Jump to content
damchen

parking namedrive trzeba sie rozliczać z urzedem

Recommended Posts

mam pytanie w jaki sposób w namedrive trzeba rozliczyc te 20 procent za reklamy w nd?jestem w tym zielony

 

Polecam artykuł "Internauta sam wybiera formę rozliczenia", Dobra Firma (dodatek do Rzeczpospolitej)

04.10.2007, autor: Przemysław Wojtasik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam, widze, ze pojawiaja sie rozne wersje stawki VAT na fakturach za granice. Otoz wg jakies tam ustawy o obrocie elektronicznym czy jakos tak (chyba na pit.pl ona jest) pisze, ze trzeba stosowac stawke 0%. Stawka 0% od NP(nie podlega) i ZW(zwolniona) jest duzo korzystniejsza bowiem jesli kupisz sobie np kompa to bedziesz mogl odliczyc caly VAT. A jesli wystawialbys faktury NP to wtedy musialbys obliczyc sobie stosunek sprzedazy ze stawkami VAT do NP i zastosowac go do odliczenia VAT za kompa. Mowiac prosciej: nie moglbys wtedy calego VAT od kompa odzyskac.

Takze dobrze radze wszystkim: piszcie stawke 0% VAT.

 

A czy ktos wie jak dokonac zgloszenia PAYPAL w skarbowce itd? W polu nr konta napisac email na ktory sie zalozylo konto? A co jak sobie zmienie email w paypal? A moze paypal ma jakis swoj nr no ale nigdzie go nie widze. Przechodzil juz ktos przez to?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Takze dobrze radze wszystkim: piszcie stawke 0% VAT.

 

Podaj podstawę prawną i nie wprowadzaj innych w błąd.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rowniez podaj podstawe prawna, na podstawie ktorej negujesz stawke 0%.

moja podstawa:

http://e-rachunkowosc.pl/artykul.php?view=619 (tam sa wyszczegolnione odpowiednie ustawy, do czytania dzial "Stawka podatkowa w przypadku obrotu elektronicznego"

 

Większość transakcji obrotu elektronicznego nieuznawanych przez ustawę za usługi elektroniczne będzie również opodatkowana podstawową stawką VAT. Należy jednak zauważyć, że w przypadku takich transakcji, będących wewnątrzwspólnotową dostawą towarów, stawka podatku będzie wynosić 0% po spełnieniu warunków przewidzianych w art. 42 ustawy o VAT. W przypadku transakcji obrotu elektronicznego będących eksportem towarów - stawka podatku będzie również wynosić 0%.

 

Czytałeś art. 42? Czy domena jest towarem? Jak ją wywozisz? W skrzynce z lodem?

 

Sprzedaż domeny, podobnie jak dzierżawa powierzchni reklamowej, jest świadczeniem usług w siedzibie odbiorcy, dlatego stosuje się „stawkę” NP.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rowniez podaj podstawe prawna, na podstawie ktorej negujesz stawke 0%.

 

Art. 5 ust.1, art. 27 ust. 3 i 4 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług + art. 11 Rozporządzenia Rady (WE) Nr 1777/2005 z dnia 17 października 2005 r. ustanawiające środki wykonawcze do dyrektywy 77/388/EWG w sprawie wspólnego systemu podatku od wartości dodanej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zeby była jasność mówię o dochodach z parkingu otrzymanych od NameDrive (USA) i tym czy należy na fakturzę, którą wystawiamy firme w USA pisać 0% VAT czy NP (Nie podlega).

