Jump to content
NiskerLTD

1and1 - po 2 latach nie uwolnił domeny... ?

Recommended Posts

Witajcie Panowie

 

Mam problem z 1and1.pl

Zarejestrowałem tam 2,5 roku temu pewną domenę.

Była promocja domena na 2 lata po 0zł.

Po dwóch latach można przedłużyć, jednak jej nie przedłużyłem.

Mam maila od 1and1 z koncowki listopada 2012 gdzie piszą że za kilka dni domena zostanie uwolniona...

Jest kwiecień 2013 domena wciaż jest w 1and1 - nadal prowadzi na mój serwer...

Zatem prawie 2,5 roku domena jest u 1and1 a ja nie zapłaciłem (i nie zapłacę) ani złotówki,..

Chce ją przenieść do OVH gdy zostanie uwolniona...

 

Skontaktowałem sie z pomocą i czekam na odpis co tym razem napiszą.

 

Co Wy na to Panowie ?

 

Pozdrawiam, dzięki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witajcie Panowie

 

Mam problem z 1and1.pl

Zarejestrowałem tam 2,5 roku temu pewną domenę.

Była promocja domena na 2 lata po 0zł.

Po dwóch latach można przedłużyć, jednak jej nie przedłużyłem.

Mam maila od 1and1 z koncowki listopada 2012 gdzie piszą że za kilka dni domena zostanie uwolniona...

Jest kwiecień 2013 domena wciaż jest w 1and1 - nadal prowadzi na mój serwer...

Faktycznie, też tam zarejestrowałem na próbę domenę na dwa lata, minąło już więcej a domena nadal działa. Dane abonenta się nie zmieniły.

Chce ją przenieść do OVH gdy zostanie uwolniona...

Nie licz, że od razu po wygaśnięciu zarejestrujesz ją na nowo. Najpierw trafi do firm przechwytujących. Jeśli domena jest tego warta lepiej sam ją wytransferuj.

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie z tego co widzę w WHOIS, 1and1 zarejstrował ją na równy rok....

Dziwne bo mam maila od nich że po równych 2 latach puszczają domenę wolną....

 

Co ciekawe prowadzi caly czas na mój serwer i w sumie to chyba nadal 'jest w jakiejś częsci moja'...

 

O co chodzi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem podobną sytuację. Na dzień dobry zarejestrowałem domenę w promocji. po roku, zanim zaczeła wygasać, założyłem opcję. Póżniej okazało się, że dostałem domenę na 2 lata w ramach tej promocji. Myślę sobie, fajnie, ale gdzie jest haczyk? Okazało się, że nawet bez problemów wytransferowałem domenę w drugim roku i niczego ode mnie nie chcieli. Najpierw jednak myślałem, że skoro firma niemiecka, to na wzór niemiecki trzeba samemu domenę wypowiedzieć, ale zadzwoniłem do BOK i powiedzieli, że nie, nie trzeba i sama wygaśnie. Natomiast tego z tym 2,5 roku nie rozumiem. Polecam jednak sprawdzić w BOK, czy aby jakiś rachunek nie przyjdzie za ten np 3. rok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Być może mają ustawione w nask autorenew dla tych domen i nawet nie są tego świadomi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

1and1 w serwisach zagranicznych robi tak ze jesli nie wypowiesz z nimi umowy, to odnawiaja domene na swoj koszt a potem scigaja o zaplate firmami windykacyjnymi, mozliwe ze u nas tez tak dzialaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

heh, dzięki za info. U mnie też ta sytuacja występuje. Abonentem domeny nadal jestem ja... Niezły "dom uciech" tam mają, albo jest to akcja z premedytacją, tak jak zauważył 513581.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okey, wydali kod Authinfo i domenkę przeniosłem do OVH.

 

Swoją drogą jak można tak źle prowadzić firmę która w innych krajach ma się bardzo dobrze...

