Jump to content
Guest InterBazar.pl

Domeny po 5, 2 a nawet 1 zł :) Sporo tego...

Recommended Posts

Guest InterBazar.pl

szybkie przyjemne zakupy.

Dziękuję i polecam

 

:) miło mi to słyszeć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie natomiast nasuwa się pytanie po co zajmować się domenami skoro sprzedaje się je później po 1 pln? Jedna kwestia aukcja, ale u Ciebie takowej nawet nie ma. Nie widzę w tym większego sensu.

Nawet zakładając rejestrację tych domen w jakiejś promocji za "0 złotych" i tak mija się to z celem.

Sam mój czas poświęcony na ich wyszukanie i zarejestrowanie jest moim zdaniem więcej warty.

 

To jednak tylko moje zdanie i możesz się z tym nie zgodzić. Z punktu widzenia osoby kupującej może być to nie lada gratka i tu nie ma wątpliwości, jednak z Twojego punktu widzenia nie dostrzegam w tym pozytywów, a Ty?

 

BB

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może buduje sobie ranking sprzedaży oraz grono zadowolonych klientów, które kiedyś będzie reflektować na domeny za 10 PLN i drożej ...

Różne są drogi do celu w biznesie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie natomiast nasuwa się pytanie po co zajmować się domenami skoro sprzedaje się je później po 1 pln? Jedna kwestia aukcja, ale u Ciebie takowej nawet nie ma. Nie widzę w tym większego sensu.

Nawet zakładając rejestrację tych domen w jakiejś promocji za "0 złotych" i tak mija się to z celem.

Sam mój czas poświęcony na ich wyszukanie i zarejestrowanie jest moim zdaniem więcej warty.

 

To jednak tylko moje zdanie i możesz się z tym nie zgodzić. Z punktu widzenia osoby kupującej może być to nie lada gratka i tu nie ma wątpliwości, jednak z Twojego punktu widzenia nie dostrzegam w tym pozytywów, a Ty?

 

BB

Ale pomyśl jaka satysfakcja przy sprzedaży potem domeny "za dychę". 1000% normy! Normalnie na ścianę można powiesić taki deal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie natomiast nasuwa się pytanie po co zajmować się domenami skoro sprzedaje się je później po 1 pln? Jedna kwestia aukcja, ale u Ciebie takowej nawet nie ma. Nie widzę w tym większego sensu.

Nawet zakładając rejestrację tych domen w jakiejś promocji za "0 złotych" i tak mija się to z celem.

Sam mój czas poświęcony na ich wyszukanie i zarejestrowanie jest moim zdaniem więcej warty.

 

To jednak tylko moje zdanie i możesz się z tym nie zgodzić. Z punktu widzenia osoby kupującej może być to nie lada gratka i tu nie ma wątpliwości, jednak z Twojego punktu widzenia nie dostrzegam w tym pozytywów, a Ty?

 

BB

To bardzo szlachetne w dziesiejszych czasach martwić się o czyjś interes.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest InterBazar.pl

Mnie natomiast nasuwa się pytanie po co zajmować się domenami skoro sprzedaje się je później po 1 pln? Jedna kwestia aukcja, ale u Ciebie takowej nawet nie ma. Nie widzę w tym większego sensu.

Nawet zakładając rejestrację tych domen w jakiejś promocji za "0 złotych" i tak mija się to z celem.

Sam mój czas poświęcony na ich wyszukanie i zarejestrowanie jest moim zdaniem więcej warty.

 

To jednak tylko moje zdanie i możesz się z tym nie zgodzić. Z punktu widzenia osoby kupującej może być to nie lada gratka i tu nie ma wątpliwości, jednak z Twojego punktu widzenia nie dostrzegam w tym pozytywów, a Ty?

 

BB

 

Już tłumaczę. Może wydawać się do dla większości z Was dziwne (i owszem - też bym chyba tak z początku uważał) natomiast sprawa wygląda następująco:

 

1. Wszystkie domeny wystawione od 1 do 5 zł to domeny zarejestrowane przeze mnie na przełomie 6-8 miesięcy podczas których poznawałem rynek domen od podszewki. Większość kupiłem za 10 zł, natomiast jest też sporo, które nabyłem taniej - nie będę wnikał w szczegóły. Domeny te uważam z punku mojego biznesu za kompletnie nie przydatne (również do wystawienia na aukcji). Bardziej zależało mi na wyczyszczeniu mojego portfolio z domen, które od ponad 6 miesięcy były wystawione za 10 zł i nikt się nie zdecydował a generowały praktycznie zerowy ruch.

