Jump to content
trzyliterowe

artykuły.pl

Recommended Posts

Moim zdaniem domena taka trochę nijaka. Artykuły... ale jakie? Jeżeli ktoś szuka artykułów to jakichś konkretnych typu artykuły spożywcze, artykuły papiernicze itp. Osobiście bym nie zarejestrował. Domena ani pod przekierowanie ani pod core biznes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

wg mnie również czegoś brakuje tej domenie, sam wyraz "artykuły" wskazuje na publicystykę lub copywriting, a tutaj na duże pieniądze bym nie liczył

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierdzielicie głupoty. Domena im krótsza tym lepsza.

Słowo "artykuły" ma wiele znaczeń, ale samą domenę jest bardzo trudno wycenić ze względu na to iż to IDN.

Skoro to sam IDN najwięcej weźmiesz jeśli sprzedasz ją dla właściciela nonIDN. W przeciwnym razie nie liczyłbym na więcej niż okolice 500-1500zł.

 

Jest jeszcze taka możliwość, że będzie jakiś napalony kupujący, który będzie chciał stworzyć coś tylko na domenie IDN.

Ja radziłbym wykorzystać domenę do celów prywatnych, ew. do wynajęcia dla copywritera itp. Chętnych poszukaj na forach branżowych dla copywriterów, SEO itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierdzielicie głupoty. Domena im krótsza tym lepsza.

 

Nieprawda. Nie zawsze tak będzie. Często precyzyjne, dwuwyrazowe domeny są dużo bardziej wartościowe dla klienta niż jednowyrazowe, takie z "niedopowiedzianym zastosowaniem" oczywiście. Domena kartykredytowe.pl będzie dużo cenniejsza dla banku niż karty.pl, a domena artykulybiurowe.pl będzie dużo cenniejsza dla firmy z branży artykułów biurowych niż artykuly.pl czy artykuły.pl

 

Mi się artykuły.pl kojarzą z artykułami prasowymi, więc podpisuję się pod tym, co napisał wyżej Pan_Grzegorz - domena jest dobra, ale na wielkie kokosy nie będzie pewnie można tu liczyć, moim zdaniem maksymalnie kilka tysięcy zł za takiego IDN-a. Przynajmniej na dziś. Bo patrząc we whois, że domena artykuły.pl jest przedłużona do 2022 roku nie można wykluczyć, że do tego roku IDN-y wyprą non-IDN-y i osiągalna cena może być wtedy wyższa.

Edited by thomaso
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za dotychczasowe opinie.

 

Po napisaniu tego tematu trochę ofert się pojawiło, niezadowalających na dzień dzisiejszy ale zawsze coś.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi ta domena się nie podoba.

 

Siłą rzeczy do czasu upowszechnienia odrębności IDN-ów jest ona wtórna do artykuly.pl. Właściciel n-IDN wygląda na pierwszy rzut oka na domeniarza - i tu niestety pojawia się taka zagwozdka, że Twój IDN jest zależny cenowo od tego n-IDN.

 

Wszystko będzie dobrze jeśli obie wersje będą wyceniane na podobne kwoty w stosunku do KK. Ale jeśli za swoją dałeś kwotę przekraczającą zdrowy rozsądek (tj. wg. mnie max. xxx w d2d) to jedynym ratunkiem dla tej inwestycji będzie chyba pozyskanie możliwie tanio n-IDN i czekanie na klienta na komplet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Owszem...jej wartość skoczyła...ale w przepaść...

:)

 

Zbyt ogólna...

A jeśli już, to widzę ją pod serwis copywriterów i tak naprawdę tylko tam...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tam myślę, że więcej jak 500 zł będzie ciężko wyłuskać przez kolejny rok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie podobała mi się od pierwszego momentu jak dałeś ją do wyceny ... To taki przykład domeny, że albo siedzisz w jakiejś branży i wyceniasz ją przez pryzmat tejże (tj. swoją znajomość rynku, firm, osób, obrotów etc.) i tym samym możesz ją w tej branży zareklamować/upłynnić albo kompletnie nie kumasz tematu.

Dla mnie sam IDN nie ma raczej szans na powtórzenie sukcesu chociażby domeny "zarządca.pl".

 

Jednak jeśli już ją masz to trzymaj bo przecież koszt IDN-a nie boli aż tak bardzo a w domenach wiadomo ... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×