Jump to content
Flipper

americanburger.pl

Recommended Posts

Mogę wiedzieć, czemu byś nie zarejestrował?

 

Jasne.

1. Jest długa

2. Takie budki czy małe lokale rzadko co mają domenę (stronę) a jak już to kupioną za 1zł w promocji... Mniej więcej coś takiego http://www.barnburger.pl/pc/ czy to http://www.burger-house.pl/ albo http://www.jeszburger.pl/

 

Widać po tych domenach, że to typowe paluchy i myślę, że właściciel podobnego lokalu do tych powyżej po prostu nie kupi takiej domeny jak Twojej.

 

#burgers.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

tez bym nie zarejestrowal takie lokale w Polsce ledwo zarabiaja na utrzymanie nie mowiac o wyplacie dla wlasciciela, w wiekszosci oczywiscie. Nie pchal bym sie w braze spozywcza chyba ze cos strikte internetowego np delikatesy24.pl (chyba DD)

 

Daniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

tez bym nie zarejestrowal takie lokale w Polsce ledwo zarabiaja na utrzymanie nie mowiac o wyplacie dla wlasciciela, w wiekszosci oczywiscie. Nie pchal bym sie w braze spozywcza chyba ze cos strikte internetowego np delikatesy24.pl (chyba DD)

 

Daniel

No wlasnie to jest dziwne bo jakby sprzedawali burgery w cenie 2,50 to by to jakos szlo, duzo klientow duza sprzedaz. Ale jak sie idzie do jakiegos takiego malego baru z jedzeniem to tam sie wszystko zaczyna od 5 pln. Jak mam do wyboru mcdonalds i do wyboru bar w ktorym zarcia nie znam, to i tak wybiore mcdonalds, bo taniej i wiem na co liczyc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skąd macie takie informacje, że słabo tym barom idzie? Ja obserwuję coraz większe zainteresowanie burgerami.

Fakt, że wiele nazw jest wziętych z kosmosu, ale nie każdy właściciel baru jest taki "kreatywny" i ta domena ma szansę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skąd macie takie informacje, że słabo tym barom idzie? Ja obserwuję coraz większe zainteresowanie burgerami.

Fakt, że wiele nazw jest wziętych z kosmosu, ale nie każdy właściciel baru jest taki "kreatywny" i ta domena ma szansę.

 

A Ty byś ją kupił za 5k jakbyś otwierał taki lokal ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem. Wszystko zależy od całkowitych kosztów otwarcia takiego lokalu. Jeśli byłoby to powiedzmy ponad 50 tysięcy, wzięcie domeny np. na 6 rat po 500 zł nie wydawałoby mi się dziwactwem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem. Wszystko zależy od całkowitych kosztów otwarcia takiego lokalu. Jeśli byłoby to powiedzmy ponad 50 tysięcy, wzięcie domeny np. na 6 rat po 500 zł nie wydawałoby mi się dziwactwem.

 

jakbys mial zaplacic czynsz, prad , gaz , zus , pracownika , telefon , grupe reagowania i klka innych glupot to pewnie mogloby być.

Dla mnie jak ktos nie prowadzi sprzedazy z dowozem to nie ma kompletnie sensu ladowania kasy w domene bo i tak mu sie to nie zwroci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tez bym nie zarejestrowal takie lokale w Polsce ledwo zarabiaja na utrzymanie nie mowiac o wyplacie dla wlasciciela, w wiekszosci oczywiscie. Nie pchal bym sie w braze spozywcza chyba ze cos strikte internetowego np delikatesy24.pl (chyba DD)

 

Daniel

 

 

Nie wiem skąd Ty masz takie informacje. Nie wiem jak w innych miastach, ale w Warszawie jest szał na tego typu żarcie. Wspomniany barburger.pl ma takie obłożenie że czasem trzeba poczekać na wolny stolik 15/20 minut a jest ich przynajmniej 15. Przypominam że to szybkie jedzienie. Temat absolutnie na czasie i jak w każdej branży znajdą sie osoby, które będą chciały firmować swój lokal fajną domeną.

 

Niestety ta wspomniana mi sie nie podoba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem skąd Ty masz takie informacje. Nie wiem jak w innych miastach, ale w Warszawie jest szał na tego typu żarcie.Temat absolutnie na czasie i jak w każdej branży znajdą sie osoby, które będą chciały firmować swój lokal fajną domeną.

 

Niestety ta wspomniana mi sie nie podoba.

Myślę podobnie.

 

 

Więcej info:

https://www.facebook.com/StreetFoodFestivalByTomaszJakubiak

https://www.google.pl/#psj=1&q=festiwal+street+food+warszawa

 

Jeden z gości festiwalu zapytany czy warto było czekać w tak długiej kolejce, odpowiedział: ja tu przyjechałem specjalnie z gdańska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Ty byś ją kupił za 5k jakbyś otwierał taki lokal ?

Ja na pewno bym nie kupił za 5k. Może 500 zł bym dał. Co prawda dobre restauracje może i mają duży utarg, ale zyski raczej małe, zwłaszcza gdy miałaby to być jedna "hobbystyczna" knajpka, jakich wiele. Dodatkowo nakłady na start są stosunkowo duże. Np w Wa-wie właśnie w fazie rozruchu jest kolejna burgerownia o fajnej nazwie Bydło i Powidło - domena pewnie regnięta za złotówkę w Home.pl. ciekawe czy pociągną dłużej niż aranżowanie wnętrza.

 

Tak czy owak, jest obecnie trend w kierunku "burgerowni" i można liczyć z tą nazwą na "złoty strzał", szczególnie że hamburgery kojarzą się rzeczywiście z Ameryką. Zawsze też może trafić się duży producent mięsa, który zechce wprowadzić na rynek markę/produkt o takiej nazwie. Szanse na sprzedaż domeny KK w pierwszym roku szacuję jednak na mniej niż 10%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na pewno bym nie kupił za 5k. Może 500 zł bym dał. Co prawda dobre restauracje może i mają duży utarg, ale zyski raczej małe, zwłaszcza gdy miałaby to być jedna "hobbystyczna" knajpka, jakich wiele. Dodatkowo nakłady na start są stosunkowo duże. Np w Wa-wie właśnie w fazie rozruchu jest kolejna burgerownia o fajnej nazwie Bydło i Powidło - domena pewnie regnięta za złotówkę w Home.pl. ciekawe czy pociągną dłużej niż aranżowanie wnętrza.

 

Tak czy owak, jest obecnie trend w kierunku "burgerowni" i można liczyć z tą nazwą na "złoty strzał", szczególnie że hamburgery kojarzą się rzeczywiście z Ameryką. Zawsze też może trafić się duży producent mięsa, który zechce wprowadzić na rynek markę/produkt o takiej nazwie. Szanse na sprzedaż domeny KK w pierwszym roku szacuję jednak na mniej niż 10%.

Poczekam z domeną, niech sobie poleży. Zobaczymy co będzie za rok albo dwa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Np w Wa-wie właśnie w fazie rozruchu jest kolejna burgerownia o fajnej nazwie Bydło i Powidło - domena pewnie regnięta za złotówkę w Home.pl. ciekawe czy pociągną dłużej niż aranżowanie wnętrza.

Oni już działają kilka miesięcy. Czytałem wywiad z jednym ze współwłaścicieli, podobno ilość klientów ich zaskoczyła, a trzeba mieć na uwadze, że to nie jest tanie jedzenie, bo wołowinę sprowadzają aż z Argentyny.

A to, co dopiero otwierają, to chyba jakaś winiarnia. Będą Bydło i Powidło oraz Bydło i Poidło. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×