 

2. Jak kolega adir słusznie zauważył zbudowałem sobie w pewien sposób szybką statystykę sprzedaży - co w bliskiej przyszłości jest mi również potrzebne. Dodatkowo mini reklama całego portfolio, firmy i osoby, paru zadowolonych klientów, którzy w przyszłości mogą ze mną robić prawdziwy biznes na wiele, wiele większe kwoty :)

 

3. Od momentu uruchomienia tego tematu wyprzedaży (około 1,5 godziny) zarobiłem na czysto ponad 200 zł, które mogę przeznaczyć na kilka wg. mnie bardziej wartościowych domen.

 

4. Domeny, które tanio dzisiaj wystawiłem za parę miesięcy zaczną wygasać i prawdopodobnie w przeważającej większości straciłbym je bez żadnego zarobku. A tak zarobię paręset złotych na czysto.

 

Gdy rozpoczynamy swoją przygodę z jakimś biznesem to idziemy na szkolenie/kurs za który płacimy. Jedni z niego wynoszą wiele dobrego, inni trochę mniej. Nikt wtedy nie patrzy na to, że teoretycznie "stracił" pieniądze. Teraz jest dokładnie tak samo. Domeny przeze mnie sprzedane traktuję jako swoisty "kurs rejestrowania domen". Miały swoją szansę przez ponad pół roku i nie wykorzystały jej (może kilkanaście raptem udało się sprzedać za 10-50 zł). Teraz przynajmniej się do czegoś przydały. Po pierwsze nauczyły mnie pewnych zachowań na tym rynku a po drugie dały zarobek na dobry obiad :D

 

Dziękuję wszystkim za udział w tej jakże szalonej i przedziwnej sprzedaży ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest InterBazar.pl

To bardzo szlachetne w dziesiejszych czasach martwić się o czyjś interes.

 

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najważniejsze mieć jasno określone ścieżki... Wygląda na to, że osiągnąłeś założony cel. Gratuluję szybkiego wlotu w domaining, skoro udało Ci się sprzedać domeny osobom, które już "trochę" liznęli ten temat. :)

 

 

 

szybkie przyjemne zakupy.

Dziękuję i polecam

 

 

i ja również dziękuję :)

 

Panowie jestem bardzo ciekaw Waszych zakupów.. Pochwalicie się? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już tłumaczę. Może wydawać się do dla większości z Was dziwne (i owszem - też bym chyba tak z początku uważał) natomiast sprawa wygląda następująco:

 

1. Wszystkie domeny wystawione od 1 do 5 zł to domeny zarejestrowane przeze mnie na przełomie 6-8 miesięcy podczas których poznawałem rynek domen od podszewki. Większość kupiłem za 10 zł, natomiast jest też sporo, które nabyłem taniej - nie będę wnikał w szczegóły. Domeny te uważam z punku mojego biznesu za kompletnie nie przydatne (również do wystawienia na aukcji). Bardziej zależało mi na wyczyszczeniu mojego portfolio z domen, które od ponad 6 miesięcy były wystawione za 10 zł i nikt się nie zdecydował a generowały praktycznie zerowy ruch.

 

2. Jak kolega adir słusznie zauważył zbudowałem sobie w pewien sposób szybką statystykę sprzedaży - co w bliskiej przyszłości jest mi również potrzebne. Dodatkowo mini reklama całego portfolio, firmy i osoby, paru zadowolonych klientów, którzy w przyszłości mogą ze mną robić prawdziwy biznes na wiele, wiele większe kwoty :)

 

3. Od momentu uruchomienia tego tematu wyprzedaży (około 1,5 godziny) zarobiłem na czysto ponad 200 zł, które mogę przeznaczyć na kilka wg. mnie bardziej wartościowych domen.

 

4. Domeny, które tanio dzisiaj wystawiłem za parę miesięcy zaczną wygasać i prawdopodobnie w przeważającej większości straciłbym je bez żadnego zarobku. A tak zarobię paręset złotych na czysto.

 

Gdy rozpoczynamy swoją przygodę z jakimś biznesem to idziemy na szkolenie/kurs za który płacimy. Jedni z niego wynoszą wiele dobrego, inni trochę mniej. Nikt wtedy nie patrzy na to, że teoretycznie "stracił" pieniądze. Teraz jest dokładnie tak samo. Domeny przeze mnie sprzedane traktuję jako swoisty "kurs rejestrowania domen". Miały swoją szansę przez ponad pół roku i nie wykorzystały jej (może kilkanaście raptem udało się sprzedać za 10-50 zł). Teraz przynajmniej się do czegoś przydały. Po pierwsze nauczyły mnie pewnych zachowań na tym rynku a po drugie dały zarobek na dobry obiad :D

 

Dziękuję wszystkim za udział w tej jakże szalonej i przedziwnej sprzedaży ;)

 

Poniekąd mogę zrozumieć fakt "nabijania" sobie statystyk sprzedaży, o tyle odniosę się do tekstu zaznaczonego przeze mnie kolorem czerwonym.

