Jump to content
korneliusz.com

Wyprzedaże.

Recommended Posts

Zaobserwowałem, że ostatnio wiele osób pozbywa się portfolio i rezygnuje z biznesu domenowego. Uważam, że teraz to troszkę psuje rynek, ale w okresie długoterminowym spowoduje jego wzrost, ponieważ dużo osób połknie bakcyla.

 

Czy to efekt zeszłorocznych promocji, czy inwestowania w domeny bez rozeznania?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście ludzie pozbywają się domen ale są "domeny" i "domeny" Nie myślę także że ktokolwiek chce skończyć z tym biznesem - być może chcą zainwestować w jeszcze więcej domen korzystając z niskich cen, ten biznes wciąga jak cholera ;-). Nie widziałem np. na Allegro aby było na sprzedaż jakieś portfolio godne zainteresowania i zainwestowania (oprócz mojego of course ;-) mam na myśli tutaj portfolia poniżej 50 tysięcy złotych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwałbym to raczej porządkowaniem własnego portfolio niz jego wyprzedażą.

Zwłaszcza w perspektywie drogich przedłużeń trzeba często dokonać takiego wyboru.

Jeśli ktoś nie ma kasy to lepsze domeny próbuje sprzedać a słabsze pewnie ktoś przechwyci ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akurat teraz mam wystawioną sporą cześć swojego portfolio na Allegro. Jednak traktuję to jako ogłoszenie, zwrócenie uwagi na swoje domeny, nie za bardzo wierzę, że ktoś kupi cały zestaw, ale na pojedyńcze egzemplarze dostaję propozycję i o to właśnie mi chodzi.

Jeśli jednak znalazłby się chętny, nie będę płakał, ustawiłem cenę która mnie zadowoli, ale też nie jest za wysoka moim zdaniem.

 

Nie widziałem np. na Allegro aby było na sprzedaż jakieś portfolio godne zainteresowania i zainwestowania (oprócz mojego of course ;-) mam na myśli tutaj portfolia poniżej 50 tysięcy złotych.

Nie widziałeś mojej aukcji? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

są to też inwestorzy "sezonowi"

nakupili domen, zaplacili za nie wszystkie okolo 100-200 zł.

Teraz licza ze pojda za 2-3 tys. zysk jest ? jest.

nie mysla po prostu przyszlosciowo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nazwałbym to raczej porządkowaniem własnego portfolio niz jego wyprzedażą.

 

Wiosna idzie, czas porzadki robic, he he

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiosna idzie, czas porzadki robic, he he

 

Wiosenne porządki to się dopiero zaczną za niecały miesiąc.

 

Już widzę temat tego wątku:

euro2012 rok po euforii

czyli wielkie porządki wiosenne czas zacząć :)

a w treści:

Napisz ile kupiłeś, ile sprzedałeś a ile dalej zostawiasz euro2012-tek ? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taka operacja moze miec sens bo dzisaj wsrod kupujacych moze byc wiecej domeniarzy niz klientow koncowych wiec latwiej sprzedac hurtem ale za wyzsza cene calkowita. Za kilka lat powinna byc inna proporcja - wiecej klientow koncowych .

 

Zalozmy ze mam 100 przecietnych domen.

wariant 1: sprzedaje teraz za 10000zl 'inwestorowi domen' :)

wariant 2: trzymam 50 najlepszych 3 lata ( koszt 50*3* 50zl = 7500 zl ) , nastepnie sprzedaje 10 z nich , srednio po 1500zl klientowi koncowemu., zyskuje 7500

 

Wariant 1 jest lepszy, mozna jeszcze np wlozyc kase w gielde na 3 lata

Share this post


Link to post
Share on other sites
Taka operacja moze miec sens bo dzisaj wsrod kupujacych moze byc wiecej domeniarzy niz klientow koncowych wiec latwiej sprzedac hurtem ale za wyzsza cene calkowita. Za kilka lat powinna byc inna proporcja - wiecej klientow koncowych .

 

Zalozmy ze mam 100 przecietnych domen.

wariant 1: sprzedaje teraz za 10000zl 'inwestorowi domen' :)

wariant 2: trzymam 50 najlepszych 3 lata ( koszt 50*3* 50zl = 7500 zl ) , nastepnie sprzedaje 10 z nich , srednio po 1500zl klientowi koncowemu., zyskuje 7500

 

Wariant 1 jest lepszy, mozna jeszcze np wlozyc kase w gielde na 3 lata

Idąc tym tokiem rozumowania, to najlepiej sprzedać domenę zaraz po rejestracji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Idąc tym tokiem rozumowania, to najlepiej sprzedać domenę zaraz po rejestracji.

