Jump to content
pb

7,2 mln dolarów odszkodowania za literówki

Recommended Posts

http://www.thedomains.com/2013/09/30/pinterest-gets-7-2-million-dollar-judgement-against-cybersquatter-over-100-domain-names/

 

Sąd nakazał chińskiemu typosquatterowi przekazanie ~100 literówek serwisu pinterest.com oraz zapłatę 7,2 mln USD tytułem odszkodowania i zwrotu kosztów sądowych. Ciekawe ile zdążył zarobić na tych literówkach, coś mi się wydaje że trochę mniej niż ma zapłacić...

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.thedomains.com/2013/09/30/pinterest-gets-7-2-million-dollar-judgement-against-cybersquatter-over-100-domain-names/

 

Sąd nakazał chińskiemu typosquatterowi przekazanie ~100 literówek serwisu pinterest.com oraz zapłatę 7,2 mln USD tytułem odszkodowania i zwrotu kosztów sądowych. Ciekawe ile zdążył zarobić na tych literówkach, coś mi się wydaje że trochę mniej niż ma zapłacić...

Amerykański sąd może Chińczyka cmoknąć w pompkę. Oczywiście domeny zostaną scedowane, ale raczej pieniędzy nie zobaczą nigdy, nawet jeśli są jakieś umowy o uznawalnośc tego typu klauzul wykonalności, to nie sądzę, aby doszło do tego szybko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też mi się tak wydaje, tylko że:

1) o odwiedzaniu USA może raczej zapomnieć

2) gdyby to był mieszkaniec USA albo jakiegoś kraju podporządkowanego USA, to miałby ciepło...

 

Nie jest to pierwszy wyrok, w którym typosquatter ma zasądzone wysokie odszkodowanie, ale kwota w tym przypadku powala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też mi się tak wydaje, tylko że:

1) o odwiedzaniu USA może raczej zapomnieć

...

Dlaczego? To tylko odszkodowanie, a nie więzienie... Co mu mogą zrobić jeśli odwiedzi USA? Pytam z ciekawości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego? To tylko odszkodowanie, a nie więzienie... Co mu mogą zrobić jeśli odwiedzi USA? Pytam z ciekawości.

 

Za niepłacone alimenty się idzie siedzieć, to myślisz że za $7M by go nie posadzili? Taki "tylko odszkodowanie" większość ludzi pozbawiłoby domu i zapewne dorobku całego życia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za niepłacone alimenty się idzie siedzieć, to myślisz że za $7M by go nie posadzili? Taki "tylko odszkodowanie" większość ludzi pozbawiłoby domu i zapewne dorobku całego życia.

Podejrzewam, że i dziewięciu żyć, by mi nie wystarczyło na taką kwotę, ale przynajmniej w Polsce nie idzie się do więzienia za zobowiązania cywilne. Alimenty, to inna bajka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jest to pierwszy wyrok, w którym typosquatter ma zasądzone wysokie odszkodowanie, ale kwota w tym przypadku powala...

No właśnie, w PL tez calkiem niedawno robiono wieeeeeelkie ooooooczy na wymiar zasądzonej kwoty.

 

Niestety, czasem są trudności z wykonalnością wyroków.

 

Ot, tak, po prostu sprzeczne z zasadami RP.

 

To RP ma zasady?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×