 

Możesz się ze mną nie zgodzić, ale jeśli uważasz, że 200 pln możesz przeznaczyć na kilka jak to napisałeś "bardziej wartościowych domen" to jesteś w niemałym błędzie. Może i będą one poniekąd bardziej wartościowe niż te wystawione w tym temacie, ale nadal nie widzę w tym większego sensu.

Po pierwsze za tę kwotę nie kupisz nawet jednej domeny, która w większym stopniu będzie rokowała na dobrą sprzedaż, a po drugie (i tu odnoszę się do dalszej części zaznaczonej kolorem czerwonym) to wnoszę, że niewiele się przez ten okres czasu moim zdaniem nauczyłeś.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest InterBazar.pl

Poniekąd mogę zrozumieć fakt "nabijania" sobie statystyk sprzedaży, o tyle odniosę się do tekstu zaznaczonego przeze mnie kolorem czerwonym.

 

Możesz się ze mną nie zgodzić, ale jeśli uważasz, że 200 pln możesz przeznaczyć na kilka jak to napisałeś "bardziej wartościowych domen" to jesteś w niemałym błędzie. Może i będą one poniekąd bardziej wartościowe niż te wystawione w tym temacie, ale nadal nie widzę w tym większego sensu.

Po pierwsze za tę kwotę nie kupisz nawet jednej domeny, która w większym stopniu będzie rokowała na dobrą sprzedaż, a po drugie (i tu odnoszę się do dalszej części zaznaczonej kolorem czerwonym) to wnoszę, że niewiele się przez ten okres czasu moim zdaniem nauczyłeś.

 

Napisałem, "bardziej wartościowych domen" ;) Proszę więc o czytanie ze zrozumieniem - unikniemy wszelkich przyszłych nieporozumień. Nie miałem na myśli najlepszych Twoim zdaniem, najdroższych na giełdzie, NAJ domen. Miałem na myśli... i tutaj znów muszę wkleić "bardziej wartościowych domen". Czyli bardziej wartościowych od tych sprzedawanych. I to moim zdaniem (co również napisałem) a nie kogoś innego.

 

Po drugie - nauczyłem się wiele. Przez te parę miesięcy wyselekcjonowałem parę ciekawych domen, które z powodzeniem sprzedam za z pewnością nie 1 czy 5 zł a "trochę" więcej + zdobyłem ciekawe kontakty biznesowe oraz sprzedałem kilkanaście domen za całkowitą sumę ponad 1500 zł. Wydaje mi się więc, że jako świeży domeniarz - mam z czego być dumny. Dziękuję przy okazji koledze doggystyle4 za zrozumienie i gratulacje - tutaj mamy zgodność.

 

Dasz Polakowi drogo to będzie marudził, że drogo. Dasz prawie za grosze to wyzwie Cię od nieuków i szaleńców hehe ;)

Edited by InterBazar.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

3. Od momentu uruchomienia tego tematu wyprzedaży (około 1,5 godziny) zarobiłem na czysto ponad 200 zł, które mogę przeznaczyć na kilka wg. mnie bardziej wartościowych domen.

 

Dziękuję wszystkim za udział w tej jakże szalonej i przedziwnej sprzedaży ;)

 

200 zł na czysto w 1,5 godziny, to nie lada wyczyn...zakładając, że tak miałoby być każdego dnia w każdym miesiącu ;)

 

Długo obserwowałem ten temat zanim zdecydowałem się coś napisać, ale jak już się zdecydowałem, to pójdę za ciosem:

Nie wróżę Ci niestety sukcesów w tej branży, ale życzę Ci jak najlepiej.

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz się ze mną nie zgodzić, ale jeśli uważasz, że 200 pln możesz przeznaczyć na kilka jak to napisałeś "bardziej wartościowych domen" to jesteś w niemałym błędzie.

