Jump to content
Sign in to follow this  
nijaki

jaks firma zagraniczna chce swoja domene

Recommended Posts

jakis rok temu zarejestrowalem domene pl i com.pl

dzis dostalem prosbe/zapytanie od firmy portugalskiej zajmujacej sie chyba prawami autorskimi itp czy jestem w stanie zrzec sie praw do tej domeny natychmiast

poniewaz nie mam zarejestrowanych praw do nazwy. jedna z tych domen zostala przekierowana na moj sklep internetowy tak jak kiedys sie bawilem w panelu administratora i zostało. napomkne ze moja dzialalnosc w owym sklepie internetowym ni jak nie ma sie do dzialalnosci tej firmy. maja zarejestrowana nazwe wg madryckiej cos tam costam

Czy mam szanse utrzymac te domeny?

próbowac jakies pare zloty wyrwac zeby uniknac sadu czy jechac z kasa po bandzie?

czy powiedziec im zeby sie odwalili

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zainwestuj w szklaną kulę bo dane, które przedstawiłeś nikomu innemu niż wróżce nie pozwolą na przedstawienie jednoznacznej odpowiedzi.

Edited by Kangur
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyglada na to, że firma zagraniczna chce Twoją domenę a nie "swoją domenę" jak napisałeś w tytule.

 

Jak napisał Kangur ...bez konkretów nei sposób ci pomóc.

Ogólnie można tylko stwierdzić że nie ma takiego przepisu który nadaje jednej firmie automatyczne prawo do roszczeń w stosunku do domen internetowych.

(Zakładajac że nie dochodzi do naruszenia prawa własnosci intelektualnej lub chodzi o słowa potoczne uzywane w ich opisowym charakterze - vide apple.gr)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×