Jump to content
piotrekbb

monetto.eu

Recommended Posts

Prosze o wycene domeny Monetto.eu

Dostałem oferte zakupu od Monetto.pl (Prender Sp. z o.o.) oraz firm konkurencyjnych ale proszą o podanie ceny...

Wogóle nie wiem czy ja sprzedawać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiadomo,że będzie tam portal finansowy podobny do Kokos.pl . Nie dostałem propozycji cenowej tylko zapytanie o sprzedaż.

Gdybym decydował sie na sprzedaż to jak myślicie jaka kwota?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiadomo,że będzie tam portal finansowy podobny do Kokos.pl . Nie dostałem propozycji cenowej tylko zapytanie o sprzedaż.

Gdybym decydował sie na sprzedaż to jak myślicie jaka kwota?

Niezupełnie, serwis będzie pod monetto.pl :) A domenę chcą pewnie do kompletu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niezupełnie, serwis będzie pod monetto.pl :) A domenę chcą pewnie do kompletu.

No oczywicie,że do kompletu. serwis będzie na *pl ale zarejestrowali różne inne końcówki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No oczywicie,że do kompletu. serwis będzie na *pl ale zarejestrowali różne inne końcówki.

jakie? bo wiele koncowe maja podmioty niepowiazane

Share this post


Link to post
Share on other sites
jakie? bo wiele koncowe maja podmioty niepowiazane

np *com.pl

 

Dostalem taki list:

"Witam,

Jestem przedstawicielem firmy Predner Sp. z o.o. która prowadzi projekt

Monetto. Dotarłem do Pana adresu przez bazę whois dla domeny MONETTO.EU.

Jako firma jesteśmy zainteresowani odkupieniem tej domeny jako części

naszej marki. Proszę o informację o cenie domeny.

 

xxxxxx xxxxxxxx

Tel. xxx xxx xxx

Prender Sp. z o.o.

Monetto.pl - pożyczki bezpośrednie "

Share this post


Link to post
Share on other sites
np *com.pl

 

Dostalem taki list:

"Witam,

Jestem przedstawicielem firmy Predner Sp. z o.o. która prowadzi projekt

Monetto. Dotarłem do Pana adresu przez bazę whois dla domeny MONETTO.EU.

Jako firma jesteśmy zainteresowani odkupieniem tej domeny jako części

naszej marki. Proszę o informację o cenie domeny.

 

xxxxxx xxxxxxxx

Tel. xxx xxx xxx

Prender Sp. z o.o.

Monetto.pl - pożyczki bezpośrednie "

sorry bo do konca nie rozumiem, czyli mozna zarejestrowac np tadex z jakas koncowka i to jest ok, jesli tadex jest nazwa firmy i posiada taka domene tylko z inna kocowka

Share this post


Link to post
Share on other sites
sorry bo do konca nie rozumiem, czyli mozna zarejestrowac np tadex z jakas koncowka i to jest ok, jesli tadex jest nazwa firmy i posiada taka domene tylko z inna kocowka

 

Aby nazwa firmy była chroniona musi miec TM. Jeśli tadex ma TM to już inna sprawa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i stało sie :)

Dostałem oferte od monetto.pl na kwotę 300zł ;) chyba zostanie na parkingu po generuje ok 5zł dziennnie.

 

Jakie jest wasze zdanie jako starych wyjadaczy chleba?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiadomo,że będzie tam portal finansowy podobny do Kokos.pl

 

O proszę, nawet nie wiedziałem że taki serwis powstał na domenie, którą sprzedałem raptem w grudniu czy w styczniu. ;-)

 

Co do monetto.eu – sam wymyśliłeś nazwę, czy zarejestrowałeś ją po usłyszeniu o monetto.pl? Jeśli to drugie to sprzedaj ją zanim się rozmyślą, nie chcesz chyba jeździć do Pragi na arbitraż?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do monetto.eu – sam wymyśliłeś nazwę, czy zarejestrowałeś ją po usłyszeniu o monetto.pl? Jeśli to drugie to sprzedaj ją zanim się rozmyślą, nie chcesz chyba jeździć do Pragi na arbitraż?

 

Sam wymyśliłem, chciałem handlowac kawą z włoch od monetto.com :) Wogóle to dlaczego miałbym jeździć na arbitraż skoro monetto nie ma TM. Jak można zweryfikować czy decyzje o rejestracji podjąłem po usłyszeniu o monetto skoro serwis nie działa do dziś.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sam wymyśliłem, chciałem handlowac kawą z włoch od monetto.com :)

 

No to masz pecha, że nie wymyśliłeś jej miesiąc wcześniej, miałbyś wcześniejszą od monetto.pl datę rejestracji.

 

Wogóle to dlaczego miałbym jeździć na arbitraż skoro monetto nie ma TM.
Jakie to ma znaczenie? Można zgłosić do arbitrażu dowolną nazwę, patrz np. sprawa armatura.pl, nie mówiąc o wygranej sprawie trans.eu.

