Jump to content
pitreq

deep linking

Recommended Posts

witam,

 

jak to jest wreszcie z deep linking w Polsce? Mozna czy nie mozna do filmow online czy kreskowek online?

cos na styl animetv.pl

Edited by pitreq

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co sie orientuję (nie jest to porada prawna), nie ma w Polsce zakazu deep linking, bo byłby to absurd (może z paragrafu "sprawstwo pomocnicze/pomocnictwo"?). Za zawartość strony odpowiedzialna jest strona, do której się linkuje. NIe wiem, czy w Polsce był jakikolwiek wyrok w tej kwestii.

 

W Niemczech np. każda strona w Impressum powinna mieć zawartą klauzulę w takiej postaci:

 

 

Wir übernehmen keine Haftung für die Inhalte externer Links. Hiermit distanzieren wir uns ausdrücklich von allen Inhalten aller gelinkten und gelisteten Seiten auf der Webseite. Diese Erklärung gilt für alle angebrachten Links auf dieser Domain. Für den Inhalt der verlinkten Seiten sind ausschließlich deren Betreiber verantwortlich. (vgl. Urteil vom 12. Mai 1998 – 312 O 85/98 – “Haftung für Links” / Landgericht Hamburg)

 

Czyli był wyrok sądu, który stwierdził, że trzeba na stronie umieścić oświadczenie, że za zawartość linków odpowiedzialna jest ta druga strona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli mając stronę z filmami i tylko odnośnik do filmu na innej strony można powiedzieć, że jestem czysty? Oczywiście rozumiem, że to nie jest porada prawna... ale wiem, że każdy z Was ma doświadczenie jakieś;) Z góry dzięki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×