 

Miałem takie przypadki.

Tym bardziej są zaskakująco miłe gdy po kilku tygodniach od zarejestrowania domeny, która zaczęła mi się wydawać strasznie beznadziejną nagle ktoś dzwoni i bez dyskusji decyduje się zapłacić np. 1,5 czy 2,5 tys. zł.

Takie transakcje niesamowicie nakręcają do rejestrowania podobnych domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Idąc tym tokiem rozumowania, to najlepiej sprzedać domenę zaraz po rejestracji.

 

Tego trzyma się wielu sprzedawców na allegro. O dziwo, także ci, którzy domenę wylicytowali na dropped. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
W takim przypadku zyskujesz szybciej ale mniej.

 

Generalnie te osoby tracą dużo (nakład czasu).

 

Nie wiem co dokładnie miałeś na myśli bo faktycznie pośpiech jest złym doradcą ale niekiedy to jedyna szansa na sprzedaż domeny, tzw. twoje 5 minut...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Idąc tym tokiem rozumowania, to najlepiej sprzedać domenę zaraz po rejestracji.

tak wlaśnie może być w tej chwili dla przecietnych domen [edit] - dzisiaj wartych 2-3 stówki; jakbym miał np kredyty.pl to bym poczekał.

Share this post


Link to post
Share on other sites
... jakbym miał np kredyty.pl to bym poczekał.

Na obniżenie stóp procentowych ? :)

 

A propos: czy ktoś z was dostał kredyt gdzie zabezpieczeniem byłyby domeny czy bankowcy także boją się ich jak ognia ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przyjmuję, że zainwestowałem 70000zł plus czas, który na to przeznaczyłem, a w którym mógłbym zarabiać pracując to minimum 70000zł.

Możliwe, że uzyskałbym za moje portfolio na aukcji 100000zł.

Czyli tracę 40000zł.

 

Generalnie sprzedaż całego portfolio jest przeważnie nieopłacalna dla sprzedającego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przyjmuję, że zainwestowałem 70000zł plus czas, który na to przeznaczyłem, a w którym mógłbym zarabiać pracując to minimum 70000zł.

Możliwe, że uzyskałbym za moje portfolio na aukcji 100000zł.

Czyli tracę 40000zł.

 

Generalnie sprzedaż całego portfolio jest przeważnie nieopłacalna dla sprzedającego.

 

Masz rację - w hurcie zawsze marże sa niższe ale za to zarabia się na ilości.

A swoją drogą - policzyłeś ile czasu poświęciłeś na szukanie domen ?

I wyceniłes każda z tych godzin ?

I czy wyceniłes też wiedzę / naukę / doświadczenie , które dzieki temu zdobyłeś ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Masz rację - w hurcie zawsze marże sa niższe ale za to zarabia się na ilości.

A swoją drogą - policzyłeś ile czasu poświęciłeś na szukanie domen ?

I wyceniłes każda z tych godzin ?

I czy wyceniłes też wiedzę / naukę / doświadczenie , które dzieki temu zdobyłeś ?

W przybliżeniu i zaokrągleniu w dół. A wiedza i nauka w przypadku sprzedaży całego portfolio raczej się nie przyda.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Generalnie sprzedaż całego portfolio jest przeważnie nieopłacalna dla sprzedającego.

Bardzo dużo zależy od tego jaką część portfolio uda Ci się w świetlanej przyszłości sprzedać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bardzo dużo zależy od tego jaką część portfolio uda Ci się w świetlanej przyszłości sprzedać.

 

To pytanie do wróżki, która tak samo jak taką sprzedaż potrafi przewidzieć numery w lotto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To pytanie do wróżki, która tak samo jak taką sprzedaż potrafi przewidzieć numery w lotto.

 

Nie trzeba wróżki jeśli masz dobre domeny. Dobrą domenę z dobrym opisem można spokojnie sprzedać choćby na Allegro za cenę większą niż cena zakupu i tak można wysprzedać całe portfolio i zyskać na tym parę złotych. Tylko że trzeba posiadać dobre domeny a z tym jest już trudniej pomijając fakt że "dobra domena" to często względne pojęcie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie trzeba wróżki jeśli masz dobre domeny. Dobrą domenę z dobrym opisem można spokojnie sprzedać choćby na Allegro za cenę większą niż cena zakupu i tak można wysprzedać całe portfolio i zyskać na tym parę złotych. Tylko że trzeba posiadać dobre domeny a z tym jest już trudniej pomijając fakt że "dobra domena" to często względne pojęcie.

A już byłem gotów poprosić o definicję "dobrej domeny" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×