 

Art. 5 ust.1, art. 27 ust. 3 i 4 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług + art. 11 Rozporządzenia Rady (WE) Nr 1777/2005 z dnia 17 października 2005 r. ustanawiające środki wykonawcze do dyrektywy 77/388/EWG w sprawie wspólnego systemu podatku od wartości dodanej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

szczerze to na szybko podalem ten link i uwaznie go nie czytalem ale gdzies cos kiedys czytalem i pisalo, ze 0%. Rowniez w urzedzie skarbowym uzyskalem informacje, ze 0% (ale jak wiadomo osoby w okienkach czasami sie myla). No ale teraz poczytalem troche jeszcze i wychodzi na to, ze jednak NP (sprzedaz licencji na oprogramowanie do uni jak i poza unie).

A teraz kwestia proporcji do odliczenia vat. Jesli patrzec na srodki trwale to mimo, iz jest NP moze odliczyc VAT z srodkow trwalych:

http://www.vat.pl/vat_od_srodkow_trwalych_...ia_vat_1108.php

"60 dni - podatnikom dokonującym dostawy towarów lub świadczenia usług poza terytorium kraju i niedokonującym sprzedaży opodatkowanej przysługuje zwrot kwoty podatku naliczonego, związanego ze sprzedażą poza terytorium kraju, która byłaby opodatkowana, gdyby była dokonana w Polsce."

 

No o ile tam aktualne informacje sa.

 

A z tym powiadomieniem skarbowki, zus, nbp o zalozeniu konta Paypal nitk nie mial do czynienia?

http://www.pit.pl/ostatnie_zmiany_podatki_...rnecie_2690.php

Share this post


Link to post
Share on other sites

aerc strasznie mieszasz... Coś gdzieś kiedyś czytałem, coś gdzieś kiedyś mi ktoś coś gdzieś powiedział... takie tłumaczenie przed skarbówką nie przejdzie... system podatkowy w PL jest skomplikowany i czasami nie da się udzielić opowiedzi podając link do stronki www.

Polecam płatną porade w biurze podatkowym... albo darmową w KIPie (udzielają porad rówież przez telefon) http://www.kip.mofnet.gov.pl. Jeśli chcesz mieć 100% możesz również wystąpić z zapytaniem jak się rozliczyć do swojego US na pismie wtedy indywidualna opinia wydana przez US jest dla Ciebie wiążąca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bede wystawiał pierwsza fakture dla Sedo i ND, zebrala sie pokazna kwota.

Co wpisujecie na fakturze? W jaki sposob wysylacie fakture - poczta, e-mail?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bede wystawiał pierwsza fakture dla Sedo i ND, zebrala sie pokazna kwota.

Co wpisujecie na fakturze? W jaki sposob wysylacie fakture - poczta, e-mail?

 

Nic im nie wysylamy bo oni maja gdzies nasze faktury ;]

Ja wpisuje: Sprzedaż reklamy internetowej na podstawie umowy z Sedo GmbH/Namedrive

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chcę tu za bardzo odpowiadać za Michaua, ale ja widzę takie korzyści – dużo mniej papierków i podatków (ryczałt w USA + dochodowy w PL i to wszystko) oraz możliwość zaoferowania osobom fizycznym kwoty netto=brutto (10 zł w dropped to zawsze 10 zł, nie trzeba doliczać 22% VAT).

Podstawową korzyścią jest to, że mój podatek dochodowy wynosi 8.5% a nie 19%, gdyż "pensję" dyrektora spółki wypłacam sobie na działalność gospodarczą opodatkowaną ryczałtem ewidencjonowanym. Plus to, o czym mówiłeś (brak VATu, możliwość wypłaty tylko ustalonej kwoty a reszta zostaje jako aktywa spółki).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy nikt nie zgłaszał PayPala do NBP? Bo jakoś nie widzę, a to podobno obowiązek. Ja wiem - czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal... ale może ktoś wie jak to wygląda w praktyce?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy nikt nie zgłaszał PayPala do NBP? Bo jakoś nie widzę, a to podobno obowiązek. Ja wiem - czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal... ale może ktoś wie jak to wygląda w praktyce?

Jakie zgłoszenie i jaki obowiązek masz na myśli? I co NBP ma do PP? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×