Jump to content
domainator

SolidParts.pl 11,272$ sedo

Recommended Posts

Zdarza się. Zadumałem się i podrapałem się po głowie.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

solidne częsci w tym wypadku samochodowe

"części stałe", czyli? Bo wiem, co to są "części" i co to są "stałe", ale nie wiem, co to są "częsci stałe".

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Francuska firma kupuje za kilkanaście tysięcy amerykańskich dolarów domenę .pl w języku angielskim ..... zamiast zarejestrować polską wersję za darmo w netarcie ;)

Edited by Luke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe nazwisko pojawia się w tej samej nazwie i rozszerzeniu .it. Natomiast kilka minut po poście na di.pl zarejestrowano frazę w TLD .cz (nawiasem mówiąc polecam pobranie danych abonenta .cz i wklejenie w Google :) ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobre. ;) Jak kraść to miliony tyczy się widać też cybersquattingu.

 

A domena solidparts.pl należała do tej samej firmy, która jest we whois domeny solid-parts.pl.

Jeżeli jest jak mówisz, to cena nie dziwi. Musi być wysoki próg, by zmienić dotychczasowy adres strony firmowej. Ciekawe za ile my zmienilibyśmy adresy naszych firm/portali nie będąc domainerami. Na myśl przychodzi mi transakcja bing.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli jest jak mówisz, to cena nie dziwi. Musi być wysoki próg, by zmienić dotychczasowy adres strony firmowej. Ciekawe za ile my zmienilibyśmy adresy naszych firm/portali nie będąc domainerami. Na myśl przychodzi mi transakcja bing.pl.

 

Ja miałem jakiś czas temu propozycję 2 tys. zł netto za domenę front*pl, oferty oczywiście nie przyjąłem, bo ta domena nie jest na sprzedaż (mimo, że mam tylko przekierowanie na domenie), ale myślę, że jakby była 10-20 razy wyższa oferta to pewnie bym się ugiął i domena by była już na sprzedaż.

 

Podkreślam przy tym, że pod solidparts.pl nie było też żadnej strony firmowej, służyła tylko do wystawiania aukcji Allegro np. http://allegro.pl/nowa-karta-graficzna-radeon-2400xt-256mb-gw-fv-i3374501700.html i to nie była taka wielka fatyga zmiana domeny, a mimo wszystko i tak zmiana domeny na gorszą jest zawsze trochę problematyczna.

 

Mi przychodzi tu do głowy jako przykład oczywiście bardzo wysoka transakcja domeny play.pl, która też długo nie była w ogóle na sprzedaż.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe za ile my zmienilibyśmy adresy naszych firm/portali nie będąc domainerami.

 

Wpisz sobie solidparts.pl w google

Prawie żadnych wyników jedynie mail używany do Allegro. Myślę, że sporo firm by zmieniło już za 1000zł :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba jednak amerykanie sa niedoscignieni, trzymaja w rekach ponad 34% calego rynku cybersquatingu.

Niekoniecznie tylko cybersquatting, często to są arbitraże firma US vs. (mniejsza) firemka US, bo większej się wydaje, ze więcej może i więcej chce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×