Za 200zł można zainwestować w kilka złotych strzałów :) (opcje perełek)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie jestem bardzo ciekaw Waszych zakupów.. Pochwalicie się? ;)

 

Zakupiłem w sumie kilkadziesiąt domen, większość za 1 PLN. Dobiłem do kolejnego progu w cenniku hurtowym AM :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie jestem bardzo ciekaw Waszych zakupów.. Pochwalicie się? ;)

jasne nie ma problemu :)

 

e-sakiewka_pl
e-sakwa_pl
hakunamatata_net_pl (ta w sumie dla ruchu ktory miał jednak zakup robiony troszkę pochopnie ;) na szczęście 1zł )
himen_pl
knajpa_com_pl
promienieuv_pl
pubstudencki_pl
rymarze_pl
sklepdlamlodziezy_pl
swiezychleb_pl
Znaczna większość domen ważna do okolic sierpnia-września

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest InterBazar.pl

200 zł na czysto w 1,5 godziny, to nie lada wyczyn...zakładając, że tak miałoby być każdego dnia w każdym miesiącu ;)

 

Długo obserwowałem ten temat zanim zdecydowałem się coś napisać, ale jak już się zdecydowałem, to pójdę za ciosem:

Nie wróżę Ci niestety sukcesów w tej branży, ale życzę Ci jak najlepiej.

 

Sebastian

alpine5

 

Dziękuję Ci Sebastianie za dobre życzenia. Co do Twojej wróżby - było już masę ludzi w życiu, którzy nie wróżyli mi sukcesów w branży nieruchomości, w branży reklamy i jeszcze innych parę branż mógłbym powymieniać. We wszystkim na przekór dobrym wróżkom mi się udało i odniosłem niebywały sukces. Czy w tym przypadku będzie tak samo - nie wiem. Jestem realistą. Natomiast z pewnością zrobię wszystko aby tak się stało. Ambicji mi nie brakuje. A tak ogólnie:

 

Czy naprawdę uważacie, że pozbycie się kilkudziesięciu domen "śmieci" za od 1 do 5 zł (nie każda była za 1 zł) to powód do tego żeby wróżyć klęski, siać panikę i robić popłoch? ;) Zastanówcie się nad tym. Zaczyna się ten wątek po prostu robić śmieszny.

Edited by InterBazar.pl
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pierwsze za tę kwotę nie kupisz nawet jednej domeny, która w większym stopniu będzie rokowała na dobrą sprzedaż

 

@bart tego się do końca nigdy nie wie. Są (i to podejrzewam w większości ) osoby na tym forum które przeznaczają na domenę max 200 PLN i sprzedają ją w 'krótkim' czasie z zyskiem np 1000 % .

Można też kupić domene za xxxx PLN i czekac bardzo długo aby wyrobić te marne 100% zysku :)

 

 

Nie wróżę Ci niestety sukcesów w tej branży, ale życzę Ci jak najlepiej.

 

na jakiej podstawie tak twierdzisz ?

 

 

Na jednej z aukcji autora tego tematu jest podana cena Kup Teraz ale nie ma przycisku do wykonania takiego zakupu - jest tylko do zaproponowania ceny . Czy to jest jakiś błąd u mnie, czy też tak macie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na jednej z aukcji autora tego tematu jest podana cena Kup Teraz ale nie ma przycisku do wykonania takiego zakupu - jest tylko do zaproponowania ceny . Czy to jest jakiś błąd u mnie, czy też tak macie ?

u mnie to samo, dzieje się tak w przypadku gdy kwota Kup Teraz jest niższa niż 10 PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest InterBazar.pl

@bart tego się do końca nigdy nie wie. Są (i to podejrzewam w większości ) osoby na tym forum które przeznaczają na domenę max 200 PLN i sprzedają ją w 'krótkim' czasie z zyskiem np 1000 % .

Można też kupić domene za xxxx PLN i czekac bardzo długo aby wyrobić te marne 100% zysku :)

 

 

 

na jakiej podstawie tak twierdzisz ?

 

 

Na jednej z aukcji autora tego tematu jest podana cena Kup Teraz ale nie ma przycisku do wykonania takiego zakupu - jest tylko do zaproponowania ceny . Czy to jest jakiś błąd u mnie, czy też tak macie ?

 

Tak. Nie wiem czemu tak jest ale muszę ręcznie "zatwierdzić" każdą złożoną propozycję przez kupujących - mimo, że wszędzie są nastawione ceny "kup teraz". Należałoby to zgłosić serwisowi AfterMarket żeby coś z tym zrobili bo to strasznie kłopotliwe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest InterBazar.pl

Śmieci się z cicha puszcza wolno :P

 

Powiedziałbym Ci co się puszcza po cichu i wolno ale mi tutaj nie wypada :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Śmieci się z cicha puszcza wolno :P

 

Jak już robimy takie mega OT :)

 

Śmieci mogą być lukratywnym biznesem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×