 

Jak można zweryfikować czy decyzje o rejestracji podjąłem po usłyszeniu o monetto skoro serwis nie działa do dziś.

 

Nie można, ale przy arbitrażu nie liczą się fakty, tylko arbitralna decyzja arbitra. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakie to ma znaczenie? Można zgłosić do arbitrażu dowolną nazwę, patrz np. sprawa armatura.pl, nie mówiąc o wygranej sprawie trans.eu.

Nie można, ale przy arbitrażu nie liczą się fakty, tylko arbitralna decyzja arbitra. ;-)

Jak wygląda sprawa odwołania od decyzji arbirta w pradze? Czy pozostaje sąd z siedzibą w polsce?

Nie stoje twardo przy swoim ale 300zł to zbyt mało za ta domene.

 

Wogóle to dziwna sprawa . Monetto.com było wcześniej od monetto.pl i co ma prawo do ich domen? Bo jesli tak to byłoby niezłe zamieszanie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę okoliczności - podbiłbym cenę do 500 PLN i sprzedał. Nie ma sensu się "przepychać" w sądzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niech sobie, cholera, serwisy stawiają na Prender.pl, bo tak się przecież firma nazywa. W ogóle bez sensu jest, że można zabierać domeny, które nie są TM.

Jak czytam takie tematy to mi się odechciewa "domenowego biznesu" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Monetto.com było wcześniej od monetto.pl i co ma prawo do ich domen?

 

Z tego co wiem mozna prowadzić działalność pod taką samą nazwą ale pod warunkiem, że zgłoszenie w Urzędzie Patentowym nie obejmuje takiej samej działalności.

Dla przykładu na stronach UPRP jest zastrzeżona nazwa xxxxxx ale dla działalności gastronomicznej bo to nazwa ryby.

Natomiast jeśli ktoś ma firmę prowadzącą np. bazę nurkową to jedno z drugim nie koliduje.

Oczywiście należy mieć inny znak graficzny.

 

Można zgłosić do arbitrażu dowolną nazwę, patrz np. sprawa armatura.pl, nie mówiąc o wygranej sprawie trans.eu.

A jak jest z nazwami miast ?

Bo z tego co słyszałem zastrzeżone są dla nich tylko domeny krajowe natomiast .eu wolno rejestrować.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niech sobie, cholera, serwisy stawiają na Prender.pl, bo tak się przecież firma nazywa. W ogóle bez sensu jest, że można zabierać domeny, które nie są TM.

Jak czytam takie tematy to mi się odechciewa "domenowego biznesu" :)

Ale nikt narazie nie chce mi jej odebrac. ;) Dostałem uprzejme zapytanie o odsprzedaż. Sprawa sądów itp. wynikła dopiero tutaj na foruma nie od monetto.pl .Nawet nie podejżewam aby chcieli domene odbierac siłą ;)

Chiałem tylko pozanc wasze opinie na ten temat i jaka jest wasza wartośc takiej domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bo z tego co słyszałem zastrzeżone są dla nich tylko domeny krajowe natomiast .eu wolno rejestrować.

 

Zakopane wygrało Zakopane.eu, Helsinki wygrały helsinki.eu.

Sztokholm próbował przejąć stockholm.eu, ale wniosek odrzucono ze względów formalnych.

 

Ale nikt narazie nie chce mi jej odebrac. :) Dostałem uprzejme zapytanie o odsprzedaż. Sprawa sądów itp. wynikła dopiero tutaj na foruma nie od monetto.pl .Nawet nie podejżewam aby chcieli domene odbierac siłą ;)

 

Po prostu poradziłem ci, żebyś ją im szybko sprzedał, zanim się zniecierpliwią i pójdą do arbitrażu. Oni wiedzą, że taniej i szybciej jest odkupić, ale wiedzą też, że arbitraż spokojnie wygrają, a koszty ostatecznie poniesiesz ty.

 

Chiałem tylko pozanc wasze opinie na ten temat i jaka jest wasza wartośc takiej domeny.

 

Wartość domeny oscyluje w okolicy ceny rejestracji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zakopane wygrało Zakopane.eu, Helsinki wygrały helsinki.eu.

Sztokholm próbował przejąć stockholm.eu, ale wniosek odrzucono ze względów formalnych.

 

Znam gościa, którego bodajże 90 % portfolio to nazwy polskich miast z .eu, trochę nawet już ich sprzedał ale nigdy żadne miasto nie próbowało mu niczego odebrać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK robi się duży OT

Pomyślcie tylko co może właściciel włoskiej monetto.com jesli sąd stosuje zasade pierwszeństwa a nie TM.

Druga sprawą jest fakt dlaczego firmy nie rejestrują całego pakietu domen? Moja domena nie została zarejestrowana "na sekundy" lub skryptem. Była wolna i mało kto słyszał wtedy o monetto.pl ja napewno nie , chciałem zarejestrowac *pl ale wolna była *eu i dużo innych. Po mojej rejestrecji zaczeły znikać nawet literówki ,biz,info i inne dziady.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×