Drugi po eBayu przykład że nie odpowiedzialni ludzie zasiadają na odpowiedzialnych stanowiskach.

 

 

Pozdrawiam Panowie i dzięki za konkretny odzew.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie a jeszcze jedno pytanie mnie trapi.

Domena jest już w OVH - ważność do końca listopada 2013...

Ale co ciekawe nie zapłaciłem za nią ani 1zł... 1and1 nie wysłał żadnego polecania zapłaty, o co tu chodzi ?

Nawet jak coś wystawią i tak im nie zapłacę, bo domena była za friko na 2lata - a oni po 2latach przedłużyli ją na kolejny rok i wydali bez problemu kod AuthInfo.

 

Hmmm ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

też nie ma pojęcia o co tutaj chodzi, ale jak tak bardzo chcesz zapłacić to napisz do 1and1, że masz problem. Myślę, że z przyjemnością wystawią Ci fakturę :>

 

najbardziej prawdopodobne jest jednak to co piszą umberto i 513581.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też zarejestrowałam u nich za darmo domenkę na 2 lata na początku ich polskiej działalności - po upływie roku przetransferowałam ją, bo "pakiet na dzień dobry" nie spełniał moich oczekiwań.

 

2 lata później dostałam od nich maila z informacją, że przyślą mi fakturę proforma - odpisałam z zapytaniem, czy żeby wypowiedzieć umowę wystarczy, że jej nie opłacę, czy muszę im przesyłać jakieś pismo;

otrzymałam w odpowiedzi potwierdzenie przyjęcia mojego wypowiedzenia i pytanie, co chcę zrobić z domeną (skasować czy przenieść). Odpisałam grzecznie, że domeny u nich nie ma, bo została przetransferowana rok wcześniej i żeby to sobie zweryfikowali w systemie.

 

Informujemy Panią, że domena ******.pl została przeniesiona do innego operatora ale w naszym systemie nie została zwolniona do transferu.
W oddzielnej wiadomości otrzyma Pani potwierdzenie rezygnacji.



Chwilę później rzeczone potwierdzenie przyjęcia mojej rezygnacji otrzymałam wraz z adnotacją, że moja domena została przeniesiona do innego rejestratora.

Po tygodniu otrzymałam kolejne przypomnienie o tym, że wygasa mi pakiet, więc zapytałam, jak się to ma względem przyjętego wypowiedzenia ;)

Odpowiedź:

 

Mamy błędnie funkcjonujący system, stąd ten automail z informacją że się wygeneruje nowa faktura.

Pani pakiet nr ***** z dniem 02.08.2012 został skasowany co za tym idzie proszę nie reagować na kolejne maile.



Stwierdziłam, ok - zdarza się.

 

Dwa miesiące później:

 


anulując swoją domenę *****.pl, postanowiłeś, że miała ona zostać dodana do istniejącej umowy z innym dostawcą usług w ramach zmiany dostawcy usług. Do tej pory nie otrzymaliśmy ani wniosku od nowego dostawcy usług ani zlecenia przeniesienia domeny do innego pakietu. ez tego wniosku zmiana dostawcy usług jest niemożliwa.

Ponieważ data ważności dla pakietu przypisanego do tej domeny właśnie upłynęła, domena zostanie usunięta na końcu opłaconego okresu.



padłam ;]


poziom bałaganu, jaki mają w swoim systemie poraża, także nie dziwi mnie zupełnie opisana na wstępnie historia :)

Edited by thurisaz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja domena wygasała 28 III, 1 and 1 bez mojej zgody przedłużył ją na kolejny rok. Cisza, pieniędzy niby nie wołają, ale kto im pozwolił przedłużać moją domenę o kolejny rok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja domena wygasała 28 III, 1 and 1 bez mojej zgody przedłużył ją na kolejny rok. Cisza, pieniędzy niby nie wołają, ale kto im pozwolił przedłużać moją domenę o kolejny rok?

Się ciesz. Bierz auth_info i uciekaj do innego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×