Jump to content
Sign in to follow this  
Walec

Domena lokalnej gazety.

Recommended Posts

Witam,

Posiadam domene z nazwą lokalnej gazety. Gazeta ta zajęła zupełnie inną domene niepowiązaną ze swoja nazwą, a ja zająłem domene która jest nazwą tejże gazety. Konstrukcja domeny wygląda tak glosmiasta.pl (zamiast miasta jest nazwa owego miasta:)).

 

Przekierowałem domene na konkurencyjną gazete tak dla checy :)


Dziś otrzymałem następujące pismo, które, uważam, jest bezzasadne ponieważ nazwa gazety nie jest trademarkiem, więc moge sobie przekierowywać ją na co chce jako właściciel. Również jako osoba prywatna nie mam powiązania z żadnym z wydawnictw, więc nie można tutaj mówić o "nieuczciwej konkurencji".

 

Jeśli chodzi o korespondencję z ową gazetą, to były to próby złożenia oferty sprzedaży, nic więcej :)

 

Pozdrawiam i czekam na opinie, poniżej treść maila

"Szanowny Panie Mateuszu **********

W związku z kierowaną do nas korespondencją dotyczącą przekierowania domeny glos*****.pl na adres gazeta*******.pl informujemy, iż dopuścił się Pan złamania przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji a mianowicie art. 5 tejże ustawy. Pana naruszenie polega na świadomym i celowym wprowadzaniu w błąd co do tożsamości przedsiębiorstwa poprzez celowe używanie w obrocie gospodarczym adresu domeny internetowej zawierającego elementy zbliżone do charakterystycznego oznaczenia innego przedsiębiorcy. Mając na uwadze fakt, że takie działanie naraża nas na szkodę, informujemy o zaistniałej sytuacji prawnej w jakiej się Pan znalazł. W związku z tym, iż przepisy ustawy dają nam możliwość dochodzenia odszkodowania w przypadku naruszenia jakiego się Pan dopuścił informujemy, że sprawa zostanie przekazana do obsługującej nas kancelarii prawnej w celu dochodzenia na drodze sądowej naszych roszczeń odszkodowawczych, co zapewne narazi Pana na ponoszenie wysokich kosztów. W związku z tym, że w wysłanych do nas wiadomościach złożył Pan wielokrotnie oświadczenia wskazujące na umyślny i bezpośredni zamiar działania sprzeczny z przepisami ustawy postępowanie sądowe będzie dość szybkie i sprawne. Mając jednak na uwadze Pana nieświadomość oraz brak rozeznania w tejże materii zanim skierujemy sprawę do sądu wzywamy w terminie 3 dni do usunięcia naruszeń poprzez skasowanie przekierowania domeny glos*****.pl. W przypadku braku reakcji z Pana strony w wyżej wymienionym terminie podejmiemy niezbędne kroki prawne.
Z poważaniem,
Redakcja Głosu ******."

Edited by Walec

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Oczywiście że możesz jako właściciel przekierowywać domenę gdzie chcesz. Problem w tym że oni Cię teraz mogą wykończyć jak chcą jako poszkodowani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że pojechałeś po bandzie i jeżeli wejdziesz w konfrontację prawną to polegniesz. Wprawdzie Twoja domena jak piszesz nie jest TM ale jest nazwą konkretnego przedsiębiorstwa, która to nazwa nie jest jednocześnie zwykłym wyrażeniem słownikowym bo trudno się zgodzić z tym, że głosmiasta to powszechnie używane wyrażenie. Jeżeli już chciałeś coś od nich "pociągnąć" trzeba było zarejestrować sobie tę domenę, postawić na niej formularz kontaktowy i siedzieć cicho. Ty jednak poszedłeś po bandzie proponując im (jeśli dobrze zrozumiałem) odkupienie domeny a jak nie chcieli to przekierowałeś "dla szantażu" na inne pismo. Nie ładnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przekierowałem domene na konkurencyjną gazete tak dla checy :)

Pomijając to, że warto sprawdzić jak się pisze heca, to pewnie wydawało Ci się, że masz fantazję ?

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

[...]

 

Przekierowałem domene na konkurencyjną gazete tak dla checy :)

 

[...] Mając jednak na uwadze Pana nieświadomość oraz brak rozeznania w tejże materii zanim skierujemy sprawę do sądu wzywamy [...]

 

Zrób to, do czego Cię grzecznie wezwali. Dopóki podobnie jak Ty, mają dobry humor :)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

cwaniaczek chciał wydymać ... itd. :D

...

pomyliłeś forum kolego Walec

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×