytam raporty NASK, choćby z samej ciekawości w jakim tempie rozwija się rynek.

 

Polecisz jakieś dobre źródła? Ja czytam praktycznie tylko jednego bloga, a chętnie zagłębiłbym się bardziej w temacie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a to nie jest tak do końca. ostatnimi czasy zaobserwowałem praktycznie zerowy ruch na aukcjach od 10 pln. o ile przy niektórych domenach nie ejst to moze nic dziwnego, o tyle jednak np brak zainteresowania domeną pizzeriawarszawa.pl - nikt nawet 10 nie dał - świadczy o tym, że

 

a: nikt już nie przegląda takich aukcji

b: nowi domeniarze niepotrafią trafnie oceniać/wybierać domen za grosze

Zauważ, że ja pisałem o fajnych domenach :)

Oczywiście definicja 'fajnej domeny' dla każdego może być inna a aukcji jest rzeczywiście tak dużo, że coraz mniej czasu można poświęcić na ich przeglądanie ale może jednak nowi potrafią trafnie oceniać skoro jej nie chcieli ? ;-)

Dla niektórych pizzeriawarszawa.pl ma tylko potencjał zapleczowy a ponadto Narzędzie propozycji słów kluczowych Google pokazuje, że nie tak duży jak "pizza Warszawa".

Share this post


Link to post
Share on other sites

dla mnie

 

c: Nie kupiłbym jej za 10zł, a tym bardziej na lastminute z dopłatą do renew. To zwykła ninja, może nie hardcorowa jak e-pizzewwarszawie.pl, ale ninja.

 

 

Rafał, ale Ty nie jesteś początkującym domainerem, masz spore portfolio i celujesz w wyższe przebitki. ja piszę o przykładzie dla osoby, która zaczyna i nie ma dużego portfolio i sporej kasy na lepsze inwestycje i celowo podaje przykład domeny do kupienia na aukcji za 10 pln ( czyli tyle ile zarejestrowanie wolnej ), która moim zdaniem ma spore szanse znaleźć w niedługim czasie kupca za kilkaset pln

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×