Jump to content
Sign in to follow this  
koper

dynaudio.pl

Recommended Posts

Witam,

 

ostatnio odezwał się do mnie webmaster dynaudio.com z pytaniem o cene domeny dynaudio.pl. Dla niewtajemniczonych dynaudio to producent glosnikow dla audiofilii (calkiem drogich :rolleyes:.

 

Zanim mu odpowiem, zapytam Was, co byście odpowiedzieli?

 

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można zaoferować sprzedaż z tym że jeśli mają trademark 'dynaudio' nie przyciskałbym za bardzo z ceną.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro mają drogie głośniki to zapewne stać ich na taką domenkę... ja bym nie schodził poniżej tysiąca.

Chociaż faktycznie, jeżeli mają to może być problem :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znak zastrzezony Kategoria, numer i data zgłoszenia:

TOW: (210) 157317, (220) 08-03-1996

 

Kategoria i numer ochrony:

TOW: (111) 108602

 

głośniki i megafony, mikrofony, gramofony i fonografy elektryczne, łączniki i złączki, ogniwa suche, amperomierze, kable elektryczne i powlekane przewody elektryczne, gry telewizyjne, zestawy gier telewizyjnych i diody, wzmacniacze, przedwzmacniacze, człony strojeniowe, radia, przełączniki, talerze obrotowe, odtwarzacze płyt kompaktowych, przetworniki cyfrowo-analogowe i akcesoria do powyższych urządzeń;

 

Nawet firmy z zastrzeżonym znakiem odkupują domeny. 5k powinni dać. Gdzies czytałem ze złozenie oferty to jak zrzeczenie sie praw do domeny, ale nie mam duzego doświadczenia w tej sprawie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik

Zaraz, zaraz........ czy ja dobrze to rozumiem....

 

" ......... złożenie oferty to zrzeczenie się praw do domeny, ........" ???

 

:rolleyes:

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba tylko deklaracja chęci, inaczej nie ma to zbytniego sensu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zaraz, zaraz........ czy ja dobrze to rozumiem....

 

" ......... złożenie oferty to zrzeczenie się praw do domeny, ........" ???

 

:rolleyes:

 

Pozdrawiam.

Tak tylko czytałem (o ile dobrze pamiętam), postaram się to znaleźć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zaraz, zaraz........ czy ja dobrze to rozumiem....

 

" ......... złożenie oferty to zrzeczenie się praw do domeny, ........" ???

 

:rolleyes:

 

Pozdrawiam.

 

Mam dosc dobrze opanowana ta kwestie i wyglada to w ten sposob, ze jezeli sam napisalbym maila do dynaudio z oferta sprzedazy, to tak jak bym im ja oddal faktycznie, tzn jest to w Polsce czyn nieuczciwej konkurencji. Inaczej wyglada sprawa w wypadku kiedy to zainteresowana firma zglasza sie do mnie z zapytaniem o cene. W takim wypadku udzielenie im odpowiedzi nie jest takim czynem. Z tego samego powodu trzymanie na domenie informacji "DOMENA NA SPRZEDAZ" nie jest dobrym pomyslem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tego samego powodu trzymanie na domenie informacji "DOMENA NA SPRZEDAZ" nie jest dobrym pomyslem.

W przypadku ND jest to "Oferty kupna, kontakt z właścicielem domeny" Zawsze mozesz powiedziec ze obniżasz koszty utrzymania domeny na namedrive i wstawienie takiego napisu jest jedyną opcją którą udostepnia ND w swoim sytemie pozwalajacą na kontakt z włascicielm choćby w celu nawiązania współpracy dotyczącej serwisu pod tą domeną. Powiesz ze ND nie umozliwia wstawienia innego linku kontaktowego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam dosc dobrze opanowana ta kwestie i wyglada to w ten sposob, ze jezeli sam napisalbym maila do dynaudio z oferta sprzedazy, to tak jak bym im ja oddal faktycznie, tzn jest to w Polsce czyn nieuczciwej konkurencji.

 

No to wiadomo, pod to samo zresztą można podciągnąć utrzymywanie reklam na takiej domenie. A jeśli pojawią się tam reklamy konkurencji, to już zupełnie nieciekawie.

Ale zwrócenie się do Dynaudio z ofertą sprzedaży np. głośniki.pl już nie podpada pod to, a tak można by wywnioskować ze zdania „złożenie oferty to jak zrzeczenie sie praw do domeny”...

Share this post


Link to post
Share on other sites
ostatnio odezwał się do mnie webmaster dynaudio.com z pytaniem o cene domeny dynaudio.pl.

w tym wypadku to im zależy ;] także narzucanie się z nieuczciwą konkurencją chyba nie wchodzi w grę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×